Jēkabpils domes vadība: «Jēkabpils siltums» siltumenerģiju iepircis par neadekvātu cenu
INESE ZONE

BD lūdza Jēkabpils domes vadību paust viedokli par situāciju pašvaldības kapitālsabiedrībās, jo, stājoties amatā, priekšsēdētājs Aivars Kraps solīja to izvērtēt.  Aivars Kraps skaidro, ka problēmas saskatītas Jēkab­pils reģionālās slimnīcas valdes darbā, kur veiktas izmaiņas – no amata atbrīvots valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš. 
    Citu kapitālsabiedrību darbā nekādas būtiskas problēmas neesot atklātas, un tās varot bez izmaiņām pilnvērtīgi turpināt darbu. Taču notiekot abu namu pārvalžu apvienošanas izvērtēšana.  Vērtējot plusus un mīnusus. Taču galvenais, skatoties, vai iedzīvotāji būs ieguvēji no apvienošanas. Šobrīd vēl neesot konkrēta lēmuma par tālāko rīcību, bet A. Kraps pauda cerību, ka  uz augusta finanšu komitejas sēdi jau būs konkrēts lēmums. 
    A. Kraps informēja, ka norādījumi par turpmākā darba uzstādījumiem gan doti  «Jēkabpils siltuma» vadībai. 
     – Dažam labam devām kādus norādījumus, piemēram, SIA «Jēkabpils siltums» vadībai par viņu darba nākotni un kā viņi var paplašināt darbības sfēru un strādāt ar «Latvijas gāzi». Esmu ticies ar «Latvijas gāzes» valdes priekšsēdētāju  Aigaru Kalvīti, esam ru­nājuši par gāzes cenu, un izskatās, ka gāzes cena būs pietiekoši laba mūsu pilsētai. Tagad tiek kalkulēts, kāds varētu būt apkures tarifs. Gāzi esam izmantojuši arī līdz šim, bet mēs ļoti daudz izmantojām šķeldu un daudz iepirkām siltum­enerģiju no uzņēmumiem. Vislielākais daudzums – vairāk nekā 50%  no kopējās «Jēkabpils siltuma» piegādātās siltumenerģijas – tiek iepirkts no SIA «Ošukalns». Tā tiek iepirkta par 28 eiro par megavatstundu, kas ir neadekvāta cena. SIA «Brē­ķu studenti» ar siltumu apgādā tikai dažus namus Krustpilī.  Skatīsimies līdz apkures sezonai, ko mēs darīsim.   Nākamsezon šķeldu jau iepirks, nevis maksājot par berkubiem, bet gan par siltumenerģiju, ko iegūst no piegādātā šķeldas daudzuma. Tāpat ceram, ka  kritīsies koksnes kurināmā cena, un dabūsim siltumapgādes uzņēmumam izdevīgākus noteikumus nekā pērn. Ja mēs paši nevaram saražot lētāk, tad uzņēmums iepērk siltumenerģiju par 28 eiro, bet, ja mēs paši varēsim saražot lētāk, tad, protams, nepirksim par tādu cenu. Vai nu mēs paši ražosim siltumu, vai arī no uzņēmuma prasīsim adekvātu samaksu par siltumu, jo gāzes cena uz šo brīdi ir laba. Gāzes cena ir zināma, tagad skaita, cik pašu ražotais siltums izmaksās. Kad zinās (un tas noteikti būs kardināli  zemāk par 28 eiro par megavatstundu), tad runāsim ar uzņēmēju, vai viņš pārdos vēl lētāk, – sacīja A. Kraps.
    Domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola informēja par vēl kādu  problēmu saistībā ar siltum­enerģijas iepirkumu.
     – Ņemot vērā, ka «Jē­kabpils siltuma» izcenojumus nosaka regulators, viņiem nav jāveic publiskais iepirkums gan uz siltumu, gan šķeldu. Šobrīd konstatējām, ka līgums ar «Ošu­kalnu» ir noslēgts, neievērojot likumu par interešu konflikta novēršanu, jo norēķini notiek ar uzņēmumu, kas nav piedalījies lielajā publiskajā iepirkumā. Līdz ar to saredzam problēmas turpmāk uzturēt šīs līgumsaistības ar «Ošukalnu».
    Atbildība par to ir nevis tam uzņēmumam, kurš grib pirkt pakalpojumu vai preci, bet problēma ir uzņēmumam, kurš piedalās. Ja likums par interešu konflikta novēršanu paredz kādus ierobežojumus, tad uzņēmumam jāizvērtē tiesības slēgt līgumu un konkrētām amatpersonām  jāizvērtē sava atbildība. Domes priekšsēdētājs atbild par uzņēmuma darbību, un viņam kopā ar «Jēkabpils siltuma» vadību jāizvērtē si­tuācija, jo ilgstoši tam netika pievērsta uzmanība, – sacīja K. Ozola.
    Savukārt A. Kraps sacīja, ka šo problēmu saprot, un ir lūdzis  palīdzību dažāda veida iestādēm, un tuvākajā laikā cer saņemt atzinumu, kā viņam kā kapitāldaļu turētāja pārstāvim rīkoties tālāk. 
   – Es negribu uzņemties nekāda veida atbildību par šāda veida darījumiem. Arī palasot neatkarīgu auditoru slēdzienu par «Jēkabpils siltuma» darbību, tur par to ir norādes. Es  darīšu visu, lai sakārtotu «Jēkabpils siltuma» darbību. Sagaidīsim kompetentu iestāžu viedokli, es negribētu pārsteidzīgi kaut ko teikt, – sacīja A. Kraps. Viņš un K. Ozola sacīja, ka pa­gaidām, kamēr nav sa­ņemtas atbildes, neizpaudīs, kuru iestāžu palīdzība šajā jautājumā ir lūgta. 
 
P. S. Nākamajā numurā publicēsim SIA «Jēkabpils siltums» valdes priekšsēdētāja Aleksandra Karpenko un SIA «Ošukalns» īpašnieka Aigara Nitiša viedokli. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. kaut kā tā
    kaut kā tā
    pirms 1 gada

    un kas par to atbildēs? tāpēc jau arī cilvēki nevar samaksāt tādu cenu. ka tikai aigara maks pildās, poh par pārējiem. vajadzētu atļaut dzīvokļu alternatīvo apkuri, kā tas ir ārzemēs. pērn ar smilšainiem, slapjiem prauliem kurināja, kubi gāja uz urrā, pamuļķi samaksāja

    Atbildēt

Pievienot komentāru