Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļas statistiskie rādītāji 2018. gadā
Marika Šicāne, Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļā 2018. gadā reģistrēti 24 jaundzimušie, 14 laulības un sastādīts 61 miršanas reģistrs.
     Aizvadītajā gadā Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 24 jaundzimušie. No tiem 7 gadījumos vecāki ir bijuši laulāti, bet 17 gadījumos paternitāte noteikta uz paternitātes iesnieguma pamata (vecāki nav bijuši laulāti un ziņas par bērna tēvu ierakstītas, pamatojoties uz vecāku kopīgu paternitātes iesniegumu).
Meitenes ir dzimušas divas reizes vairāk kā zēni - 16 meitenes un 8 zēni. Meitenēm vecāki devuši šādus vārdus: Adriāna, Agate, Alise, Amanda, Amēlija, Annija (2), Gabriela, Ketija, Lana, Leila, Madara, Marija, Paula, Renāte un Vanesa. Zēni piereģistrēti ar sekojošiem vārdiem: Aigars, Daniels, Edgars, Gvido, Markuss (2), Nils un Ričards.
    Astoņās ģimenēs ir sagaidīti pirmie bērni, septiņās ģimenēs - otrie, sešās ģimenēs - trešie, vienā ģimenē ceturtais bērns un divas, jau ar bērniem bagātās piecu bērnu ģimenes, tikušas pie sestā bērniņa. Maija mēnesī reģistrēts vienīgais dvīņu pāris - meitenes. Vidējais dzemdētāju māmiņu vecums bija 27,5 gadi. Jaunākajai māmiņai dzemdētājai bija 19, vecākajai – 34 gadi.
     Aizvadītajā gadā Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 14 laulības. Visas slēgtas starp Latvijas pilsoņiem.  Lielākā daļa jaunlaulāto laulībā stājušies pirmo reizi (tādas ir 19 personas). Otrajā laulībā stājušās 7 personas, bet trešo reizi gredzenus mijušas 2 personas. Vidējais laulībā stājušos personu vecums bija 33,92 gadi. Jaunākā līgavas vecums bija 22 gadi, bet vecākās – 70. Jaunākais līgavainis bija 23 gadus vecs, bet vecākajam bija 64 gadi.
Visvairāk reģistra ierakstu Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļā 2018. gadā veikti, reģistrējot miršanu. Miršanas reģistri sastādīti 61 personai, no kurām 29 bija sievietes, 32 – vīrieši. Jēkabpils novada iedzīvotāji – 41 persona, Aknīstes novada - 1 persona, Krustpils novada - 10 personas, Madonas novada - 1 persona, Pļaviņu novada - 1 persona, Jēkabpils pilsētas - 5 personas, Rīgas pilsētas - 2 personas. Tāpat kā visā valstī kopumā, arī Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļā sastādītajos miršanas reģistros pirmajā vietā pēc nāves iestāšanās iemesliem pārliecinoši dominē sirds un asinsvadu slimības (insults, infarkts, koronāra sirds slimība, sirds mazspēja, kardioskleroze, smadzeņu išēmija, asinsvadu tromboze, plaušu trombembolija), otrajā vietā - ļaundabīgie audzēj. Pārējās diagnozes, kuru rezultātā iestājusies nāve: Parkinsona slimība, sepse, trula galvas trauma, smadzeņu sasitums, politrauma, iekšējā asiņošana, mehāniska asfiksija un noslīkšana ūdenī. Vecākajai mirušajai sievietei bija 97 gadi, jaunākajai – 46 gadi. Vecākais mirušais vīrietis bija 92 gadus vecs, jaunākajam reģistrētajam bija tikai 26 gadi.
     Pēc Iedzīvotāju reģistrā pieejamās informācijas uz 2019. gada 2. janvāri Jēkabpils novadā savu dzīvesvietu deklarējuši 4 622 iedzīvotāji. Iedzīvotāju sadalījums pa pagastiem ir šāds: Ābeļu pagastā – 896, Dignājas pagastā – 460, Dunavas pagastā – 571, Kalna pagastā – 535, Leimaņu pagastā – 436, Rubenes pagastā – 919 un Zasas pagastā – 805 iedzīvotāji. Apkopojot informāciju par iedzīvotāju skaita izmaiņām Jēkabpils novadā secināms, ka salīdzinot ar 2018. gada sākumu iedzīvotāju dabiskais pieaugums joprojām ir ar mīnus zīmi (-149), tomēr tas nav straujāks nekā iepriekšējos gados.
    2018. gada nogalē, kā jau katru gadu, tika godinātas 13 Jēkabpils novada stiprās ģimenes. Apliecības par kopā nodzīvotajiem 50 gadiem saņēma 5 pāri, par 40 kopā nodzīvotajiem gadiem - 3 pāri, par 30 kopā nodzīvotajiem gadiem - 2 pāri un par 25 kopā nodzīvotajiem gadiem – 3 pāri.
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru