“Jēkabpils lūši” vēlreiz uzvar Pērnavu un iesoļo “Final Four”

Sestdien “Credit24” meistarlīgā volejbolā tika izspēlētas ceturtdaļfinālu sēriju otra spēles. “Jēkabpils lūši” mājās ar 3:1 pieveica “Parnu VK”  un sērijā uzvarēja ar 2:0.
    Otro sērijas līdz divām uzvarām spēli ar pārnaviešiem Mārča Obrumana komanda  varēja sagaidīt labā noskaņojumā, jo pirmajā mačā  Pērnavā tika  izcīnīta pārliecinoša uzvara ar 3:0. Pie tam  nedēļā starp abām spēlēm Latvijas Volejbola federācija nosauca labākos Latvijas komandu volejbolistus meistarlīgas trešajā aplī. Neskatoties uz regulārās sezonas ne pārāk veiksmīgo noslēgumu (pēdējās trīs spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi), trīs jēkabpilieši bija starp četriem labākajiem. Par labāko bloķētāju otro reizi pēc kārtas tika atzīts Zigurds Adamovičs (23 punkti astoņās pēlēs), par labāko libero arī atkārtoti – Dāvis Melnis (no 216 uzņemtajām servēm to   labi paveicis  54,4% gadījumu, bet lieliski – 22,1%) , bet par labāko servju uzņēmēju – Ēriks Voroņko (8 spēlēs – 124 reizes, no kurām 50,3% gadījumos servju uzņemšana novērtēta kā laba, bet 23,3% –kā lieliska), un tikai par labāko uzbrucēju nosaukts “RTU/Robežsardzes” volejbolists Gatis Garklāvs.
       Sestdien pie pārpildītām sporta nama tribīnēm   pirmajā setā mājiniekiem neveicās ar servēm (7 kļūdas). Lielākoties esot iedzinējos, “lūši” galotni sagaidīja  ar 18:21 un tā arī nespēja lauzt seta gaitu, zaudējot ar 20:25. Otro setu mūsējie iesāka graujoši, izvirzoties vadībā ar 8:1. Pēc šoka pārvarēšanas pērnaviešiem izdevās mazliet pievilkt, bet uzvara vienalga iznāca pārliecinoša – 25:14. Trešais sets  pagāja jau krietni nervozākā gaisotnē, lai gan “lūši” visu laiku bija vadībā. Rezultāts 25:21 it kā bija pārliecinošs, taču bija jūtams, ka viesi vēl nav līdz galam salauzti.  Ceturtajā setā spriedze bija pacēlusies vēl vienu pakāpi augstāk. Komandas sāka, apmainoties punktiem. Pirmais izrāviens izdevās igauņiem, kas izvirzījās vadībā ar 5:3. Jēkabpilieši atspēlējās un pirmo tehnisko pārtraukumu sagaidīja, esot vadībā ar 8:7. Turpmāk punktus pārmaiņuis guva abas komandas, un ejot otrajā tehniskajā pārtraukumā – 16:15 mājinieku labā. Arī galotni jēkabpilieši sagaidīja  esot solīti priekšā – 21:20. Pie rezutlāta 24:22 pirmo mačbumbu neizdevās realizēt, toties nākamajā izspēlē punktu setam, mačam un sērijai  pielika Vladislavs Blumbergs. “Jēkabpils lūši”  ceturto setu uzvarēja ar 25:23, visu maču – ar 3:1 un ceturtdaļfināla sēriju ar 2:0, iekļūstot labāko četru komandu finālturnīrā. Mūsu komandā  rezultatīvākais ar 16 punktiem bija  Rihards Puķītis, Ēriks Voroņko guva 15 punktus, Vladislavs Blumbergs – 12, Zigurds Adamovičs – 11, Pāvels Jemeļjanovs – 8, Edvīns Skrūders – 5. Šie nosauktie spēlētāji kopā ar libero Dāvi Melni spēlēja pamatsastāvā. Uz maiņām nāca Jānis Medenis (guva 4 punktus), Edgars Kalnozols, Armands Āboliņš un Kristers Sils.
     Finālturnīra, kas notiks regulārā čempionāta uzvarētāju “Saaremaa VK” mājvietā Kuresārē, pusfinālā “Jēkabpils lūši” tiksies ar  mājiniekiem vai “Bigbank Tartu”. Pretinieki noskaidrosies svētdien. Pēc divām spēlēm sērijā starp “Bagbank Tartu” un “TalTech” rezultāts ir 1:1. Finālturnīrā bez Jēkabpils komandas iekļuvusi arī “Selver Tallinn”, kas ar 2:0 pārspēja “RTU/Robežsardzi”, un “Saaremaa VK”, kas ar tādu pašu rezultātu sērijā bija pārāki par “Biolaru/Jelgavu”.