Juris Šteinbergs

Sestdien “Credit24” Meistarlīgā “Jēkabpils Lūšu”  volejbolisti Rakverē tikās ar vietējo klubu, kas turnīra tabulā ieņem 6. vietu bez iespējām pakāpties augstāk vai nokrist zemāk. Mūsējiem turpretī bija nepieciešama 3 punktu uzvara, lai turpinātu cīņu par 4. vietu un mājas priekšrocībām ceturtdaļfinālā.
   Maču “Lūši” iesāka ne visai veiksmīgi, lielāko pirmā seta daļu esot iedzinējos. Pie 14:18 seta gaitu ar agresōvām servēm  lauza Armands Āboliņš. Jēkabpilieši izvirzījās vadībā ar 21:20, trīs vīru bloks nodrošināja mūsējiem 24:22, bet uzvaras punktu  “Lūši” guva pēc pērnaviešu sitiena autā – 25:23.
   Otrais sets mūsējiem iesākās veiksmīgi ar 4:0 un tikpat gludi ritēja arī tālāk. Rezultatīvi šajā setā spēlēja R. Puķītis, vairākas grūtas bumbas aizsardzībā izvilka Dāvis Melnis.  Mūsējie sasniedza arī 7 punktu pārsvaru un to noturēja līdz seta beigām, kad punktu tam pielika Vladislavs Blumbergs, fiksējot 25:18.
    Trešo setu labāk atkal iesāka mājinieki, iegūstot nelielu vadību. Pie deficīta 5:6 izcili nospēlēja Edvīns Skrūders. Viņš izvilka ļoti grūtu bumbu aizsardzībā, piespēlējot tieši pa sitienam V. Blumbergam, kas pirmo reizi setā panāca neizšķirtu. Kādu brīdi komandas cīnījās  punkts punktā, bet tad trīs punktu attālumā aizbēga mājinieki (10:13). Lūši vairākkārt pietuvojās līdz minimumam, bet izvirzīties vadībā neļāva trīs kļūdas, izpildot gremdserves. Neizšķirtu (21:21)  izdevās panākt, kad Zigurdu Adamoviču nomainīja Reinis Prīdāns, tomēr setā nācās piekāpties ar 24:26.
    Ceturtais mača cēliens pagāja kā pa viļņiem. Vispirms uz tā bija “Lūši”,  panākot  10:7, pēc tam situācija mainījās un mūsējie nonāca zaudētājos ar 11:14. Vēlāk  jēkabpilieši  aizkārpījās līdz 14:14, bet atkal iekrita bedrē – 16:19. Galotnē mūsējie pievilka un neizšķirts bija 10 reizes, pie kam jēkabpilieši bija tie, kas visu laiku atspēlējās. Kad rezultāts bija 28:28 aizsardzībā pēdējā brīdī grūtu bumbu pacēla D. Melnis, un mūsējie pārņēma vadību ar 29:28. Uzvaras punktu ar  bloku guva Armands Āboliņš. Uzvara setā ar 30:28, bet spēlē ar 3:1.
Jēkabpiliešiem 19 punktus guva Ēriks Vorioņko, R. Puķīša kontā – 17. Ne visai veiksmīga spēle padevās A. Āboliņam, kuram “tikai”  12 punkti. Pa 10 punktiem Z. Adamovičam un V. Blumbergam, bet E.  Skrūderam – 2.
     “Jēkabpils lūši” izcīnīja ļoti svarīgu 3 punktu uzvaru, kas ļāva apsteigt Tallinas “Selver”. Tomēr viss izšķirsies rīt, kad “Lūši” spēlēs pret “Bigbank Tartu”, savukārt “Selver”  arī izbraukumā pret “Parnu VK”.