Jēkabpils pašvaldība pārsūdzēs Administratīvās rajona tiesas spriedumu
Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir saņēmusi Administratīvās rajona tiesas spriedumu lietā, kas ierosināta, pamatojoties uz  žurnālista Lato Lapsas pieteikumu par vēlmi veikt paša žurnālista apmaksātas ceļu un ielu remontdarbu kvalitātes pārbaudes vairākos objektos Jēkabpilī.
     Spriedums Administratīvajā rajona tiesā nosaka, ka pašvaldībai būtu jāsniedz atļauja ļaut veikt ielu seguma kvalitātes pārbaudes pēc žurnālista iniciatīvas. Jēkabpils  pašvaldība Administratīvās rajona tiesas spriedumu pārsūdzēs Administratīvajā apgabaltiesā, skaidro pašvaldībā. Pilsētas pašvaldība joprojām uzskata, ka šāda veida pārbaudes nekādi nav saistāmas ar žurnālista tiesībām vākt un apkopot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem: “Pirmkārt, gan visi Lato Lapsas iesniegumā minētie objekti Jēkabpils pilsētā, gan jebkurš cits objekts ir pieņemti ekspluatācijā saskaņā ar spēkā esošām tiesību normām. Objektu būvniecības gaitā tiek realizēta būvuzraudzība, tiek atbilstoši normatīvajiem aktiem pārbaudīta būvniecības kvalitāte un nodrošināta nepārtraukta kontrole būvniecības procesā. Tātad – pašvaldībai nav iemesla apšaubīt vairāku savstarpēji nesaistītu kontroles institūciju secinājumus, kas apstiprināti ar atbilstošiem dokumentiem. Otrkārt, pašvaldība nav saņēmusi nevienu sūdzību no iedzīvotājiem par minētajiem objektiem un to būvniecības kvalitāti. Arī žurnālists nenorāda iemeslus, kas liek pamatoti šaubīties par objektos veikto darbu kvalitāti, tāpat arī par kontroles institūciju izdarītajiem secinājumiem. Treškārt, jau iepriekš esam norādījuši, ka minētajā iesniegumā ir norādīti objekti pilsētā, kur remonts veikts pirms krietna laika – vairākiem gadiem – un objektiem jau beidzies garantijas termiņš, turklāt, pēc tik ilga laika izdarīti urbumi nekādi korekti neparādīs patieso remonta kvalitāti”
    Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa piebilst: “Mēs vienmēr esam bijuši par pilnīgi atklātu un caurskatāmu komunikāciju ar sabiedrību, tāpat vienmēr esam nodrošinājuši plašsaziņas līdzekļus ar visu mūsu rīcībā esošo informāciju. To esam gatavi darīt arī šoreiz, jo visos minētajos objektos ir veiktas  likumā noteiktās kvalitātes pārbaudes, ko apliecina arī attiecīgi pārbaužu akti.”
    Atbilstoši likumā noteiktajam pārsūdzību par Administratīvās rajona tiesas lēmumu var iesniegt mēneša laikā pēc sprieduma sastādīšanas. Komentējot pilsētas pašvaldības nostāju, Sabiedrisko attiecību nodaļa teic: “Pašvaldības juristi un speciālisti izvērtēs sprieduma motivējošo daļu un sagatavos pārsūdzību likumā noteiktajā kārtībā.”
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (12)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 2 gadiem

  Bezgožus visvairāk uztrauc godīga cilvēka neuzpērkama acs. Ruso.

  Atbildēt
 2. sērotājs
  sērotājs
  pirms 2 gadiem

  Un kurš tad būtu tas " godīgais"? Lapsa vai? Jā, jā šis naktis neguļ domādams par Jēkabpils ielām. Nesmīdini. Viss maksā naudu, naudiņu.:)DDDD

 3. to sērotājs
  to sērotājs
  pirms 2 gadiem

  Mīlīt, naudiņa jau sen ir aiztecējusi . :DDDD tu tū.

 4. Ak vai
  Ak vai
  pirms 2 gadiem

  Pat lapsa gatavs no Rīgas atbizot uz Jēkabpili caurumus taisīt... Kur caurumā tupēja lapsa ja neredzēja Rīgā savā degungalā( stulbums traucēja?), ka 23 gadus notiek OIK afēra, a? Ja pats cīnies ar stulbumu, tad palasi, kas lielākā Latvijas avīzē nodrukāts! Gudrs'(!!!) cilvēks nemuļļātos ap tik mazsvarīgu lietu pa pāķiem, bet ņemtu nopietni izpētīt OIK afēru - sākot no godmaņa, kalvīša laikiem... kā tas nākas, ka cilvēkiem tik dārgi jāmaksā par elektrību, bet cik zaļi un netraucēti - jo pastulbākie skribenti bizo pa pāķiem! - dzīvo afēristi ...

 5. jocīgi
  jocīgi
  pirms 2 gadiem

  kopš kura laika sabiedrisko attiecību nodaļa komentē un vērtē pašvaldības vadības lēmumus?

  Atbildēt
 6. Tā gan
  Tā gan
  pirms 2 gadiem

  Tiešām jocīgi:) Nu jau esam tik "nomaskējušies", ka konkrēts cilvēks vai amatpersona vairs neko neatbild un neko nekomentē. Tikai sabiedriskās attiecības sabiedrisko attiecību galā - pašas uzraksta skaidrojumu un pašas kaut ko komentē:) Paši pūta, paši dega! No tādas māžošanās tikai vairāk aizdomu rodas, ka kaut kas jau nav kārtībā

 7. kā tad !!!
  kā tad !!!
  pirms 2 gadiem

  Te visādi frukti sāks urķēties un bojāt asfaltu. Salāpīs? Bet ielāps paliek ielāps un pēc pirmās ziemas būs bedres, kas mums jau tāpat pietiek. Ar tādu pat ideju karogā var pieprasīt pārbaudīt kādam operētam, vai ķirurgs ir visu pareizi sašuvi un šķērst vēderu pušu, apgalvojot, ka par skādi samaksās. Ir gan tizleņi pasaulē un tādi kas tiem tic vēl vairāk. Vēlēšanas taču tuvojas!

  Atbildēt
 8. to kātad
  to kātad
  pirms 2 gadiem

  Nejauc pirkstu ar pi... li. Operētais ir privātpersona, bet asfalts pieder mums visiem. Un ja ir aizdomas, tad ir jāpārbauda!!! Labi, ka ir tādas vēlēšanas, vismaz kaut ko kāds izdara lietas labā, atver tautai acis. Papriekš salāpi visas pilsētas bedres, tad te irs par kaut kādiem dažiem sīkiem caurumiņiem. Davai, ņem lāpstu un salāpi ielas!!! Nevari? Nu tad nemuldi!!!

 9. Vai vai
  Vai vai
  pirms 2 gadiem

  Zaļais vīrelis nav jau bikses pietaisījis?Ja viss būtu kārtībā tad būtu pilnīgi vienalga kur ko un cik baudītu.

  Atbildēt
 10. smīns
  smīns
  pirms 2 gadiem

  Nu būs troļļiem ko ņemties pa lapsas pieķēzīto čupu kā jau mēslu vabolēm.

  Atbildēt
 11. he he
  he he
  pirms 2 gadiem

  Nesaki hop, kamēr neesi pārlecis pāri grāvim. Kas apķēzīsies, to mēs redzēsim.

 12. Ha
  Ha
  pirms 2 gadiem

  Daudz naudiņas vajadzēs lai atpirktos.

  Atbildēt

Pievienot komentāru