Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Raivis Ragainis
INESE ZONE

Jaunā Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisija 1. jūlijā sasauca pirmo novada domes sēdi, kurā vienīgais izskatāmais jautājums bija domes priekšsēdētāja ievēlēšana. 
     Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Latvijā no 1. jūlija 119 pašvaldību vietā darbu sāk 43, tajā skaitā arī Jēkabpils novads, kurā apvienota Jēkabpils pilsēta un Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Aknīstes novads, un novadu veidos tajos ietilpstošie pagasti un pilsētas. Jēkabpils novads ir trešais lielākais teritorijas ziņā un piektais lielākais – pēc iedzīvotāju skaita. Novada domē ievēlēti 19 deputāti no deviņu partiju sarakstiem. 
     Sēdes vadītāja Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Upmace sveica jaunos deputātus un izsniedza viņiem deputātu apliecības. Domes priekšsēdētāja vēlēšanas notika, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, kas tika sagatavotas pēc kandidātu izvirzīšanas. Deputāts Ainars Vasilis priekšsēdētāja amatam izvirzīja Raivi Ragaini (Latvijas Zaļā partija), bet deputāte Elīna Serkova - Aivaru Krapu (partija “Latvijas attīstībai”). Kamēr tika sagatavotas vēlēšanu zīmes, deputātiem tika dota iespēja iztaujāt kandidātus un arī kandidāti paši varēja paust savu viedokli. Jāteic, ka A. Krapa atbalstītāji un viņš pats bija sagatavojuši ļoti daudz jautājumu R. Ragainim gan par darba plāniem jaunajā novadā, gan iepriekšējo gadu darbu,  un pamatā iztaujāts tika tikai viņš. Rezultātā šī sēdes daļa krietni ievilkās. 
     Balsojuma rezultātā Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Raivis Ragainis. Par viņu un attiecīgi pret Aivaru Krapu balsoja 13 deputāti: Andrejs Gavrilovs, Daina Kalve, Aija Bojāre, Līga Kļaviņa, Aigars Nitišs, Raivis Ragainis, Mārtiņš Svilis, Kaspars Štolnieks, Kārlis Stars, Aivars Vanags, Ainars Vasilis, Daina Vītola un Alfons Žuks. Par Aivaru Krapu un pret Raivi Ragaini bija: Māris Dimants,  Aivars Kraps, Leonīds Salcevičs, Jānis Raščevskis, Jānis Ščerbickis, Elīna Serkova.
     R. Ragainis pēc ievēlēšanas solīja nepievilt savus atbalstītājus un godprātīgi strādāt iedzīvotāju labā. Viņš pateicās par darbu līdzšinējo novadu domju priekšsēdētājiem, dāvinot ziedus. Pēc tam R. Ragainis pārņēma sēdes vadību un informēja, ka pulksten 16.00 norisināsies Jēkabpils novada domes ārkārtas sēde, kuras laikā tiks ievēlēti trīs domes priekšsēdētāja vietnieki - sociālajos, kultūras un izglītības, attīstības un tautsaimniecības un saimnieciskajos jautājumos, apstiprināts jaunās domes nolikums, kā arī skatīti citi jautājumi. Nolikumu apstiprināšot, lai var sekmīgu uzsākt domes darbu, bet daļa par administrācijas struktūru vēl netikšot apstiprināta ar atrunu, līdz kuram datumam tas jāizdara, lai deputātiem būtu laiks diskutēt par šo jautājumu.
     Sīkāk ar pirmās Jēkabpils novada domes sēdes norisi un vietnieku amatos ievēlētajiem iepazīstināsim turpmāk. 
   
