Jēkabpils Kultūras pārvalde saņēmusi finansējumu diviem projektiem
Jēkabpils Kultūras pārvalde

Šā gada “Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Zemgales Kultūras programmas” projektu konkursā Jēkabpils Kultūras pārvalde (JKP) saņēmusi atbalstu diviem projektiem. “VIII Operas dienas Jēkabpilī” projekta realizācijai saņemts atbalsts 5 000 eiro un dzejas dienu festivāla “EKO Dzeja” – 2 000 eiro apmērā.
   Lai veicinātu profesionālās mākslas pieejamību Zemgales reģionā, īpaši no centriem attālajās teritorijās, JKP no 2019. gada 18. līdz 21. jūlijam organizēs VIII Jēkabpils Operas dienas Jēkabpilī. Šogad tās atgriezīsies Krustpils brīvdabas estrādē un to nozīmīgākais notikums būs Klaipēdas Valsts muzikālā teātra operas iestudējums “Parīzes Dievmātes katedrāle”.
    No 10. līdz 14. septembrim Jēkabpilī tiks organizēts ilggadējais dzejas dienu festivāls ar tēmu “EKO Dzeja”. Projekta mērķis - bagātināt un dažādot Jēkabpils kultūras dzīvi, saglabājot un attīstot Dzejas dienu tradīciju pilsētā, nodrošināt augsta līmeņa pasākumus Jēkabpils iedzīvotājiem un viesiem. Šogad Dzejas dienu festivālā Jēkabpilī taps unikāls objekts “Dzejas siltumnīca”, kas būs festivāla centrālā mājvieta. Ar dažādām aktivitātēm tā laikā simboliski tiks iestādīta, audzēta, ravēta, novākta un izgaršota dzeja bez piesārņojumiem. Dzeja, kas rada dvēseles un sirds ekoloģiju. Ar atšķirīgo un netipisko literatūras festivāla pasākumu formātu projekts veicinās vietējās sabiedrības atvērtību radošiem kultūras notikumiem, kā arī līdzdarbošanos kultūras, īpaši literatūras norisēs. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru