Jēkabpils komandām neveiksmīga nedēļas nogale
Juris Šteinbergs

Piektdien Latvijas basketbola līgas 3. divīzijā «Jēkabpils lūši/SC» izbraukumā spēlēja ar «Rugāju SC». Pirmajā puslaikā mūsējie nonāca iedzinējos pat  ar 21 punktu (29:50) .Otro spēles pusi jēkabpilieši aizvadīja daudz sekmīgāk. Izšķirošā ceturkšņa sākumā viņi ieguva pat 4 punktu pārsvaru (80:76), vairākas reizes rezultāts bija neizšķirts, vēl priekšpēdējā minūtē boja vēl +2, taču galotnē nācās piekāpties ar 93:95 (23:35; 17:21; 34:16; 19:23). Nespēlējot Edgaram Lejam, snaipera pienākumus uzņēmās Edijs Stiebriņš –  viņam 31 punkts. Andrejs Grustāns guva 18 punktus , Mārcis Zībergs – 4, Edgars Čaupjonoks – 13, Adrians Čiekurs –10.   Nākamo ma­ču komanda aizvadīs 9. novembrī mājās pret BK «Salacgrīva».
      Sestdien Latvijas sieviešu virslīgā handbolā Jēkabpils Sporta skolas komanda Ludzā tikās ar SK «Latgols». Mūsējās piedzīvoja otro zaudējumu šosezon ar 23:34 (10:17). Si­mona Ārmane  guva 7 vārtus, Valērija Gerasimova – 5, Gita Kaulakane – 4. Ar 6 punktiem piecās spēlēs Jēkabpils SS saglabā 2. vietu.
Nacionālās līgas 1. divīzijā volejbolā «Jēkabpils juniori/JSS»  pēc diviem panākumiem mājās, divās  izbraukuma spēlēs cieta zaudējumus. Sestdien jēkabpilieši ar 0:3 (-21; -17; -22) piekāpās VK «Aiz­kraukle».  Kristeram Dardzā-nam 17 punkti, Matīsam Petjukevičam - 11.  Savukārt svētdien «juniori» ar 1:3 (-17 -22 23 -19) piekāpās Aizputes komandai. Šī mača statistika nav pieejama. Nākamo spēli «juniori» aizvadīs mājās 17. novembrī pret SK «RTU».
      Labāk neklājās arī «Jēkabpils lūšu» komandai «Credit24» meistarlīgā volejbolā, kas divus mačus aizvadīja Igaunijā.  Vispirms viņi ar 0:3 (-22; 35;  -21  -22) atzina «Tartu Bigbank» pārākumu, bet svētdien ar 2:3 (-20;17; 14; -25; -13) piekāpās arī «Tal Tech» vienībai
    Pirmajā mačā jēkabpiliešiem visvairāk punktu (21) guva Jānis Medenis un Ēriks Vorņko (20). Otrajā spēlē Ē. Voroņko kontā 23 punkti.
    Pēc šīm ne­veksmēm «Jēkab­pils lūši» ieņem tikai 8. vietu. Nākamo spēli  jē­kabpilieši aizvadīs mājās 18. novembrī pret VK «Saa­remaa».
    Visbeidzot svēt­dien LBL 1. divīzijā «Jē­kabpils/SMS credit.lv»  basketbolisti atspēlēja 15 punktu deficītu un bija pavisam tuvu savai pirmajai uzvarai «OlyBet» Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā, tomēr spēles galotnē veiksmīgāki bija pretinieki – «Pärnu Sadam» komanda. Spēle noslēdzās ar rezultātu 78:85 (19:21, 21:34, 22:10, 16:20) .
    Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar21:19  viesu labā, bet otrajā viesi dominēja un pēc nospēlētām 20 minūtēm mājiniekiem  bija iekrājies 15 punktu deficīts (40:55). Otrajā puslaikā jēkb­pilieši sameta par 12 punktiem vairāk, nekā pretinieki, samazinot rezultātu starpību līdz trīs punktiem – 65:62.
35. minūtē Jurijs Alek­sejevs ar precīzu tālmetienu panāca neizšķirtu  71:71, tomēr spēles turpinājums labāks padevās viesiem, tie ātri atjaunoja septiņu punktu pārsvaru, un «lūšiem» uzvaras prieki gāja secen.
    J. Aleksejevs guva 25 punktus (11 ab, 6 rp, 3 pb), V. Kohs 21 (7 ab), Būmeis­ters 11 (8 rp, 5 pb).
     Nākamais pārbaudījums «lūšiem» būs jau trešdien, 7. novembrī,  viesos pie «Valmiera Glass/VIA» .