 Uzziņai
     5. jūnijā aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēti 19 jaunveidojamā Jēkabpils novada deputāti no deviņiem politisko spēku sarakstiem: Alfons Žuks, Daina Vītola(“Apvienība iedzīvotāji”); Raivis Ragainis, Aigars Nitišs, Ainars Vasilis, Aija Bojāre (Latvijas Zaļā partija); Daina Kalve, Kārlis Stars (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”); Aivars Vanags, Kaspars Štolnieks (Jaunā konservatīvā partija); Mārtiņš Svilis (politiskā partija “Latvijas Reģionu apvienība”, partija “Vienotība”); Aivars Kraps, Jānis Ščerbickis, Elīna Serkova, Jānis Raščevskis (partija “Latvijas attīstībai”); Leonīds Salcevičs, Māris Dimants (Jēkabpils reģionālā partija); Andrejs Gavrilovs (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”); Līga Kļaviņa (Latvijas zemnieku savienība) 
 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

 1. Juris Ozols
  Juris Ozols
  pirms 2 mēnešiem

  Apsveicu Raivi Ragaini ! Goda cilvėks , gan dvėselė, gan izskatå, gan darbos. Savå vietå atbilstosi savåm spėjåm un galvas saturam beidzot palikusi ,,,, evics un curåtåjs.

  Atbildēt
 2. Juriene
  Juriene
  pirms 2 mēnešiem

  Ne izskata ne goda ne prāta. Tikai apsaukāties un pēc Nitiša stabules dancot prot. Nebūs jau ilgs laiks tam Švaukstam.

 3. tikai
  tikai
  pirms 2 mēnešiem

  Ko vairāk - jāstrādā visa novada labā, ar pilsētu vien par maz.

  Atbildēt
 4. Viesis
  Viesis
  pirms 2 mēnešiem

  Ragainis goda vīrs? Kopš kura laika? Un nesmuks arī. Ne auguma ne izskata.

  Atbildēt
 5. Alkatība rullē!
  Alkatība rullē!
  pirms 2 mēnešiem

  Kurš tad Ragainii nepazīst? D. Dievs debesīs, atpestī rajonu no šīs koalīcijas!

 6. prieks
  prieks
  pirms 2 mēnešiem

  Beidzot piepildījās lielākās jēkabpiliešu daļas sapnis un R.Ragainis atgriezās domes vadītāja postenī, bet nu jau jāvada novads. Lai veicas, mēs palīdzēsim. Krapa kliķe ir nokratīta, ar to nodarbosies KNAB.

  Atbildēt
 7. To/prieks
  To/prieks
  pirms 2 mēnešiem

  Ko skandini virnu un to pašu? Paskatīsimies, kā tava klike strādās. Vadonis sevi nav pierādījis absolūti nekur. Jau nopirku sampamieti, korķēšu vaļā, kad apgāzīsies škībais krēsls. Ilgi nebūs jāgaida.

 8. I.Dzelme
  I.Dzelme
  pirms 2 mēnešiem

  Labi, ja ir Ragainis. Tas vecis esot Reiram par padomnieku. Tad laikam labu naudu licis pie lietas, lai tikai kaut kur pieslietos .

  Atbildēt
 9. Rekko
  Rekko
  pirms 2 mēnešiem

  Reira padomnieks sarainais vecis atkal redzams. Kaut nieka skaits no tautas, bet to saskata un balso. Pie Reira esot ticis padomos. Laikam Jasira Arofata radinieks. Nu no izskata ir. Ar sariem apaudzis ir. Pie tam, viens no visiem redzamajiem

  Atbildēt
 10. Jēkabpiliete
  Jēkabpiliete
  pirms 2 mēnešiem

  Goda cilvēks -Ragainis??? Vissenākā patiesība māca -cieni un nenodot, nekrāp savus tuvākos. Ragainis šo svētumu ir aplējis ar samazgām.

  Atbildēt
 11. Gogis
  Gogis
  pirms 2 mēnešiem

  Tas netraucē vadīt novadu. Bet vadìtājs viņš nav, arī tie trīs lauku saulaiņi nepalīdzês.

 12. vārds
  vārds
  pirms 2 mēnešiem

  Ir labi, ievēlēts strādāt spējīgs priekšsēdētājs un par viņa varēšanu šaubas nav. Kritizēt vai vienkārši aplamāt ir iespējams jebkuru.

  Atbildēt
 13. mja
  mja
  pirms 2 mēnešiem

  Jums vispār kādreiz kāds ir labs un derīgs? Padod jebkuru - noriesiet un apslienāsiet. Skumji.

  Atbildēt

Pievienot komentāru