“Jēkabpils lūši” atspēlē divu setu deficītu un kļūst par čempioniem
J. Šteinbergs

Nedēļas nogalē “Credit24” Latvijas volejbola čempionāta finālsērijā “Jēkabpils lūši” izcīnīja divas uzvaras pār “RTU/Robežsardzi” un otro gadu pēc kārtas tika kronēti par Latvijas čempioniem.
      Sestdien abas komandas Rīgā aizvadīja finālsērijas līdz trim uzvarām trešo spēli. Jēkabpilieši sam;ērā droši uzvarēja pirmajā setā ar 25:21, atdeva otro ar 17:25, bet pārliecinoši paņēma nākošos divus ar 25:17 un 25:21 un spēlē bija pārāki ar 3:1, sērijā izvirzoties vadībā ar 2:1. Sestdienas mačā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Medenis, Rihardam Puķītim – 13, bet Ērikam Voroņko – 10 punkti.
     Svētdien, uzvarot mājās, “Jēkabpils lūši” varēja tikt pie čempionu kausa. Jēkabpils sporta nama zāle bija skatītāju pārpildīta – aizņemtas bija pat tribīņu kāpnes, bet stāvvietās līdzjutēji bija izvietojušies  trīs rindās. Papildu kairinātājs gan līdzjutējiem, gan abu komandu spēlētājiem bija uz  sekretariāta  galda novietotie kausi. 
     Maču veiksmīgāk iesāka “RTU/Robežsardze”. Jēkabpiliešu sākumsastāvam – Edvīnam Skrūderam, Ērikam Voroņko, Jānim Medenim, Rihardam Puķītim, Zigurdam Adamovičam, Vladislavam Blumbergam un Dāvim Melnim –  neatradās pretargumenti viesu drošajai spēlei. Nelīdzēja arī rezervistu – Gustava Freimaņa, Kristera Dardzāna, Edgara Kalnozola, Dāniela Dunaiska un Matīsa Petjukeviča – iesaistīšana spēlē, jo tika zaudēts gan pirmais (21:25), gan otrais sets (16:25). Arī trešā seta sākums neko labu nevēstīja, un daļa līdzjutēju jau sāka spriest, ka sērijā bez piektā mača neiztikt. Tomēr mājinieki no rezultāta 10:14  aizspēlējās līdz 16:16, bet no 21:23 prata panākt 24:23. Setam punktu ar bloku pielika Ē. Voroņko – 26:24. Ceturtajā setā laukumā bija pavisam citas komandas – jēkabpilieši  burtiski lidoja, viņiem sanāca viss un rīdzinieki tika iemīti zemē – jau  sākumā “lūši” ieguva graujošu pārsvaru 9:1, bet  to pabeidza ar 25:10. Trešo reizi šajā sērijā uzvarētājs tika noteikts piektajā – zelta – setā. Vadību uzreiz ar 2:0 pārņēma viesi, taču viņu trīs neveiksmes uzbrukumos ļāva iniciatīvu pārņemt “lūšiem”. Jēkabpilieši turpinājumā atrāvās un, pēdējo punktu gūstot komandas kapteinim R. Puķītim, izcīnīja setā  uzvaru ar 15:10, trumfēja mačā ar 3:2, finālsērijā ar 3:1, un otro gadu pēc kārtas izcīnīja  čempionu titulu.  Izšķirošajā mačā V. Blumbergs un Ē. Voroņko guva pa 17 punktiem,  R. Puķītis – 13, bet J. Medenis – 9. 
      Medaļas komandām pasniedza Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis un viņa vietnieki Aivars Kraps un Līga Kļaviņa. Čempionu kausu no K. Timermaņa rokām saņēma un pirmais virs galvas pacēla “Jēkabpils lūšu” kapteinis R. Puķītis. Čempionu zelta medaļas bez jau pieminētajiem volejbolistiem saņēma arī Kristers Sils un Reinis Prīdāns, treneris Mārcis Obrumans, trenera asistents Aivis Kokins un fizioterapeite Ilva Mazure. 
     Jāpiezīmē, ka šī ir sestā trofeja, ko “Jēkabpils lūšu”  volejbola komanda izcīnījusi pēdējo triju gadu laikā. “Lūši” iīr trīs reizes triumfējuši Latvijas kausā, divas reizes izcīnījuši Latvijas čempionu titulu un  vienreiz ieguvuši bronzas medaļas Baltijas līgā.
     Bronzas medaļas izcīnīja "Daugavpils Universitāte" kas sērijā ar 2:1 pieveica "OC Limbaži/MSĢ". 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru