“Jēkabpils lūši” trešo reizi izcīna Latvijas čempionu titulu

Lieldienu brĪvdienās tika noskaidroti Latvijas čempioni volejbolā. Par tiem trešo reizi kluba vēsturē kļuva “Jēkabpils lūši”, kas finālsērijā  līdz trīs uzvarām ar 3:2 pieveica  “RTU/Robežsardzi/Jūrmalu”.
    Vispirms ceturtdien Jūrmalā tika aizvadīta  sērijas   ceturtā spēle.  Pirms šī dueļa rezultāts sērijā bija 2:1 jūrmalnieku labā un viņi bija uzvaras attālumā no zelta medaļām.
    Jēkabpilieši maču sāka ļoti koncentrējušies un pirmo setu uzvarēja pārliecinoši ar 25:16. Otrajā setā cīņa bija daudz sīvāka un uzvara tajā mājiniekiem ar 25:23, bet pa setiem  - 1:1.  Trešo setu  “lūši” iesāka graujoši ar 6:0 un pārsvaru saglabāja līdz seta beigām, panākumu svinot ar 25:18.  Arī ceturtajā setā pārsvara vadībā bija viesi, taču galotnei sākoties, rezultāts bija neizšķirts. Pie 23:23 stiprāki nervi un lielāka meistarība bija “Jēkabpils lūšiem”, un viņi uzvarēja ar 25:23, mačpunktu ar bloku gūstot Jānim Medenim.  Viņš ar 25 punktiem (4 ar bloku)  kļuva par spēles rezultatīvāko volejbolistu, Kristapam Šmitam – 20, bet Armandam Āboliņam – 13 punkti.
      Rezultāts sērijā kļuva 2:2, un tas nozīmēja, ka jēkabpilieši ir atspēlējušies pēc neveiksmīgas sērijas sākuma, kad “lūši” nonāca zaudētājos ar 0:2. Izšķirošā spēle notika 3. aprīlī Jēkabpilī.
    Tajā pirmo setu mājinieki iesāka ļoti pārliecinoši ar 7:1, tad ļāva pretiniekiem sevi noķert, bet galotnē atkal noslēpēja pārliecinoši un uzvarēja ar 25:21. Otro setu pēc līdzīgas cīņas sākumā  mūsējie uzvarēja vēl pārliecinošāk ar 25:17. Trešajā setā, ieguvuši nelielu pārsvaru seta sākumā, “lūši” droši traucās pretī kārtējām zelta medaļām – setā uzvara ar 25:20, spēlē – ar 3:0, un visā sērijā  – ar 3:2.  Zelta mačā rezultatīvākais mūsējiem ar 18 punktiem bija Kristaps Šmits, 15 guva Jānis Medenis, bet 10 -  Vladislava Blumberga kontā.
    Apbalvošanā čempionu medaļas kaklā kāra 2020/2021. gada čempioni, pamatsastāva spēlētāji zelta sērijā  – Edvīns Skrūders, Vladislavs Blumbergs, Jānis Medenis, Gustavs Freimanis, Dāvis Melnis, Armands Āboliņš, Kristaps Šmits, rezervisti – Kristers Dardzāns, Ēriks Voroņko, Edgars Kalnozols un Dāniels Dunaiskis, arī traumētie pamatsastāva spēlētāji Zigurds Adamovičs un Pāvels Jemeļjanovs, kas sēriju bija spiesti noskatīties no rezervistu soliņa, galvenais treneris Mārcis Obrumans, trenera asistents Aivis Kokins un fizioterapeite Ilva Mazure. Čempionu kausu pirmais virs galvas pacēla komandas kapteinis Edvīns Skrūders.
    Atceroties ļoti interesantās un nervus kutinošās spēles, uzslavas pelnījuši visi komandas dalībnieki, bet it sevišķi Jānis Medenis, kurš veiksmīgi iesaistījās, sākot ar trešo maču, un lielā mērā sekmēja lūzumu sērijas gaitā, un Gustavs  Freimanis, kurš veiksmīgi aizstāja traumēto Zigurdu Adamoviču.
   Volejbola sezona gan vēl nebūt nav galā. Pavisam drīz jāaizvada “Credit24”meistarlīgas ceturtdaļfināli.