Jēkabpils domes vadība informē par iestāžu darba organizāciju izsludinātajā ārkārtas situācijā
Sabiedrisko attiecību nodaļa

12. martā Ministru kabinetā tika pieņemts lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā, lai ierobežotu vīrusa “Covid 19” izplatīšanos valstī. Ceturtdien  plkst. 19.00 Jēkabpils  pašvaldībā domes priekšsēdētājs Aivars Kraps sasauca sanāksmi par turpmāko rīcību sakarā ar ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī. Sanāksmē piedalījās pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un sociālo iestāžu vadītāji. 
      Domes priekšsēdētājs Aivars Kraps:  – Jēkabpils rīkosies atbilstoši Ministru prezidenta K. Kariņa paziņojumam “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Saskaņā ar paziņojumu pašvaldībā no 13. marta līdz 14. aprīlim nolemts klātienē pārtraukt mācību procesa norisi Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, Jēkabpils pamatskolā, 2. vidusskolā, 3. vidusskolā, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā, Jēkabpils Sporta skolā, A. Žilinska Mūzikas skolā un mākslas skolā. Par mācību procesa nodrošināšanu attālināti pēc skolēnu brīvdienām skolēni un vecāki tiks informēti atsevišķi.
     No 13. marta līdz 14. aprīlim aicina neapmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes, bet, ja nav iespējas citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu, tad pirmsskolas izglītības iestādē vecākiem vajadzēs rakstiski apliecināt, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši “Covid-19” skartās valstis vai teritorijas, nav bijis kontaktā ar “Covid-19” saslimušajiem vai kontaktpersonām.
   Jēkabpils  pašvaldībā no 13. marta līdz 14. aprīlim atcelti visi publiskie pasākumi bez apmeklētāju skaita ierobežojuma. Tāpat apmeklētājiem slēgta pilsētas bibliotēka, galvenā bibliotēka un Jēkabpils Vēstures muzejs.
     No 13. marta Jēkabpils pašvaldība iedzīvotājiem pakalpojumus sniegs attālināti. Iedzīvotāji aicināti izmantot iespēju sazināties ar pašvaldību pa tālruņiem: 65236777,  65207304; bezmaksas informatīvais tālrunis: 80205008; sūtot info uz “WhatsApp”: 20002942; rakstot uz e pastu: pasts@jekabpils.lv; izmantojot elektroniskos pakalpojumus: www.jekabpils.lv; pašvaldības oficiālajos sociālo tīklu kontos.
     Domes priekšsēdētājs A. Kraps atzinīgi novērtē Ministru kabineta laikus pieņemto lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu Latvijā, nepieļaujot, ka situācija kļūst kritiska.  Viņš arī lūdza vietējos uzņēmējus šajā krīzes situācijā būt pretimnākošiem saviem darbiniekiem, organizējot uzņēmumu darbību, maksimāli ierobežojot klientu plūsmu, kā arī atbalstot tos darbiniekus, kuriem ir bērni skolas un pirmsskolas vecumā. 
     A. Kraps aicina  jēkabpiliešus godprātīgi un atbildīgi izturēties pret MK pieņemto lēmumu, rūpīgi izvērtēt savas ikdienas gaitas un to ietekmi uz apkārtējiem.  Šāda ārkārtas situācija valstī un pilsētā ir pirmo reizi, tādēļ viņš aicināja iedzīvotājus būt saprotošiem un sekot līdzi aktuālajai informācijai. 
    Informējam, ka no 12. marta arī SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” izsludināta karantīna:
    ▶stacionāro pacientu apmeklēšana ir stingri aizliegta;
    ▶ambulatorās daļas pacientiem skatīt izvietoto informāciju ambulatorajā daļā (poliklīnikā) par drošības pasākumiem;
     ▶plānveida pacientiem sniegt rakstisku apliecinājumu par to, ka pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši izbraukuši no Latvijas teritorijas un kontaktējušies ar personām, kas ieradušies no koronavīrusa “Covid-19” skartajām teritorijām, kā arī inficētajām personām.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. škic zaraza
  škic zaraza
  pirms 5 mēnešiem

  Izblandījusies pa koronas skarto valsti, bez karantīnas piesēdusies blakus pilsētas tēvam. Kur gogols skatās?

  Atbildēt
 2. Jurka
  Jurka
  pirms 4 mēnešiem

  Kraps izmeties kreklā, ka tik nav sākušies slimības drebuļi.

  Atbildēt
 3. korona
  korona
  pirms 4 mēnešiem

  Krapu pats velns neņem, nesagaidīsi.

 4. xxl
  xxl
  pirms 4 mēnešiem

  Uz domes bābām karantīna neattiecas?

  Atbildēt
 5. čamma
  čamma
  pirms 4 mēnešiem

  aizej un izlamā

Pievienot komentāru