“Jēkabpils lūšiem/SC” pēc pirmās spēles divdesmit punktu pārsvars

Piektdien   “Jēkabpils lūši/SC” mājās aizvadīja pirmo maču pret BK “Carnikava” par iekļūšanu Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas ceturtdaļfinālā.
   Jēkabpilieši uzvarēja līgas turnīrā par 10.–18. vietu, savukārt carnikavieši bija astotie, cīnoties par 1.–9. vietu.  Ceturtdaļfināla dalībnieks, kas tiksies ar regulārā čempionāta uzvarētāju “BK Cēsis/CSS” , noskaidrosies divus spēļu summā.
   Maču mājās  jēkabpilieši sāka apņēmīgi, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 35:19. Otro  ceturksnī  viesi sāka ar 12:3 izrāvievu, samazinot mājinieku pārsvaru līdz 7 punkiem (38:31).  Līdz lielajam pārtraukumam “lūšiem” tomēr izdevās gandrīz atjaunot no rokām izlaisto pārsvaru – 55:40.
    Trešajā spēles nogrieznī jēkabpilieši pārsvaru pieaudzēja līdz 30 punktiem. Pirms izšķirošās desmitminūtes rezultāts bija 81:51. Ņemot vērā, ka viesu sastāvā bija tikai septiņi spēlētāji, likās, ka  viņi ir paguruši, un arī pēdējās desmit minūtes paies ar lielu mājinieku pārsvaru. Taču notika savādāk –  aktivizējās viesi  un viņi spēja “lūšu” handikapu samazināt līdz +17, bet mačs noslēdzās ar rezultātu 94:74 (35:19; 20: 21; 26:11; 13: 23)  “Jēkabpils lūšu/SC” labā.
    Pusi no jēkabpiliešu punktiem guva divi spēlētāji – Edijs Stiebriņš, kura kontā 26 punkti, un Edgars Leja –20. Trešais rezultatīvākais ar 16 punktiem bija   Dāvis Šteinarts.
   Vai   pirmajā mačā iegūtais 20 punktu pārsvars būs pietiekams, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, uzzināsim  otrdien,  2. aprīlī., kad Carnikāvā notiks atbildes spēle.