“Jēkabpils lūši” dramatiskā cīņā uzvar “Selver” un brauks uz Kuresāri
J.Šteinbergs

Šovakar  Jēkabpils Sporta namā 500 skatītāju klātbūtnē otro ceturtdaļfināla spēli “Credit24”  Meistarlīgā volejbolā aizvadīja “Jēkabpils Lūši”  un Tallinas “Selver”. Pirmajā mačā Tallinā ar 3:2 pārāki bija jēkabpilieši, un, lai iekļūtu “Final 4”,  viņiem divos mačos mājās bija jāgūst vēl viena uzvara. “Lūši” visu nokārtoja jau sestdien, neatliekot sērijas uzvarētāja noskaidrošanu uz svētdienu, lai gan uzvara tika gūta  ļoti smagā cīņā.
   Pirmajā setā mājinieki pārsteidzoši viegli izvirzījās vadībā ar 8:1. Turpinājumā viesi iespēlējās un strauji tuvojās. Seta vidusdaļā rezultāts kļuva neizšķirts (13:13) un uzvaru setā jēkabpilieši izrāva tikai galotnē 25:22.
    Otrais sets ritēja punkts punktā, bet visbiežāk vadībā ar 1-2 punktiem bija igauņi. No 17:20 mūsējie panāca 23:23, taču piekāpās ar 23:25.
    Trešajā setā “lūši” līdz pirmajam tehniskajam pārtraukumam ieguva labu handikapu 8:3, ko noturēja līdz pat seta beigām, kurā uzvarēja ar 25:20.
     Ceturtajā setā izvērtās pamatīga drāma ar laimīgām beigām. Ievadā nonākuši iedzinējos ar 0:3,  mūsējie prata spēles gaitu izlīdzināt. Divu punktu deficīts  “Lūšiem”  radās arī seta vidusdaļā, kad “Selver”  bija vadībā ar 16:14.  Mūsējie spēja panākt izlīdzinājumu, bet  vadībā "Lūšus"  izvirzīja Armands Āboliņš ar eisu (17:16).  Mājinieki sāka atrauties un pēc Edvīna Skrūdera eisa, likās, ka uzvara jau kabatā (23:18), bet īstenībā īstā drāma tikai sākās. Tallinieši ar spēcīgām gremdservēm sarežģīja mūsējo iespējas sekmīgi ievadīt uzbrukumus, kas viņiem ļāva no 24:21 panākt izlīdzinājumu, un pat izvirzīties vadībā ar 25:24. Par laimi “Lūši” nenodrebēja, atguva vadību un Rihards Puķītis,  riskējot ar spēcīgu servi palēcienā, ar eisu guva pēdējo  punktu, kas atnesa uzvaru setā ar 28:26, spēlē – ar 3:1 un ceturtdaļfināla sērijā ar 2:0.
     “Jēkabpils Lūši” trešajā gadā augstākajā sabiedrībā ir iekļuvuši “Final 4”, kur cīņas notiks par medaļām.  Četru spēcīgāko komandu turnīrs Sāremā salas galvaspilsētā Kuresārē sāksies 23. martā ar pusfināliem. Tajā mūsējo pretinieki visticamāk būs regulārā čempionāta uzvarētāji '”Saaremaa” volejbolisti. Pusfināla uzvarētāji 24. martā spēlēs par zelta medaļām, bet zaudētāji – par bronzu. Vēl četru spēcīgāko komandu turnīrā bez jēkabpiliešiem un sāremiešiem  ir iekļuvusi “Parnu VK”. Ceturtā komanda tiks noskaidrota rīt, kad trešo maču aizvadīs “Bigbank Tartu” un  “Rakvere VK”.