Jēkabpils Lūši – Latvijas čempioni!

Svētdien Jēkabpilī notika Latvijas čempionāta volejbolā finālsērijas trešā spēle starp “Jēkabpils Lūšiem” un pēdējo četru gadu čempioniem “RTU/Robežsardzi”. Pirmos divus finālsērijas   mačus jēkabpilieši uzvarēja ar 3:1. Arī trešajā mačā pārpildītajā  Jēkabpils  Sporta namā mūsējie bija pārāki ar 3:1 un izcīnīja čempionu kausu.
Mačs iesākās mājiniekiem neveiksmīgi – iespējams satraukuma dēļ, mūsējie nonāca zaudētājos un seta vidū atpalika pat ar septiņjiem punktiem – 7:14. Galotnē no 17:21 “lūši” pievilka līdz 22:23, taču setu zaudēja ar 23:25. Otrajā cēlienā mūsējie visu laiku bija nelielā vadībā un uzvarēja ar 25:22. Trešajā setā jēkabpiliešiem vairākārt nācās atspēlēties, pēdējoreiz no 18:21. Septiņi punkti pēc kārtas mājiniekiem nodrošināja uzvaru setā ar 25:21. Likās ka pēc šādas trešā seta galotnes, nākamajā setā mājinieki būs uz viļņa, bet viesi - psiholoģiski sagrauti. Tas izrādījās nepareizs minējums – lūši  nonāca iedzinējos ar 0:4. Pirmo tehnisko pārtraukumu mūsējie gan sagaidīja esot jau  vadībā ar 8:7. Turpinājumā priekšā pārmaiņus bija abas komandas, bet finišā “lūši” atspēlējās no 23:24 un izrāva uzvaru ar 26:24. Rezultāts mačā kļuva 3:1, sērijā 3:0, un “Jēkabpils lūši” un daudzie skatītāji varēja līksmot – pirmo reizi komandas vēsturē tā izcīnīja Latvijas čempionu kausu.
    Zelta mačā rezultatīvākais uzbrukumā bija Ēriks Voroņko ar 24 punktiem, bet Armandam Āboliņam -20.
    Par Latvijas čempioniem kļuva Rihards Puķītis, Armands Āboliņš, Edvīns Skrūders, Dāvis Melnis, Ēriks Voroņko, Vladislavs Blumbergs, Zigurds Adamovičs, Pāvels Jemeļjanovs, Reinis Prīdāns, Kristers Dardzāns, Edgars Kalnozols, Matīss Petjukevičs, Vadims Koreņiks un Kristers Sils. Lielo panākumu kaldināja galvenais treneris  Mārcis Obrumans, trenera asistents Aivis Kokins, kluba prezidents Māris Trušelis un  fizioterapeite Ilva Jurgeviča.
    “Jēkabpils lūši” aizvadījuši ļoti veiksmīgu sezonu, otro gadu pēc kārtas izcīnot Latvijas kausu, pirmo reizi kluba vēsturē iekļūstos  Baltijas Credit24 Meistarlīgas “Final 4” un izcīnot bronzas medaļas, un nu savā īpašumā iegūstot   arī Latvijas čempionu kausu.