Jēkabpils jaunajiem pianistiem –  spoži panākumi starptautiskajā konkursā
Sagatavoja J. Apīnis

7. decembrī Kokneses Mūzikas skolu jau no agra rīta pieskandināja klavieru skaņas, jo skolā visu dienu savas prasmes un mūzikas izpratni rādīja 73 jaunie pianisti no daudzām Lat­vijas mūzikas skolām, kā arī no Kaļiņingradas, Klai­pēdas un Visaginas. 
        Jauno pianistu skolotāja Antra Korņejeva informē, ka  konkursantus vērtēja starptautiska žūrija, kurā darbojās Latvijas un Lietuvas mūziķi.
        XV konkurss ļoti veiksmīgs izrādījies A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas pianistiem, kuri startēja gan solo, gan klavieru duetu kategorijās. Visi dalībnieki sacentās trijās vecuma grupās. Solo kategorijā  A  gru­pā 1. vietu ieguva Milana Černova, kura saņēma arī vienu no Lietuvas pārstāves žūrijā Vaivas Purlītes dāvātajām specbalvām,  bet vecākajā C grupā 2. vietu ieguva Elīna Beļinska.
       Teicamu sniegumu parādīja arī abi B grupas dueti –  Elza Eglīte un Alise Zvej­niece ieguva 1. vietu, bet Evelīna Podniece un Sa­manta Kuročkina izcīnīja 2. vietu.  Ļoti atzinīgus vārdus par Jēkabpils duetu sniegumu esot izteikusi Kokneses Mūzikas skolas direktore Iveta Bērziņa. Visas meitenes konkursam sagatavoja skolotāja Antra Korņejeva.
       Jāuzteic arī debitanti – Gustavs Daugalis un viņa skolotāja Zita Tišutina, kuriem abiem šis bija pirmais konkurss. Uguns­kristības izturētas sekmīgi, un gan Gustavu, gan viņa skolotāju var apsveikt ar iegūto diplomu. 
        Antra Korņejeva uzsver konkursa patīkamo gaisotni un labo organizāciju, par ko saka paldies gan Kokneses Mūzikas skolas kolektīvam, gan direktorei Ivetai Bēr­ziņai.
        – Vislielākās uzslavas pelnījuši visi mūsu skolas konkursanti, kuru uzcītība un reizēm nogurdinošais ikdienas darbs vainagojies ar spožiem rezultātiem, un, protams, viņu vecāki, bez kuru atbalsta šis panākums nebūtu iespējams! Lai skaistas Ziemassvētku brīvdienas un Jaunais gads bagāts ar muzikāliem notikumiem un panākumiem! – novēl A. Korņejeva. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru