Jēkabpils Mūzikas skola saņem dāvinājumu no Zviedrijas rotariešiem
INESE ZONE

20. decembrī lielisku Ziemassvētku dāvanu no Zviedrijas un Jēkabpils Rotari klubiem  – 10 klavieres - saņēma A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas skola.
Jēkabpils Rotari kluba biedrs Gvido Liepiņš stāsta, ka vienmēr, kad Jēkabpils, Rīgas, Zviedrijas un citu Rotari klubu pārstāvji kādā no kārtējām aprīkojuma dāvinājuma reizēm apmeklēja Jēkabpils reģionālo slimnīcu, ar kuru sadarbība ilgst jau daudzus gadus, viņiem koncertu sniedza Jēkabpils Mūzikas skolas audzēkņi.
        -Tas mūsu draugus no Zviedrijas ieinteresēja par muzikālās izglītības sistēmu Latvijā un mūzikas skolas tehnisko nodrošinājumu.  Pēdējā viesošanās reizē ārvalstu klubu biedri apmeklēja mūzikas skolu, un skolas direktore pastāstīja par savu sapni, cik ļoti nepieciešams skolai būtu «Steinway» flīģelis. Un drīz vien saņēmām ziņu, ka zviedru kluba biedri ir sarūpējuši pagaidām gan ne flīģeli, bet 10 klavieres. Par to attransportēšanu gādāja mūsu kluba biedrs Edmunds Safonovs ar savu transportuzņēmumu. Klavieres izkraut talkā nāca sporta kluba «Impulss», Jēkabpils pašvaldības policijas un SIA «Jēkabpils pakalpojumi» vīri. Mūsu ārzemju draugi tagad saprot, ka viņu atbalsts var būt noderīgs ne tikai slimnīcai, bet arī mūzikas skolai. Šis dāvinājums var būt sākums jaunai sadarbībai. Šis ir starptautiskas sadarbības piemērs, bet pamats ir tas, ka te, Jēkabpilī, ir mūsu organizācija, un mēs sākam saprast, ka arī varam kaut ko izdarīt, – saka Gvido Liepiņš. Viņš min, ka šāds piemērs cilvēkiem var palīdzēt saprast, ka, katram sniedzot nelielu atbalstu, kopā var darīt labas lietas.  Rotarieši nebūt neesot bagātnieki, kas nezina, kur likt naudu, bet vienkārši savas jomas profesionāļi. Taču visi kopā ar nelielām summām sasniedz lielus mērķus.
      Mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka teic, ka tā ir brīnišķīga dāvana Ziemassvētkos, un saka paldies E. Safonovam, G. Liepiņam un Jēkabpils un Zviedrijas rotariešiem.
 
    -Paldies jāsaka arī mūsu audzēkņiem un viņu pedagogiem, jo, pateicoties viņu darbam un muzicēšanai, viesi no ārvalstu Rotari klubiem ievēroja, cik brīnišķīgi muzicē bērni. Instrumenti nav jauni, pēc tālā ceļa tiem nepieciešama noskaņošana vai minimāls remonts. Un tad katrs instruments atradīs savu vietu mācību telpās abās mūsu skolas ēkās. Vienas klavieres jau uzreiz novietojām A. Žilinska piemiņas istabā.  Mūsu skolai ir filiāle Aknīstē, un arī tur instrumenti ir ļoti nepieciešami, tāpēc kādi aizceļos uz Aknīsti, – sacīja Smaida Ščerbicka.
 
Foto no Jēkabpils domes arhīva
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Dziesma
  Dziesma
  pirms 1 gada

  Lai izdodas. Lai kāds no jaunajiem instrumentiem ir pieejams arī mūzikas skolas kora nodarbībās,jo koris varētu dziedāt labāk.

  Atbildēt
 2. Dziesma
  Dziesma
  pirms 1 gada

  kora nodarbībās,jo koris varētu dziedāt labāk.

  Atbildēt

Pievienot komentāru