Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps apsekoja 2. vidusskolas būvdarbu gaitu
Sabiedrisko attiecību nodaļa

14. maijā Jēkabpils  domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs Māris Dimants, kā arī atbildīgie speciālisti apskatīja Jēkabpils 2. vidusskolas būvdarbus.
     Šobrīd skolas jaunajā korpusā  ir pabeigti apdares darbi, līdz ar to visi stāvi ir pabeigti, un notiek tāfeļu, kā arī citu aprīkojumu uzstādīšana kabinetos. Tuvākajā laikā telpās plānots izvietot arī jaunās mēbeles. Šobrīd vērienīgi darbi notiek virtuves blokā un turpinās skolas apkārtnes labiekārtošana un apzaļumošana.
     Domes priekšsēdētājs Aivars Kraps komentē: „Darbi skolā norit kā plānots, būvnieks ir iecerējis projektu pabeigt pat ātrāk, nekā noteiktajā termiņā, kas pēc projekta ir 20. augusts. Lielākā daļa darbu jau pirms divām nedēļām skolā bija paveikti. Šobrīd lielākās pārmaiņas notiek virtuves blokā. Ja pirms divām nedēļām ēdnīcas telpās viss bija demontēts, tad šobrīd gandrīz puse jau ir atjaunota, darbi notiek patiešām raiti un bez aizķeršanās. Jaunajā korpusā atliek uzstādīt jaunās mēbeles, kuras tiks atvestas jau tuvākajā laikā, kā arī datorus un citu aprīkojumu.”
     SIA „ Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs Māris Dimants stāsta: „ Jēkabpils 2. vidusskolas projektā pilnīgi no jauna ir izbūvēts garderobes bloks un vestibils. Pārējie visi ir atjaunošanas darbi. Pašlaik pārbūvējam virtuves bloku. Sākotnēji projektā tas nebija paredzēts, bet, ņemot vērā, ka skolā plānots palielināt audzēkņu skaitu, bija jāveic papildu projektēšana, no jauna jāizbūvē ēdināšanas bloks, attiecīgi paredzot arī jaunas iekārtas un aprīkojumu. Kopumā šajā projektā izmantoti diezgan daudz salīdzinoši kvalitatīvāki un dārgāki materiāli nekā parasti šādos dažādu sabiedrisko iestāžu objektos. Izmantotie materiāli būs ilgmūžīgāki, mazāk vajadzēs ieguldīt naudu pie ekspluatācijas un kopšanas. Padomāts ir arī par veselību- izbūvētas sarežģītas un apjomīgas ventilācijas sistēmas. Lai nodrošinātu vides pieejamību bērniem ar īpašām vajadzībām, izbūvēts arī lifts. Ieguldīts ir daudz līdzekļu. Uz visu ēkas kompleksu, ieskaitot arī visus āra darbus, kopējā summa ir vairāk nekā 6 miljoni eiro bez PVN un kopējā apbūvējamā kvadratūra ir 10,2 tūkstoši kvadrātmetru- gan atjaunošanas darbi, gan jaunbūves darbi. Daudz līdzekļu bija jāiegulda ārējo tīklu izbūvei, tāpat būtiski sakārtota un uzlabota satiksmes drošība pie skolas. Izbūvēta stāvvieta vairāk nekā 40 automašīnām. Kustības drošībai paredzētas tā saucamās ielu kabatas, kur ērti varēs iebraukt  skolas teritorijā, izlaist bērnus un izbraukt. Viss komplekss kopā ar internātu, garderobi, ēdināšanas bloku, sporta laukumu, visu atjaunoto un no jauna izbūvēto infrastruktūru patiešām ir labs darbs un vērienīgs ieguldījums nākotnē. Skola ir ļoti liela, tādēļ atliek novēlēt sekmīgi skolu piepildīt un darboties.”
    Pēc projekta līguma nodošanas termiņš ir 20. augusts, bet būvnieks plāno krietni ātrāk-  jūnijā nodot Būvniecības valsts kontroles birojam visus nepieciešamos dokumentus, lai attiecīgi jau vasaras vidū skolā var pakāpeniski iekārtoties jaunajam mācību gadam. Jāuzsver, ka šajā objektā pamatā strādā vairāki apakšuzņēmēji, kuri lielākoties ir Jēkabpils būvfirmas. Tādējādi uzņēmums nodrošina darbavietas pilsētā.
    Informējam, ka projekta mērķis ir veikt divu Jēkabpils vispārizglītojošo skolu modernizāciju - Jēkabpils 2. vidusskolas un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas mācību vides infrastruktūras uzlabošanu, nodrošinot izglītojamo vajadzībām atbilstošas vispārējās izglītības pakalpojuma pieejamību un sekmēt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu. Projektā plānotās darbības noteiktas šādas: ergonomiskas mācību vides izveide mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai; informācijas komunikācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešana un pieejamības nodrošināšana; sporta infrastruktūras pārbūve ģimnāzijā; izglītības iestādes dienesta viesnīcas pārbūve 2. vidusskolā; reģionālā metodiskā centra attīstība ģimnāzijā.
     Projekta realizācijas laiks plānots līdz 2021. gada decembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 23 549 278,61 EUR, t.sk. attiecināmās izmaksas - 21 554 536,60 EUR, kur: ERAF līdzfinansējums ir 26,25% – 5 658 115,00 EUR; valsts budžeta dotācija ir 18,04% – 3 888 634,15 EUR; pašvaldības finansējums ir 54,12% – 11 665 902,45 EUR; cits publiskais finansējums ir 1,59% - 341 885,00 EUR; indikatīvās neattiecināmās izmaksas – 1 994 742,01 EUR.
Rezultātā Jēkabpilī pilnībā tiks modernizētas divas vispārējās izglītības iestādes - 2. vidusskola un Valsts ģimnāzija.
 
J. Šteinberga foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 2 nedēļām

  Kāpēc Kristīne tur nebija?

  Atbildēt
 2. Huligāns
  Huligāns
  pirms 2 nedēļām

  Kristīnei nav tam laika - jāapgūst līdzekļi "Donusā"

  Atbildēt

Pievienot komentāru