“Jēkabpils lūšiem/Ošukalnam”  uzvara Jelgavā

Sestdien telpu futbola virslīgas mačā “Jēkabpils lūši/Ošukalns” izbraukumā ar 3:1 uzvarēja līgas līderi “FC Petrow/Jelgava”.
      Šī mača favorīti viennozīmīgi bija mājinieki, jo pēdējos  aizvadītajos mačos viņi bija izcīnījuši trīs panākumus ar kopējo vārtu bilanci 25:1, pie tam “Petrow” rindās spēlēja tādi pazīstami telpu futbolisti kā Maksims Seņs, Germans Matjušenko un pagājušās gada labākais telpu futbolists Miks Babris.  Savukārt jēkabpiliešiem bilancē pēc pārtraukuma divas uzvaras un vārtu attiecība 10:2.
     Mājinieki rīcībā bija trīs laukuma spēlētāju virknējumi, kamēr viesiem – tikai divi. Maču aktīvāk sāka “Petrow”, tomēr jēkabpilieši 7. minūtē viņiem sagādāja aukstu dušu.  Pa labo malu uzbrūkošais   Vadims Atamaņukovs  piespēlēja uz pretējo flangu Maksimam Potlovam, savukārt tas piespēlēja  pretinieku vārtu priekšā, kur Vadims jau bija ieņēmis  sitiena pozīciju. Vārtsargs nebija glābējs, un “lūši ”izvirzījās vadībā ar 1:0.  Panākums tika gūts brīdī, kad pretiniekam laukumā bija trešais – jauniešu – virknējums. Pēc ielaistiem vārtiem jelgavnieki  viesus iespieda viņu laukuma pusē un radīja vairākus bīstamus momentus. “Lūši “atbildēja ar pretuzbrukumiem.  M. Potlovam neizdevās realizēt pirmo, bet jau nākamajā  precīzs bija Dmitrijs Kuzmins, 13. minūtē panākot 2:0.  Abos uzbrukumos  teicamas  diagonālas piespēles iedeva Oļegs Peņkovskis. Līdz pirmā puslaika beigām spēles raksturs nemainījās – mājinieki uzbruka, bet viesi meistarīgi aizstāvējās. Pāris reizes  arī veiksme bija mūsējo pusē.
      Otrā puslaika sākumā Jelgavas komandas spiediens turpinājās. Laba izdevība gūt trešos vārtus bija Jurijam Halimonam, taču viņā sitiens nebija precīzs. Mača 28. minūtē mūsējie aizrāvās uzbrukumā un   pazaudēja bumbu. Divi pretinieki izgāja pret vienu mūsu aizsargu,  un pēc M. Seņa sitiena, bumba pēc  rikošeta pret viesu  spēlētāju ielidoja Artjomam Križanovska sargātajos vārtos – 2:1 vēl joprojām “Jēkabpils lūšu/Ošukalna” labā. Likās,  vēl mazliet, un “lūši” salūzīs, taču 33. minūtē Igors Lapkovskis atņēma  pretiniekam bumbu viņu laukuma pusē, piespēlēja vārtu priekšā D. Kuzminam un Dmitrijs guva savus otros vārtus spēlē  – 3:1.  Jelgavas komanda tūlīt vārtsargu nomainīja pret piekto laukuma spēlētāju. Līdz mača beigām viņiem bija pāris teju simtprocentīgas izdevības samazināt vārtu starpību, taču bumba bija nozvērējusies tovakar jēkabpiliešu vārtos vairāk nelidot. Mūsējie izturēja  pēdējo minūšu spriedzi  un svinēja mazliet negaidītu, bet pelnītu uzvaru.
      Pēc šī panākuma mūsējiem ir 21 punkts astoņās spēlēs un otrā vieta  turnīra tabulā. Par trim punktiem  vairāk (24) ir “FC Petrow/Jelgava”, taču mūsējiem ir viena spēle rezervē. Nākamie dueļi virslīgā tiks aizvadīti pēc divām nedēļām. Pārtraukums saistīts ar Latvijas izlases spēlēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Izlases kandidātos iekļauts arī Jēkabpils lūšu futbolists Rolands Putāns.