Jēkabpils pašvaldības policijai – 3 gadi
Inga Ostrovska, pašvaldības policijas priekšnieka vietniece

Lai savas pilsētas teritorijā nodrošinātu sabiedrisko kārtību, Jēkabpils  dome pieņēma lēmumu un 2015. gada 1. decembrī izveidoja pašvaldības policiju. Tobrīd pašvaldības policija tika izveidota 4 darbinieku sastāvā: priekšnieks, vecākais inspektors un 2 inspektori, atstājot vakantu vecākā kārtībnieka amata vietu. Vecākais kārtībnieks pašvaldības policijas komandai pievienojās 2016. gada vidū.
   Uzsākot darbu, bija jāizprot, kurās jomās vajadzētu pievērst vairāk uzmanības, jo dienests bija jauns, tāpēc bija nepieciešamība izvērtēt prioritātes. Bija skaidrs, ka iedzīvotāji vēlas pašvaldības policiju, kurai jāveic kontrole pār saistošajiem noteikumiem atkritumu apsaimniekošanas, mājdzīvnieku labturības noteikumu, ēku uzturēšanas, īpašumu apsaimniekošanas, gan ielu tirdzniecības noteikumu jomā.
     Ja 2016. gadā pašvaldības policija apkalpoja 834 izsaukumus, tad 2017. gadā tika saņemti 2025 izsaukumi, uz kuriem policijai vajadzēja reaģēt, izbraukt, izskatīt. Bija jādomā par trafaretas automašīnas iegādi, formām, aprīkojumu, speclīdzekļiem un ieročiem.
     Trafaretā automašīna tika iegādāta 2016. gada augustā - tas bija septiņvietīgs trafarēts vieglais izolators, kas tiek izmantots patrulēšanai, braukšanai uz izsaukumiem. Šobrīd pašvaldības policijas rīcībā ir divas automašīnas - viena trafarēta, otra netrafarēta.
     Ņemot vērā lielo izsaukumu skaitu, jo arī iedzīvotāji aizvien biežāk vērsās pie mums pēc palīdzības, 2017. gada pavasarī pašvaldības policija tika papildināta ar vēl 6 štata vietām – ar kārtībniekiem, kuri veica patrulēšanu pilsētā, tostarp arī diennakts tumšajā laikā. 2015. gada nogalē pašvaldības policija atradās Brīvības ielā 157, Jēkabpilī (2. stāvā virs grāmatnīcas “Aisma”). Pašvaldības policisti (tolaik 11 darbinieki) strādāja divos šauros kabinetos, taču kopš 2018. gada 19. marta policijas vajadzībām tika izremontētas un pielāgotas jaunas, plašas telpas ar visu nepieciešamo aprīkojumu, kas vajadzīgs dežūrdaļas darbam. Tika izveidotas  atskurbšanas telpas, kur pašvaldības policija var ievietot iereibušās personas. