Jēkabpils novada ievērojamākie cilvēki tiekas Raiņa dzimtenē Tadenavā
ILZE BIČEVSKA

 
8. septembrī Raiņa muzejā Tadenavā notika projekta «Sēlijas ievērojamāko cilvēku virtuālais vēstījums Latvijas   simtgadē» noslēguma pasākums. 
– Mūsu projekta mērķis bija inovatīvā veidā popularizēt novada nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu, par godu Latvijas simtgadei un lokālās kultūrtelpas unikalitātes saglabāšanai, izveidojot interaktīvu Jēkabpils novada ievērojamāko personību virtuālo vēstījumu, – stāsta novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste​ Jurgita Ba­reika.
   Projekta sākumā vietējā sabiedrība tika aicināta iesūtīt apkopošanai informāciju par dažādu laiku novada iedzīvotājiem, kuru nopelni ir, piemēram, sa­ņemtie ordeņi, medaļas par Latvijas aizstāvēšanu, ieguldījums valsts attīstībā un veidošanā, kuriem ir valsts vai starptautiska līmeņa nopelni, kuri guvuši ievērību ar savu darbu, esot emigrācijā vai citviet ārpus novada. Tāpat informācija tika aicināta sūtīt par iestāžu vadītājiem, ievērojamiem speciālistiem un amata pratējiem, sabiedrisko aktivitāšu iniciatoriem, koru diriģentiem un citiem kultūras darbiniekiem utt. Šī informācija – apraksti par dažādu laiku Jēkabpils novada ievērojamākajiem iedzīvotājiem – rodama pašvaldības interneta vietnē www.jekabpilsnovads.lv. Patlaban te ir 113 apraksti, bet to skaits vēl tiks papildināts. 
Vēl šā projekta ietvaros tika sagatavots Latvijas simtgadei veltīts interaktīvs 360 grādu video par Jē­kabpils novada nozīmīgākajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem un ievērojamākajiem cilvēkiem un organizēts jau pieminētais projekta noslēguma pasākums, kam bija dots nosaukums «Jēkabpils novada ievērojamākie iedzīvotāji tiekas Raiņa dzimtenē – Ta­denavā». 
   – Uz projekta noslēguma pasākumu bija atnākuši ap 40 šo aprakstu varoņi, kuriem tika pasniegtas goda balvas «Sēlijas lepnums Latvijai». Visi kopā noklausījāmies pieaicināto viesmākslinieku – dziedātājas Zanes Jankunas un akordeonista Māra Rozenfelda – koncertu. Ikviens varēja, izmantojot virtuālās realitātes brilles, noskatīties projekta laikā tapušos videomateriālus (to autors ir Kaspars Sēlis) par Jēkabpils novada kultūrvēsturiskajiem objektiem un personībām: par Jāni Akurateru, Benitu Kalniņu un Meža muzeju «Liepas», Červonkas baznīcu, Zasas parku un citiem. Daudzi uzaicinātie bija cilvēki gados, kuri jutās patiesi aizkustināti un pagodināti par šo atzinību, – stāsta J. Bareika.
    Projektu finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions, a/s «Latvijas valsts meži» un Jēkabpils novada pašvaldība. Kopējās tā iz­maksas ir 2 800 eiro (1 000 eiro VKKF finansējums un 1 800 – pašvaldības līdzfinansējums).  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 10 mēnešiem

  Vien pensionār vien.

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 10 mēnešiem

  Vai dieniņ, nosaukti vārdos cilvēki?! Šausmas. Datu aizsardzība. Vot Salas novads raksta, ka var pieteikt apbalvojamos, bet kuri iepriekš apbalvoti esot tāds noslēpums, ka ne burta nedrīkst neizpaudīs. Ābolniece gribēja rakstīt par novada cilvēkiem uz 100 gadi, bet Sproga noraudīja tādu projektu. Nedod Dies` uzrakstīs par kādu ne no viņas bandas

  Atbildēt

Pievienot komentāru