Jēkabpils nomalē kūla dega 50 ha platībā
Sagatavoja J. Apīnis

Laika posmā no 5. aprīļa plkst. 6.30 līdz 8. aprīļa plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 151 izsaukumu – 125 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl 18 izsaukumi bija maldinājumi. Vis­vairāk kūlas ugunsgrēku dzēsa Jēkabpils daļas uguns­dzēsēji, kuri devās uz 20 sausās zāles ugunsgrēkiem.
     Visvairāk kūlas un cita veida ugunsgrēku tika reģistrēts sestdien, kad visas dienas garumā ugunsdzēsēji brauca no viena notikuma uz otru, un gandrīz visi Zem­gales ugunsdzēsēji glābēji vienlaikus bija iesaistīti ugunsgrēku likvidēšanā. Sestdien, pieturoties siltam, vējainam laikam un gaisa mitrumam sasniedzot zemu līmeni, jebkura aizdegšanās bija bīstama, jo liesmas ļoti strauji izplatījās. Uguns­grēkus izraisīja ne tikai cilvēku apzināta sausās zāles aizdedzināšana, bet arī bez uzraudzības atstāti ugunskuri. 
     Sestdien plkst. 13.23, Jēkabpils un Līvānu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Krustpils novada Mežāres pagastu, kur dega meža zemsedze un kūla 13 hektāru platībā. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki reģistrēti: 50 hektāru platībā – Jēkabpilī, Vītolniekos;  6 hektāru platībā – Jēkabpilī,  Daugavsalā; 4 hektāru platībā – Krustpils novada Kūku pagastā; 3 hektāru platībā – Jēkabpilī, Slimnīcas ielā,  un Krustpils novada Vīpes pagastā. 
     Pagājušās nedēļas nogalē  Jēkabpils ugunsdzēsēji devās uz Pļaviņu novada Aiviekstes pagastu, kur, iespējams, teritorijas  sakopšanas darbu laikā aizdegās koka šķūnis un tajā esošie kokmateriāli 30 m2, dārza māja 10 m2, pagraba griestu siltinājums 10 m2 un kūla 3 hektāru platībā. Lai likvidētu ugunsgrēku, kas spēcīgā vēja ietekmē strauji izplatījās, ugunsdzēsēji glābēji strādāja trīs stundas. 
    Vēl  nedēļas nogalē kū­las ugunsgrēki bija arī Krust­pils pagastā –  3,5 hektāri, un Jēkabpils novada Kalna pa­gastā –  1,5 hektāri.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru