“Jēkabpils lūšiem” uzvara un zaudējums

Nedēļas nogalē “Jēkabpils lūšu”  volejbola komanda “Credit24” meistarlīgā brīvdienās  aizvadīja divas spēles mājās pret Igaunijas komandām.
     Sestdien jēkabpilieši sacentās ar astotajā vietā esošo  «TalTech». Pirmajā setā mājiniekiem problēmas neradās, un viņi uzvarēja ar 25:18. Arī otro setu «lūši» iesāka pārliecinoši un ieguva 16:9 pārsvaru, bet tad jau iespēlējušies bija arī viesi, un uzvara setā mūsējiem nāca ļoti grūti – tikai 26:24. Pastāvēja bažas, ka igauņi trešajā setā mūsējiem varētu sagādāt problēmas, bet seta ievads par to neliecināja. Jēkabpilieši sasniedza 15:11, bet turpinājumā igauņi sāka mīt «lūšiem» uz papēžiem. Pēdējo reizi  mājinieki bija vadībā pie 22:21, bet setu nācās zaudēt ar 23:25. Ceturto setu mūsējie iesāka neveiksmīgi, nonākot zaudētājos ar 0:3 un 5:8. Seta vidū rezultāts vairākkārt bija neizšķirts, bet pie 17:17 mājiniekiem padevās neliels atrāviens, kad uzbrukumā precīzs bija Ēriks Voroņko un ar  bloku punktus guva Zigurds Adamovičs un Jānis Medenis. Panākuši trīs punktu pārsvaru, «Jēkabpils lūši»  to noturēja un setu uzvarēja ar 25:21 un visu spēli – ar 3:1. Z. Adamovičs guva 18 punktus (4 ar blo­ku), J. Medenis – 17, Ri­hards Pu­ķītis – 13, Ē. Vo­roņko – 11.
    Svētdien Jēkabpils ko­mandas pretinieks bija līgas līderis «Bigbank Tartu». Mājinieku pamatsastāvā Z. Adamoviča vietā spēlēja Gustavs Freimanis. «Lūši» pārliecinoši ar 25:19 uzvarēja pirmo setu, taču turpmākajos trīs piekāpās ar 18:25, 22:25 un 16:25, maču zaudējot  ar 1:3.  Vislabākās izredzes uz panākumu zaudētajos setos mūsējiem bija trešajā, kura gaitā «lūši»  bija vadībā ar 14:11 un 17:15. Šajā mačā rezultatīvākie mājiniekiem bija Ē. Voroņko un R. Pu­ķītis, kuri guva attiecīgi 13 un 12 punktus.
     Regulārajā čempionātā «Jēkabpils lūšiem» atlikušas divas spēles izbraukumā – 3. februārī Sāremā un 16. februārī Daugavpilī. Pašlaik mūsējie ar 28 punktiem ieņem 5. vietu. Tikpat punktu ir «Selver Tallinn», kas ir 6. vietā, bet 25 punkti ir «Rakvere VK».