Jēkabpils iedzīvotāji tiek iepazīstināti ar neprivatizēta pašvaldības dzīvokļa izpirkšanas iespējām
R. Mālniece

Privatizācijas procesa gaitā iedzīvotājiem bija iespēja privatizēt savus dzīvokļus, taču ne visi to izmantoja, un daļa dzīvokļu palika pašvaldības īpašumā. Uz 2018. gada augusta sākumu Jēkabpilī nav privatizēti vairāk nekā 2100 dzīvokļu.
    Jēkabpils  pašvaldība   ir uzsākusi dzīvokļu īrnieku, kuriem ir tiesības izpirkt savu dzīvokli par naudu, informēšanu par viņu tiesībām, nosūtot informatīvas vēstules katram īrniekam individuāli. Šīs vēstules nav jāuztver  kā pašvaldības draudi izlikt no dzīvokļa sirmgalvjus, kuri visu mūžu dzīvojuši dzīvoklī un to nav izpirkuši tādēļ, ka nav bijis līdzekļu, par ko to izdarīt. 
    Daļai no šo neprivatizēto dzīvokļu īrniekiem (tiem, kuri īres līgumus noslēguši līdz 01.01.2002.) vēl joprojām ir tiesības ierosināt pašvaldībai piederošā dzīvokļa, kuru tās īrē no pašvaldības, atsavināšanu. Tikai dzīvokļa iegūšana īpašumā dod tiesības dzīvokli pārdot, dāvināt, kā arī atstāt mantojumā. Bez tam, tikai dzīvokļa īpašniekam ir tiesības pilntiesīgi piedalīties mājas apsaimniekošanā, lemt par mājas apsaimniekošanas maksas noteikšanu, lemt par mājas uzkrājuma izmantošanu kādam konkrētam mērķim, balsot kopsapulcēs par darbībām mājas kopīpašuma daļā (piemēram, remontiem, pārbūvēm, arī atļaut vai neatļaut plānotās pārbūves kopīpašumā, piemēram, jumta maiņa,  pagalma rekonstrukcija, papildus ieejas izbūve kādam veikalam vai birojam, invalīdu uzbrauktuves ierīkošana  u.c. darbiem). Par neprivatizētiem dzīvokļiem šos lēmumus pieņem pašvaldība.
       Nosūtot šādu vēstuli, īrniekam tiek atgādināts, ka viņam, vai viņa ģimenes locekļiem, kas ir ierakstīti īres līgumā, ir tiesības izpirkt savu dzīvokli par naudu. Tikai dzīvesvietas deklarēšana dzīvoklī, tiesības izpirkt dzīvokli nedod. Tiem, kas vēlas šīs savas tiesības izmantot, jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu, lai varētu uzsākt atsavināšanas (izpirkšanas) procesu. Process ir samērā ilgstošs un aizņem laiku no vairākiem mēnešiem līdz pus gadam. Dzīvokli pašvaldība vispirms ierakstīs zemesgrāmatā uz sava vārda, veiks dzīvokļa novērtēšanu (cenu nosaka sertificēts vērtētājs, atbilstoši pastāvošajai tirgus cenai attiecīgajā mikrorajonā, dzīvoklī veiktais remonts vērtību neietekmē). Vienlaikus informējam, ka, noslēdzot pirkuma līgumu, pirkuma maksa nav jāsamaksā uzreiz. Dzīvokli var izpirkt, noslēdzot pirkuma līgumu uz termiņu līdz pieciem gadiem.
     Vienlaikus dzīvokļu īrnieki tiek informēti par prognozējamajām izmaiņām normatīvajos aktos, kuru pieņemšanas gadījumā paredzēts, ka vairāk nepastāvēs beztermiņa īres līgumi. Būs tikai terminētie īres līgumi ar termiņu no viena līdz desmit gadiem. Beidzoties līguma termiņam, īrniekam, būs tiesības līgumu pārslēgt no jauna, ja nebūs īres maksas parādu, vai neizpildīsies citi nosacījumi, kas liegs līgumu noslēgt.
    Aicinām jūs, izvērtējot savas iespējas un apsverot visus par un pret, izmantot savas tiesības un, ja rodas jautājumi, par to, kā to labāk izdarīt, vērsieties Pašvaldības īpašumu  apsaimniekošanas nodaļā pie nekustamo īpašumu speciālistes  R. Mālnieces. 
   Tālr.65207416.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. uz ielas!
  uz ielas!
  pirms 2 gadiem

  Vo vo! Ja būs parādi, tad līgumu nepagarinās. Tā ka tauta, privatizējiet fiksāk! Vai labāk mož pāri dīķim uzreiz, un tā fiksāk.

  Atbildēt
 2. aaa
  aaa
  pirms 2 gadiem

  Pirms privatizējat šos dzīvokļus padomājiet labi, kāpēc pašvaldība pati no tiem atkratās. Tiklīdz visi dzīvokļi pilnībā būtu privatizēti, tā pašvaldība sāks pieprasīt - sakopiet savus īpašumus, nokrāsojiet fasādi, nomainiet jumtu... Cik reizes dzirdēts par to, ka cilvēki sūdzas, ka pašvaldības dzīvokļu šķūnīši ir katastrofālā stāvoklī? Domei viena atbilde - nav naudas. Ja visi dzīvokļi būs privatizēti, domājat kaut ko prasīs? Uzreiz uzliks sodu! Kamēr paši neko nedara, tikmēr nevar prasīt no citiem.

  Atbildēt
 3. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Jāmēģina privatizēt pirms Saeimas vēlēšanām, jo pēc tam visi dokumenti paliks uz pusi dārgāki.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 2 gadiem

  No savas pieredzes zinu, ka ja tev ir vai uzrodas nekustamais īpašums, tu uzreiz jūties kā buržuāzijas pārstāvis un tevī nav mulsuma sajūtas brīžos, kad tevi uzrunā par kungu. Kad tu tomēr esi spiests un dzīvokli pārdod, un ieej Namu pārvaldes dzīvoklī, tev ir jušanās, ka esi pēdējais pļurzaks un parasts proletārietis, kas neko nesaprot no politikas. Tieši tāpēc ir dzīvoklis jāprivatizē!

  Atbildēt
 5. he he
  he he
  pirms 2 gadiem

  Nu nemuld, nemuld. Par dzīvokli īpašumā fanot, tas ir, tikpat kā ar cauriem zābakiem. Vislabāk ir dzīvot privātmājā pilsētas nomalē vai laukos.

 6. Beibe
  Beibe
  pirms 1 mēneša

  Kāpēc Salas novadā,nevar privatizēt dzīvokļus?Drīkst tikai tie kuriem ir piešķirts līdz 2001.gadam.Es labprāt nopirktu!

  Atbildēt

Pievienot komentāru