«Jēkabpils lūšiem/Ošukalnam» pusfināla sērija beigusies
Juris Šteinbergs

Trešdien «Jēkabpils lūši/Ošukalns» Jēkabpilī pret FK «Raba» aizvadīja virslīgas pusfināla sērijas ceturto spēli. Līdz šim mačam rezultāts bija 2:1 «Rabas» labā. Lai saglabātu cerības iekļūt finālā, «lūšiem» šajā mačā bija nepieciešama uzvara.
     Ceturtais komandu play-off duelis sākās ar uguņošanu – pirmajā minūtē rezultātu atklāja jēkabpilietis Rolands Putāns, bet tūlīt arī viesi  guva izlīdzinājumu. Turpinājumā mačs ievirzījās mierīgā gultnē ar dažiem asiem momentiem. Laba iespēja izvirzīt mājiniekus vadībā bija Dmitrijam Kuzminam, bet viņš, sitot ar papēdi, trāpīja pa vārtu stabu. Labs moments bija arī viesiem – mājinieku vārtu vīrs Artjoms Križanovskis bumbu apturēja, kad tā gandrīz pilnībā bija šķērsojusi vārtu līniju. Bet tikai gandrīz, un vārtu guvums netika fiksēts. Piecas sekundes pirms pirmā puslaika beigām «lūši» nopelnīja soda sitienu. Sekoja piespēle laukuma vidū D. Kuz­minam, un viņš sita zemu, spēcīgi un precīzi – 2:1 jē­kabpiliešu labā.
    Otrā puslaika sākumā sar­kano kartīti nopelnīja Oskars Ikstens. Mazākumu mūsējie izturēja, bet 4. minūtē tomēr zaudēja vārtus – 2:2. Otrā puslaika vidū sarkano «plāksteri»  toties saņēma «Rabas» futbolists un vairākumā otros vārtus šajā spēlē guva D. Kuzmins. Rezultāts 3:2 uz tablo ilgi nebija, jo «Raba» trešo reizi mačā panāca neizšķirtu.
    Pamatlaiks tā arī beidzās, un tika nozīmēts papildlaiks 2x5 minūtes. Vienā no pretinieku uzbrukumiem Jēkab­pils komandas vārtsargs pirmo sitienu atvairīja, bet uz atkārtoto  vairs nespēja noreaģēt, un «Raba» pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā ar 4:3. Jēkabpiliešiem nekas cits neatlika, kā papildlaika otro daļu  sākt ar pieciem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga. Neko vērā ņemamu izveidot neizdevās, pie tam D. Kuzmins par pēdējās cerības sodu vēl nopelnīja sarkano kartīti. Tas bija «Jēkabpils lūšu/Ošukalna» sestais nopelnītais sods, un «Raba» izpildīja 10 metru soda sitienu. Tas gan nebija precīzs, un vēl divas minūtes mājinieki aizvadīja mazākumā. Tik nepieciešamos vārtus, lai izlīdzinātu rezultātu un panāktu pēcspēles sitienu sēriju, gūt neizdevās, ne spēlējot ma­zā­kumā, ne atlikušajā pusotrā minūtē vienādos sastāvos.
    «Jēkabpils lūši/Ošukalns» ceturtajā pusfināla sērijas mačā piedzīvoja zaudējumu ar 3:4 un visā sērijā zaudēja ar 1:3. Jāpiebilst, ka arī šī spē­le tikai aizvadīta bez skatītājiem.
    Turpinājumā mūsu ko­manda spēlēs par bronzas medaļām. Pretinieki no­skaid­rosies FC «Petrow» un FC «Lokomotiv Daugav­pils» duelī. Tajā  rezultāts pagaidām ir 2:1 «Petrow» labā. l