“Jēkabpils lūši/Ošukalns” zaudē Rīgā un nonāk grūtā  situācijā
Juris Šteinbergs

Sestdien telpu futbolisti pēc trīs mēnešu piespiedu pauzes atsāka  virslīgas izslēgšanas spēles. «Jēkabpils lūši/Ošukalns» Rīgā tikās ar FK «Raba». Abas komandas trešo pusfināla sērijas maču sagaidīja, esot vienādās pozīcijās – 1:1.
     Trešā spēle sākās ar FK «Raba» uzbrukumiem. Jau 6. minūtē sarkano kartīti par pēdējās cerības sodu nopelnīja jēkabpilietis Oļegs Peņkovskis. Pretiniekiem vajadzēja pusotru minūti, lai realizētu savu skaitlisko vairākumu un izvirzītos vadībā ar 1:0.  Jēkabpilieši atspēlējās pēc sešām minūtēm, kad precīzs, stiprs un vārtsargam negaidīts sitiens no patālas distances padevās Rolandam Putānam. Pirmā puslaika otrajā pusē jēkabpilieši uzbruka biežāk un Rolandam bija iespēja savu komandu izvirzīt arī vadībā, taču bumba ripoja garām tālajam vārtu stūrim. Pus­laika beigās ar pretinieku vārtsargu saskrējās un asiņojošu galvas traumu guva Rainers Ragainis. Tiesneši, neskatoties uz viesu trenera Intara Šlesera protestiem, lēma, ka pats cietušais šajā situācijā ir pārkāpis noteikumus, un nevis piesprieda soda sitienu uz «Rabas» vārtiem par sesto pārkāpumu, bet parādīja dzelteno kartīti Raineram. Puslaika beigās mājinieki aizskrēja pretuzbrukumā un otro reizi pārspēja Jēkabpils komandas vārtsargu Artjomu Križa­novski. Pirmās 20 spēles minūtes noslēdzās ar 2:1 «Rabas» labā.
     Pēc pārtraukuma ko­mandas apmainījās vārtu guvumiem (jēkabpiliešiem precīzs bija Pāvels Tarasovs). Minimālā starpība 3:2 saglabājās īsu brīdi, jo pretinieki jau pēc minūtes panāca 4:2 un vēl pēc trijām – arī 5:2. Cerību 33. minūtē Jēkabpils komandai atgrieza Vladimirs Terens, kas 33. minūtē burzmā vārtu priekšā bija veiksmīgāks un iebakstīja bumbu vārtos caur pretinieku vārtsarga kājām. 37. minūtē bumba vēlreiz pabija «Rabas» vārtos, bet vārtu guvums netika ieskaitīts, jo pretinieku spēlētājs pirms tam to bija skāris ar roku. Sekoja sarkanā kartīte, un  jēkabpilieši ie­guva tiesības izpildīt 6 m soda sitienu. Diemžēl  Dmit­rijs Kuzmins trāpīja pa vārtu stabu, bet, spēlējot vairākumā, jēkabpilieši zaudēja vēl vienus vārtus, un mača liktenis praktiski bija izšķirts. Vārtsarga nomaiņa ar piekto laukuma spēlētāju noveda vien pie vēl divu vārtu zaudēšanas.
     Tādējādi pusfināla sērijas līdz trim uzvarām rezultāts kļuva 2:1 FK «Raba» labā. Lai saglabātu cerības uz iekļūšanu finālā, «Jēkabpils lūšiem/Ošukalnam» obligāti jāuzvar nākamajā  spēlē, kas trešdien risināsies Jēkabpilī. Arī šis mačs tāpat kā sestdien tiks  aizvadīts bez skatītājiem. Neveiksmes gadījumā  mūsējiem nāksies cīņas turpināt par bronzas medaļām.