“Jēkabpils lūši”  atsauc dalību CEV Izaicinājuma  kausā
Juris Šteinbergs

Šonedēļ kļuva zināms, ka Itālijas volejbola klubs “Allianz Powervolley Milano” uz Jēkabpili, lai aizvadītu CEV  (Eiropas Volejbola federācijai) Izaicinājuma kausa pirmās kārtas spēli ar “Jēkabpils lūšiem”,  nebrauks. Savukārt mūsu komanda nolēmusi atsaukt savu dalību turnīrā. Kāpēc pieņemts šāds lēmums,  sestdien pastāstīja sporta kluba “Jēkabpils lūši” prezidents Māris Trušelis.
     –  Itāļi ar mums sakontaktējās pirms desmit dienām. Sākotnēji piedāvājām abas spēles aizvadīt Jēkabpilī, bet itāļi atteicās. Visvairāk viņus interesēja situācija ar Covid-19. Atbraucot uz Latviju,  būtu jātaisa tests, un, ja kaut vienam tas būtu pozitīvs, spēle nevarētu notikt. To uzzinājuši, Milānas klubs aizrakstīja vēstuli CEV, ka Latvijas sliktās epidemioloģiskās situācijas dēļ abas spēles grib aizvadīt Milānā. Man gan ir aizdomas, ka itāļi Latviju sajauca ar Lietuvu. Cik izpētīju, Jēkabpilī situācija ir vismaz 12 reizes labāka  nekā Milānā, kur savukārt ir 4 reizes lielāka saslimšana nekā pārējā valstī.  CEV  norobežojās no lēmuma pieņemšanas, atstājot  to komandu ziņā. Es par šo vēstuli uzzināju trešdien, un itāļi vēlreiz sazinājās ar mums ceturtdien. Normāls dialogs neizveidojās. Mēs principā piekritām abas spēles aizvadīt viesos, bet prasījām, lai Milānas klubs nodrošina televīzijas tiešraidi. Piedāvājām pat daļēji to finansēt, bet itāļi šo prasību kategoriski noraidīja.  Mums  nav nekādas intereses riskēt šajā covid laikā un aizvadīt spēles, kuras Latvijā neviens neredz, tādēļ piektdien komandas sapulcē tika nolemts dalību turnīrā atsaukt, – situāciju skaidroja M. Trušelis. 
   Sporta kluba prezidents skaidroja, ka dalības atsaukšanu noteica ne vien veselības, bet  arī finansiālie riski. Pirmkārt, nav zināms, vai līdz 10. novembrim, kad mūsu komandai būtu jāizlido uz Itāliju, nebūtu atcelti tieši reisi uz Milānu. Ja būtu jālido ar pārsēšanos, tas varētu izmaksāt pat līdz sešām reizēm dārgāk. Ja kādam no komandas, atgriežoties no Itālijas, tiktu konstatētas pozitīvas covid-19 analīzes, komandai nāktos doties pašizolācijā. M. Trušelis noraidīja presē parādījušās ziņas, ka pirmajā mačā milāniešem ieskaitīts zaudējums ar 0:3. Lai tas notiktu, jānodrošina tiesnešu un inspektoru ierašanās, jāsagatavo laukums un jāizvieto reklāmas baneri un mājinieku komandai jāiznāk laukumā. Tikai tad tiesneši var konstatēt, ka viesu kamanda nav ieradusies, un piešķirt tai tehnisko zaudējumu. Bet arī šo prasību nodrošināšana klubam nozīmētu ap 2 000 eiro tēriņus. Ja pēc šādas “spēles” jēkabpilieši uz atbildes maču covid-19 dēļ neaizbrauktu, “Jēkabpils lūšiem” draudētu sods līdz 10 000 eiro un izslēgšana uz trim gadiem no CEV kausiem, jo formāli skaitītos, ka vienu maču viņi ir aizvadījuši. Izstājoties priekšlaicīgi, neaizvadot nevienu spēli, nekādas sankcijas pret “Lūšiem” netiks piemērotas, bet otrajā kārtā iekļūs “Allianz Powervolley Milano”. Līdzīgi kā “Lūši” dalību Izaicinājuma kausā ir atsaukušas vēl septiņas komandas. 
   Tā diemžēl Māra reiz publiski paustais sapnis par 1000 skatītāju pulcēšanu Jēkabpilī uz volejbola maču šogad paliks nepiepildīts. Cerēsim, ka nākamgad to izdosies realizēt. Bet, izmantojot radušos pauzi,  klubs ir sarunājis ceturtdien Sāremā aizvadīt “Credit24” meistarlīgas spēli pret  vietējo klubu. Starp citu, arī  Sāremā kluba pretinieki Izaicinājuma kausā ir attiekušies no cīņas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru