“Jēkabpils lūši” pārliecinoši pieveic daugavpiliešus

Trešdien Baltijas Volejbola līgā notika trīs spēles. Viena no tām – Jēkabpilī, kur “Jēkabpils lūši” uzņēma “Daugavpils universitāti” un izcīnīja uzvaru ar 3:1.
    Jēkabpiliešu sastāvā nebija Pāvela Jemeļjanova, kurš sāpoša pleca  dēļ izlaida jau trešo maču. Iespējams, ka viņa atgriešanās nemaz tik drīz arī nav gaidāma.     Pirmā seta sākumā nervozēja abas komandas. Mājinieku uztraukums izpaudās kā divas nesekmīgas serves, bet pēc tam mūsējie aizgāja atrāvienā un izvirzījās vadībā ar 10:4. Tuvojoties  galotnei daugavpilieši nedaudz pievilka un “lūšu” spēle pajuka. Pie 19:13 Mārcis Obrumans laukumā sūtīja Matīsu Petjukeviču,  un viss beidzās tā, kā tam bija jābeidzas. Punktu setam  ar  sitienu pa pārejošo bumbu pielika Edvīns Skrūders – 25:15.
   Pēc tik pārliecinoša pirmā seta, likās, ka mājiniekiem panākums mačā ar 3:0 ir garantēts.  Tomēr viesi spēja otro setu pabeigt savā labā. Pēc līdzīga  sākuma, mūsējie pāris reižu  slikti uzņēma serves, pāris reizes kļūdījās uzbrukumā un nonāca iedzinējos ar 4:8. Arī šajā setā  laukumā tika rezervists – šoreiz Vadims Koreniks. Viņš statistikā  atzīmējās ar trim punktiem, taču setu nācās zaudēt ar 19:25.
    Trešajā setā sākumā, ieguvuši 4-5 punktu pārsvaru, jēkapilieši atļāva viesiem to samazināt uz pusi (14:12), un M. Obrumans bijs spiests saukt puišus malā uz apspriedi. Uzreiz pēc tās lieliski nospēlēja E. Skrūders, gūstot divus punktus pēc kārtas. Veiksmīgajām epizodēm gan sekoja divas kļūdas servējot, taču uzņemto tempu izdevās atgūt un setu noslēgt savā labā ar 25:17.
    Ceturtajā setā pie 2:2 piecas reizes labi servēja Vladislavs Blumbergs, ne tikai gūstot 2 punktus ar eisu, bet arī apgrūtinot daugavpiliešiem uzbrukuma iesākšanu. Rezultāts 7:2 jau bija labs pieteikums uzvarai.   Turpinājumā jēkabpiliešiem izdevās viss, bet viesiem – nekas. Pie rezultāta 17:8 mājinieku labā laukumā nāca arī rezervisti Edgars Kalnozols un Kristers Dardzāns. Statistikā viņiem tā pa īstam neizdevās atzīmēties, jo Daugavpils komanda bija pilnībā demoralizēta un setu atdeva bez pretestības ar 25:13. “Jēkabpils lūši” izcīnīja ceturto uzvaru šosezon ar 3:1.
     Mājinieku sastāvā 17 punktus guva Zigurds Adamovičs, Armands Āboliņs  – 12, Ēriks Voroņko -11, V. Blumbergs – 9, E. Skrūders un R. Puķītis – pa 8 punktiem. Laukumā bez jau minētajiem volejbolistiem izgāja arī libero Dāvis Melnis.
     Vēl šodien  pie pirmās uzvaras tika "OC Limbaži/MSĢ", kas viesos ar 3:1 apspēlēja "TTU", un “Saaremaa VK”, kas  ar 3:0 pieveica “Jēkabpils lūšu” nākamos pretiniekus Baltijās volejbola līgā “Parnu VK”. Ar Pērnavas komandu mūsējie Jēkabpilī spēlēs 11. novembrī.  Līdz tam gan mūsējie aizvadīs Latvijas kausa ceturtdaļfināla pirmo maču 8. novembrī izbraukumā pret "OC Limbaži/MSĢ". Atbildes spēle notiks 12. novembrī.