“Jēkabpils lūšiem” dramatiska uzvara un septītā vieta Baltijā

Svētdien “Jēkabpils lūši” aizvadīja pēdējo maču Baltijas Volejbola līgas regulārajā sezonā. Viņu pretinieki izbraukumā bija Paides “Jarvamaa”.
     Iepriekšējā kārtā noskaidrojās izslēgšanas spēļu dalībnieki. Pēc “Jelgavas/Biolara” zaudējuma, kļuva skaidrs, ka “lūši” būs astotniekā. Pirms pēdējā mača jēkabpiliešus teorētiski apsteigt un mūsējos no septītās uz astoto vietu varēja nobīdīt  “Poliurs/Ozolnieki”, kas tikās ar līderiem Tartu “Bigbank”.
     “Lūši”, neskatoties uz komandu vajājošajām traumām un slimībām, spēli sāka apņēmīgi, uzvarot pirmo setu ar 25:22. Otrā seta sākumā mūsējie bija iedzinējos ar 2 - 3 punktiem, bet seta vidū pārņēma vadību. Mūsējie ieguva  3 punktu pārsvaru (22:19) , taču galotne izvērtās sīva, un igauņus izdevās "nolauzt” tikai ar 26:24.  Savukārt trešo setu ar 25:20 paņēma mājinieki.
    Šajā brīdī tapa  zināms “Poliurs/Ozolnieku” un “Bigbank” spēles rezultāts. Igauņi izrādījās pārāki ar 3:0, nodrošinot jēkabpiliešiem 7. vietu. Ceturtais sets sākās viesiem  katastrofāli – 1:9, bet līdz tā  beigām tomēr izdevās rezultātu mazliet uzskaistināt līdz 18:25. Pēc četriem setiem – neizšķirts 2:2.
     Zelta setā viesi kaujas spējas bija atguvuši un tas ritēja punkts punktā un nebeidzās, vienai komandai sasniedzot 15 punktus.  Galu galā pārāki ar 20:18 bija “Jēkabpils lūši”,  svinot uzvaru mačā ar 3:2.  Pāvels Jemeļjanovs guva 27 punktus, Boris Čebotarjovs – 20, Arvīds Ribickis – 12, Zigurds Adamovičs – 10, Vladislavs Blumbergs – 9, Dāvis Midzenis 4, Edvīns Skrūders – 1. Vēl spēlēja libero Dāvis Melnis.
    Tādējādi Jēkabpils volejbolisti regulārajā Baltijas līgas sezonā finišēja 7. vietā. Izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā viņu pretinieki būs Tallinas “Selver”.

Pirmais mačs 9. martā plkst. 19.30 Jēkabpils Sporta namā, bet Tallinā abas komandas tiksies 11. un, ja būs nepieciešams, 12. martā.  Sērija noritēs līdz vienas komandas  divām uzvarām.

No Latvijas komandām Baltijas līgā jēkabpilieši sev priekšā palaida tikai  ”RTU/Robežsardzi”, un tas savukārt nozīmē, ka Latvijas čempionātu “lūši” sāks  uzreiz no pusfināla.