Jēkabpils domes priekšsēdētājam būs tikai viens vietnieks
INESE ZONE

    2. maijā - nākamajā darba dienā pēc Jēkabpils domes ārkārtas sēdes, kurā domes priekšsēdētāja amatā ievēlēja Aivaru Krapu, atkal tika sasaukta ārkārtas domes sēde. Tās darba kārtībā līdz ar citiem lēmumiem tika izskatīti jautājumi par divu štata vienību – izpilddirektora vietnieka un otra priekšsēdētāja vietnieka amata vietas - likvidēšanu un saistošie noteikumi, kas nosaka, kā abu līdzšinējo vietnieku amati tiek apvienoti vienas amatpersonas pienākumos. Sēdē piedalījās 12 no 13 deputātiem, jo Signe Bērziņa (KPV LV) uz sēdi nebija ieradusies.
      A. Kraps lēmumu par abu amatu likvidēšanu pamatoja ar to, ka tie nav nepieciešami un tas ļaus uz abu darbinieku algu rēķina ietaupīt 81 000 eiro, ko varēs izmantot kādu projektu īstenošanai. Balsojumā par otra vietnieka amata likvidēšanu un pienākumu nodošanu vienam vietniekam „par” bija deputāti: Leonīds Salcevičs, Aleksandrs Deinis, Māris Dimants, Broņislavs Ivanovskis, Kristīne Ozola, Aivars Kraps un Nikolajs Anuškevičs. Savukārt pieci tagad opozīcijā nonākušie deputāti: Raivis Ragainis, Līga Kļaviņa, Mārtiņš Svilis, Aigars Nitišs un Andrejs Gavrilovs no balsojuma atturējās. 
     Deputāts Aigars Nitišs atgādināja, ka savulaik otrā vietnieka amats ieviests pēc rajona padomes likvidācijas, lai amats būtu bijušajam padomes priekšsēdētājam Jānim Raščevskim, kas bija ievēlēts Jēkabpils domē. Tagad pie domes galda sēžot daudzi deputāti, kas par to balsojuši. Tolaik šāds amats tiešām nav bijis vajadzīgs, bet tagad gan atbalsta fondu iespēju un apgūstamo projektu apjoms esot liels. A. Nitišs šaubījās, vai viens vietnieks spēs ar to tikt galā. Bet domes priekšsēdētājs droši vien zinot labāk, un tam nu gan esot jābūt ļoti spēcīgam darbiniekam, ironizēja A. Nitišs. Deputāts Leonīds Salcevičs viņam piekrita, ka esošais ES fondu plānošanas periods ir sarežģīts, un sāksies jaunais, bet viņš, cik vien varēšot, mēģināšot šajā laukā piepalīdzēt. Ja būšot vajadzība, vēlāk varot atgriezties pie diviem vietniekiem. 
    Līdzšinējā priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos Līga Kļaviņa arī pauda bažas, ka ar tādu darbu apjomu viens cilvēks netiks galā. 
     -Izglītība, sociālais darbs, kultūra, arī veselības aizsardzība un sports, kas bija manā pārziņā, valstī ir noteiktas kā prioritāras. Tagad vēl nāks klāt tautsaimniecība. Tie ir jautājumi, kas jārisina darba grupās, jātiekas ar nevalstisko sektoru, ar iedzīvotājiem. Visu cieņu tam kolēģim, kurš profesionāli spējīgs to paveikt, bet šaubos, vai to var izdarīt, - sacīja Līga Kļaviņa. Domes priekšsēdētājs A. Kraps viņai atbildēja, ka pēc pusgada varēšot izvērtēt, vai to var paveikt.     
Jaunā domes priekšsēdētāja vietnieka amatam Aivars Kraps izvirzīja Kristīni Ozolu. Vairāk nevienu kandidātu deputāti neizvirzīja. Septiņiem deputātiem (Māris Dimants, Leonīds Salcevičs, Aleksandrs Deinis, Broņislavs Ivanovskis, Kristīne Ozola, Aivars Kraps un Nikolajs Anuškevičs) balsojot par un pieciem (Līga Kļaviņa, Raivis Ragainis, Mārtiņš Svilis, Aigars Nitišs un Andrejs Gavrilovs) esot pret, par Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieci tika ievēlēta Kristīne Ozola. Uzrunājot kolēģus, viņa sacīja, ka apturēs darbu Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā un arī Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā un turpmāk visus spēkus un laiku – arī ārpus darba, veltīs darbam domē. 
    -Paldies, ka uzticējāties. Strādāšu komandā un ceru, ka pieredzējušie departamentu vadītāji man palīdzēs. Visas iesāktās pozitīvās reformas tiks turpinātas un risināti arī ES fondu apguves jautājumi, - sacīja Kristīne Ozola. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Sandis
  Sandis
  pirms 1 gada

  Vienkārši super!!!! "Gribu pakavēties atmiņās. Otrais vietnieks, ja pareizi atceros, tika izveidots, kad rajona padomi likvidēja un vēlēšanās domē tika ievēlēts Jānis Raščevskis. Toreiz mēs balsojām par šādu štata vietu un te joprojām ir liela daļa no vecā sastāva. Tajā mirklī nebija vajadzības pēc šāda amata..." Cik tas viss toreiz izmaksāja? Nožēlojamie pašlabuma meklētāji, ne deputāti!

  Atbildēt
 2. Veletāja
  Veletāja
  pirms 1 gada

  Lai teb Kristīn veicas. Apsveicu!

  Atbildēt
 3. si si dra
  si si dra
  pirms 1 gada

  Viss un visi ir pērkami. Un dažas pat divreiz

  Atbildēt
 4. si si dra
  si si dra
  pirms 1 gada

  Radio1 ir noslēdzis iespēju komentēt notikušo Jpilī, Demokrātija

  Atbildēt

Pievienot komentāru