“Jēkabpils lūši” nervus kutinošā trillerī trešo reizi izcīna Latvijas kausu
J. Šteinbergs

Nedēļas nogalē  Rīgā, Daugavas sporta namā,  risinājās Latvijas kausa izcīņas volejbolā. Finālā  piecos setos uzvarot “Limbažus/MSĢ”, kausu trešo gadu pēc kārtas izcīnīja “Jēkabpils lūši”. 
    Kausa nedēļas nogale sākās ar pusfināliem sestdien. Jēkabpils komandas pretinieki bija “Daugavpils universitātes”  komanda. Vēl nesen “Credit24”  meistarlīgā jēkabpilieši Daugavpils komandu mājās uzvarēja samērā pārliecinoši ar 3:1. Kausa pusfinālā nācās panervozēt krietni vairāk.  “Lūši” bija vadībā ar 1:0 un 2:1, tomēr daugavpilieši abas reizes atspēlējās, un finālists tika noskaidrots tikai piektajā setā. Tajā jēkabpilieši  bija pārliecinoši labāki,  visā spēlē uzvarot ar 3:2 (22, -18, 17, -19, 7). Rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kristers Dardzāns, savukārt Riharda Puķīša un Ērika Voroņko kontā – pa 15, bet Vladislavam Blumbergam – 10 punkti. 
     Daugavpiliešu sīkstā pretestība protams pārsteidza līdzjutējus un, iespējams, arī pašus volejbolistus, bet vēl pārsteidzošāks bija otrā pusfināla rezultāts – “Credit24”  meistarlīgā līdz šim veiksmīgi spēlējošā “RTU/Robežsardze” ar 1:3 piekāpās it kā vājākajai pusfinālu komandai “Limbažiem/MSĢ”.   
      Svētdien finālu pret limbažniekiem “Jēkabpils lūši” uzsāka ļoti pārliecinoši, pirmajā setā izvirzoties vadībā ar 10:3. Turpinājumā tik raiti vairs negāja, un setu mūsējie uzvarēja tikai ar 25:19.  Otrajā un trešajā setā uz viļņa bija limbažnieki. Jēkabpilieši piekāpās ar 19:25 un 21:25, un nonāca viena seta attālumā no zaudējuma. Ceturtais sets tomēr ritēja pēc “lūšu” scenārija – tika gūts pārliecinošs panākums ar 25:13, un likās, ka arī piekto setu izdosies paņemt viegli. Tomēr  zelta setā mūsējiem  nācās atspēlēties gan no 4:7, gan no 8:11. Abas reizes  tas izdevās. Izšķirošajā brīdī  kļūdījās pretinieku uzbrukuma līderis A. Nasonovs, un jēkabpilieši  maču noslēdza ar pirmo mačbumbu – 15:13 piektajā setā,  3:2 – mačā, un Latvijas kauss trešo reizi pēc kārtas varēja uzsākt ceļu  uz Jēkabpili. 
    Finālspēlē rezultatīvākais Jēkabpils vienībā ar 18 punktiem bija Vladislavs Blumbergs, Rihardam Puķītim – 15 punkti, Zigurdam Adamovičam – 13, Kristeram Dardzānam un Ērikam Voroņko – pa 10. Trīs punktus komandas kontam pieskaitīja saspēles vadītājs Edvīns Skrūders, kurš gan šajā  vakarā netika nosaukts par šīgada Latvijas labāko volejbolistu, lai gan bija starp trim nominētajiem šim titulam. Edvīns nelielam mierinājumam  saņēma balvu kā fināla vērtīgākais spēlētājs. Savukārt par  labāko spēlētāju “Jēkabpils lūšu”  komandā tika atzīts R. Puķītis. Bez jau nosauktajiem visu laiku laukumā bija libero Dāvis Melnis, bet epizodiski mačā piedalījās arī Jānis Medenis (1 punkts), Edgars Kalnozols un Reinis Prīdāns. Medaļas protams tika pasniegtas arī visiem pieteiktajiem rezervistiem, kā arī komandas galvenajam trenerim  Mārcim Obrumanam,  trenera asistentam Aivim Kokinam un fizioterapeitei Ilvai Mazurei. 
 
Foto volejbols.lv

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Fans
  Fans
  pirms 1 gada

  Kas par intrigu, kas par spēli, kāds atrisinājums!!!!!!!!

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Kura vieta šito var noskatītes atkārtojumā?

  Atbildēt
 3. Fans
  Fans
  pirms 1 gada

  Gan jau sportacentrs.com televizija rādis atkartojumus

 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  http://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/pilna_spele/24122018-latvijas_kausa_finals_volejbola_viriesiem

Pievienot komentāru