Jēkabpils novads nav gatavs pārņemt valsts ceļus pārāk mazā finansējuma dēļ
INESE ZONE

Satiksmes ministrija informējusi, ka pašvaldības gausi atsaucas uz aicinājumu  pārņemt valsts ceļus, kas aktuāli tikai novada robežās un ko mi­nistrija vēlas nodot pašvaldību apsaimniekošanā. 7 pašvaldības, arī Jēkab­pils novads, vispār nav sniegušas atbildi.
    – Tas ir atkarīgs, kā nu katra pašvaldība uz to skatās, kāda ir situācija. Es, runājot ar satiksmes ministru, vairākas reizes atkārtoju, ka 1 560 eiro par katru ielu pirms četriem gadiem bija ar citu vērtību. Un tad bija runa, ka ministrija sakārtos šos ceļus un tad atdos pašvaldībām. Cepuri nost – paņemam gatavu un tikai uzturam. Šobrīd viņi atdod vienalga kādā stāvoklī par 1 560 eiro uz kilometru. Jāparēķina, ko tas nozīmē, tur vajag finanses tīrīšanai, uzturēšanai un visu pārējo remontiem, visam. Un tas arī vēl nebūtu nekas. Bet mums lielākā daļa ceļu ir 3,5 metrus plati, un vidējās izmaksas bija 1 000 eiro uz kilometru, taču viņi atdod astoņus metrus platos un dod 1 560 eiro uz kilometru, bet astoņu metru ceļam ar to nepietiks. Mēs sakām: tad dodiet finansējumu vismaz  uz kvadrātmetru! Viņi grib atdod nobrauktus ceļus,  kas mums būs jāremontē, un dariet, ko gribat. Tas cipars, ko dod uzturēšanai, nav adekvāts. Pārņe­mamo ceļu kopgarums ir 224 vai 225 km, ko viņi grib atdot. Tie ir ceļi, kas neiziet uz blakus novadu, tie ir ceļi, kas nav ar svarīgu nozīmi viņiem, un viņi grib to visu atstāt uz pašvaldību pleciem. Ja ceļi būtu sakārtoti, mēs tos pārņemtu, bet tagad, tiklīdz pārņemsim, tā iedzīvotāji, protams, tūlīt prasīs mums tos saremontēt. Bet nauda, kas nāk līdzi, nav tam adekvāta, – skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis. 
     

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. Jautājums
  Jautājums
  pirms 1 mēneša

  Ko vispār ir gatava darīt šīs pašvaldības vadība. Izskatās, ka neko. Tikai algas saņemt.

  Atbildēt
 2. Fredis
  Fredis
  pirms 1 mēneša

  Labāk publicēt tās pašvaldības kas ir gatavas pārņemt valsts ceļus. Cik ir tādas ? Tas, ka septiņas pašvaldības nav atbildējušas neko neizsaka, ja nav zināms ko konkrēti ir atbildējušas pārējās pašvaldības.

  Atbildēt
 3. Ko pateik izbānotajam?
  Ko pateik izbānotajam?
  pirms 1 mēneša

  Jēkabpils novadā pašvaldības un valsts ceļi ir drausmīgā stāvoklī, puslīdz normālai braukšanai ir tikai vasaras mēneši ,un tad ceļi ir no vienas vietas bedrēs, un kā veļas dēlis. Pārējā laikā tie ir dubļaini, ka ar kājām nevar izbrist. Kopš atguvām neatkarību, ne valsts, ne pašvaldība, kā redzam, nav rūpējusies par saviem ceļiem. Tātad, secinājums ir viens- amatos ir salikti cilvēki, kas nav apzinīgi pildījuši savus darba pienākumus, bet algas šajos amatos ir saņēmuši pietiekoši lielas. Mazs finansējums? Muļķības! Ir tā, ka ceļu būvē un remontos ir pietiekoši daudz brāķu, kā saka, vienu galu taisa, otrs jau brūk. Nav vairs ne naudas, ne braucamu ceļu. Valsts bez ceļiem ir nulle. Par industriāli attīstītu valsti varam aizmirst!

  Atbildēt
 4. bet
  bet
  pirms 1 mēneša

  Ceļi ir bēdīgā stāvoklī, taču pašvaldības tos nebūvē. Ceļiem ir vajadzīga valsts programma un to mētāšana kā karstu kartupeli nav izeja. Visām pašvaldībām vajadzētu atteikties no valsts ceļu pārņemšanas. Kurai pašvaldībai tad ir ceļu būves tehnika?!

 5. Bet bet
  Bet bet
  pirms 1 mēneša

  Un kāpēc pašvaldībām nav ceļu būves tehnikas? Tāpēc ka ir uzlikts mīkstais uz iedzīvotājiem.

 6. to  Bet bet
  to Bet bet
  pirms 1 mēneša

  Ar ceļu būvniecību nodarbojas specializētās firmas. Nezināji ? Nevienai pašvaldībai nav ceļu būves tehnikas pilnā apjomā, kāds pagrabējis greiderītis neskaitās. Nepūlies aizstāvēt šo valsts gribēšanu visu uzgrūst pašvaldībām.

 7. C *
  C *
  pirms 1 mēneša

  Lai beidz uzgrūst pašvaldībām valsts ceļus ar kuriem jātiek galā valsts ceļiniekiem.Šodien sola,ka iedos naudu,bet pēc gada jau būs aizmirsuši un pateiks,ka jūs paši taču piekritāt paņemt ceļus un tiekat galā kā gribiet.Pareizi dara novads,ka neņem.

  Atbildēt
 8. Igors
  Igors
  pirms 1 mēneša

  Mums nebija paveicies ar valsts ceļu uzraugiem, Preiļu un Daugavpils rajonos noasfaltēja vai veica virsmas dubultapstrādi gandrīz visiem pat mazajiem grants ceļiem, mūsējie ierēdnīši braukāja apkārt stāstīdami, nav jums te intensitātes, nebūs asfalta. intensitāte maza, ceļš nav jākopj, ļoti labi nekas nav jādara. Kaimiņu rajonos uz tiem pašiem ceļiem pēkšni aiz pagasta robežas intensitāte nokritusi kā no gaisa. Nu tur tagad ir asfalts, mums tikai rādās tās mašīnas un bedres uz ceļa. Pašvaldību ierēdņiem it sevišķi tagad par lauku iedzīvotājiem arī galva nesāp.

  Atbildēt

Pievienot komentāru