“Jēkabpils Lūši/Ošukalns” uzvar Daugavpilī un nodrošina trešo bronzas sērijas maču
Juris Šteinbergs

Svētdien “Jēkabpils lūšu/Ošulkalna” telpu futbola komanda Daugavpilī aizvadīja  otro virslīgas bronzas sērijas maču pret FC “Lokomotiv Daugavpils”. Pirmajā mačā Jēkabpilī pārāki ar 2:1 bija daugavpilieši. Mūsējiem, lai saglabātu cerības uz bronzas medaļām, bija nepieciešama  uzvara izbraukumā.
    Atšķirībā no iepriekšējā mača, “Lūšu”  sastāvā bija atgriezušies Dmitrijs Kuzmins un Oskars Ikstens, kuri sērijas pirmo maču izlaida dēļ diskvalifikācijas. Viesi pirmie atklāja rezultātu, kad vārtus 5. minūtē  guva  Rolands Putāns. Daugavpiliešiem  vajadzēja 7 minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu. Vārtus guva Aigars Liņģis. Pēc zaudētajiem vārtiem vairāk uzbruka jēkabpilieši līdz 17. minūtē Dmitrijs Kuzmins apspēlēja gan pretinieka laukuma spēlētāju, gan vārtsargu un atkal vadībā izvirzīja “Jēkabpils lūšus/Ošukalnu” ar 2:1. Atlikušajās pirmā puslaika minūtēs aktīvāki bija “Lūši”, bet gūt vēl kādus vārtus neizdevās.
    Pēc pārtraukuma mača 21. minūtē daugavpilietis Jurijs Halimons ar sitienu no gaisa guva otros vārtus mājinieku labā, vēlreiz panākot neizšķirtu 2:2. Pēc divām minūtēm  viesi izgāja trīs pret diviem pretiniekiem.  Pāvels Tarasovs, centrā saņēmis piespēli, necentās kombinēties, bet uzreiz  sita precīzi, trešo reizi mačā vadībā  izvirzot viesus. Labs moments iegūt savai komandai divu vārtu pārsvaru bija R. Putānam, taču bīstams izgājiens palika nerealizēts. Puslaika vidū vairāki bīstami momenti bija arī pie “lūšu” vārtiem, taču vis beidzās jēkabpiliešiem veiksmīgi.  Divu vārtu pārsvaru mūsējie ieguva 32. minūtē. Izspēlējot soda sitienu, Dmitrijs Kuzmins piespēlēja laukuma centrā Vadimam Atamaņukovam, kas, būdams  četru pretinieku ielenkumā, ar vienu pieskārienu bumbu  pārvirzīja vārtos – 4:2. Sajuzdami “ziepes”, daugavpilieši  sešas minūtes līdz pamatlaika beigām  vārtsargu nomainīja pret piekto laukuma spēlētāju un  vētraini uzbruka. Tālu sitienu izpildīja daugavpilietis Jans Radēvičs, un vienus vārtus mājinieki atguva – 4:3 vēl joprojām Jēkabpils komandas labā. Mājinieki turpināja uzbrukt vairākumā, taču pēdējā minūtē viesi pretinieku laukuma pusē ieguva bumbu. V.  Atamaņukovs no labās malas  piespēlēja D. Kuzminam, un tas iesita tukšos vārtos, savukārt punktu mačam pielika Rolands Putāns, panākot 6:3. Līdz ar to bronzas medaļu liktenis izšķirsies sērijas   trešajā mačā, kas piektdien, 10. jūlijā, notiks Jēkabpilī.