”Jēkabpils lūši” plosa igauņu vienības
Juris Šteinbergs

Nedēļas nogalē “Jēkabpils lūšu” volejbolisti aizvadīja divas mājas spēles  “Credit24” Meistarlīgā pret Igaunijas komandām un abās izcīnīja uzvaras.
      Sestdien volejbolistiem tik  ierastajā Jēkabpils sporta namā mūsu komanda uzņēma “Parnu VK”. Pirms vairāk nekā mēneša abas komandas tikās Pērnavā un toreiz ar 3:2 pārāki bija ”Lūši”, pie kam jēkabpilieši ceturtajā setā atspēlējās no it kā bezcerīgā 16:21. Tas solīja pamatīgu intrigu abu komandu otrajā duelī, tomēr tā izpalika, jo mājinieki bija ievērojami pārāki. Mājinieku sākumsastāvā bija Vladislavs Blumbergs, Zigurds Adamovičs, Edvīns Skrūders, Pāvels Jemeļjanovs, Jānis Medenis, Kristaps Šmits un  libero Dāvis Melnis. Pārsteigums bija Kristera Dardzāna atstāšana  rezervē, jo tieši viņš bija rezultatīvākais komandā abu vienību  pirmajā tikšanās reizē. Tomēr šķiet, ka treneris Mārcis Obrumans bija visu izdomājis pareizi. Pirmajā setā, kādu brīdi paspēkojušies punkts punktā, jēkabpilieši pie 10:9 devās 4:0 atrāvienā, kas šajā setā izrādījās izšķirošs. Viesi gan spēj pietuvoties līdz  17:16, taču sekoja vēl viens līdzīgs atrāviens un mūsējie  pirmo spēles nogriezni  uzvarēja ar 25:18. Pēc līdzīga scenārija ritēja arī otrais sets, tikai atrāviens sekoja vēl ātrāk, kad no 8:7 mājinieki panāca 16:11, pēc kura arī šo setu pārliecinoši noveda līdz panākumam ar 25:18.  Trešajā setā pie 5:5 atrāvienu iesāka Jānis Medenis, vienu punktu gūstot ar bloku un divus ar uzbrukuma sitieniem, bet turpināja Pāvels Jemeļjanovs divreiz nobloķējot pērnaviešus. 13:7 jau bija nopietns pieteikums trīs setu uzvarai. Pilnīga pārliecība par to radās pēc diviem veiksmīgiem  Zigurda Adamoviča blokiem, kuros viņš izrēķinājās ar Latvijas izlases spēlētāju pretējā tīkla pusē Tomu Švānu. Pēc Zigurda meistarstiķiem  rezultāts kļuva 18:12. Arī turpmāk nekas būtisks nemainījās. Mača izskaņā uz servi iznāca arī Ēriks Voroņko, kas vēl joprojām atkopjas pēc pleca operācijas. Punku setam un mačam  pielika pērnavieši, kļūdoties savā laukuma pusē pēc garas un aizraujošas  izspēles. Trešajā setā ar 25:19 pārāki bija jēkabpilieši, un visā mačā viņi svinēja uzvaru ar 3:0.
     Mājiniekiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Kristaps Šmits. Lielisku spēli aizvadīja arī Pāvels Jemeļjanovs, kuram  14 punkti (4 ar bloku). Labs sniegums arī Jānim Medenim, kuram 9 punkti.  No latviešiem pretinieku rindās bagātākais punktu krājums (10 punkti) Kristeram Platačam, savukārt pavisam nemanāms šajā mačā Pērnavas komandas rindās bija pagājušās sezonas Latvijas labākais volejbolists Atvars Ozoliņš – viņam tikai 4 punkti.
      Svētdien “Jēkabpils lūši” tikās ar Tallinas Tehniskās universitātes komandu “TalTech”, kas rangā ir zemāk par jēkabpiliešiem, bet pret kuriem mūsējie pirms mēneša izbraukumā cieta negaidītu zaudējumu ar 0:3.  Spēli mājiniekiem iesāka tas pats sastāvs, kas sestdien.  Un jāsaka, sākums nepatīkami pārsteidza – ne sevišķi labi uzņemtas serves, neveiksmīgas darbības blokā, un mūsējie pirmajā setā nonāca iedzinējos ar 4:8. Pie 5:10 studenti ieservēja tīklā, neuzņēma Z. Adamoviča servi un divreiz kļūdījās uzbrukumā, ļaujot mājiniekiem pietuvoties līdz 9:10. Pēc brīža K .Šmits “Lūšus”  izvirzīja vadībā (14:13), bet nekur tālu atrauties mūsējiem neizdevās. Pēc otrā tehniskā pārtraukuma E. Skrūderu un P. Jemeļjanovu uz brīdi nomainīja Edgars Kalnozols un Kristers Dardzāns. Setu izdevās pabeigt ar uzvaru – 25:22. Arī otrajā setā mājinieki nonāca iedzinējos  ar 7:10. Pēc pāris neveiksmīgām epizodēm M. Obrumans P. Jemeļjanova vietā laukumā sūtīja K. Dardzānu. Tieši viņš pirmo reizi setā vadībā izvirzīja “Lūšus”- 13:12. Turpinājumā “Lūši” atkal bija spiesti atspēlēties – no 18:21 mūsējie panāca 24:23. Spriedze pieauga – izskaņā neizšķirts 25:25, bet K. Dardzāns ar māņu sitienu panāca 26:25, savukārt punktu setam ar bloku pielika Vladislavs Blumbergs -  27:25 un pa setiem 2:0.  Trešo setu J. Medeņa vietā uzsāka Armands Āboliņš, kā arī laukumā palika K. Dardzāns. Šoreiz mūsējie sāka vareni, ātri vien panākot 4:1. Nelīdzēja  “TalTech” paņemtais pusminūtes pārtraukums, jo mūsējie, sevišķi K. Dardzāns,  turpināja “spridzināt” -  7:1, 13:6 un 16:8. Izskaņā laukumā tika arī rezervisti – Gustavs Freimanis  ar trešo mēģinājumu panāca pirmo setbumbu (24:11), bet pēdējo punktu mačā mājinieki guva, kad viesi skāra tīklu. Trešais sets noslēdzās ar 25:12, un spēle, tāpat kā dienu iepriekš, ar 3:0.
    Šajā mačā “Jēkabpils lūšiem” nebija izteikta uzbrukuma līdera – pa 11 punktiem guva K. Šmits, K. Dardzāns un V. Blumbergs.
    Līdzīgi kā “Lūši”, ar abām igauņu komandām nospēlēja “RTU/Robežsardze/Jūrmala” – arī tai divas trīssetu uzvaras. Līdz ar to punktu atstarpe starp abām Latvijas komandām nemainījās  - jēkabpilieši ir priekšā par 1 punktu. Mainījās abu komandu vieta turnīra tabulā – jēkabpilieši pakāpās uz trešo vietu, bet jūrmalnieki – uz ceturto. Abas apsteidza “Parnu VK”, kas nu ir sestā, un “Selver”, kas aizvadījusi mazāk spēles un pašlaik ir piektā. Tieši ar “Selver” nākamajā svētdienā principiālā duelī cīņā par trešo pozīciju būs jāspēkojas “Jēkabpils lūšiem”. Arī šī spēle notiks Jēkabpilī.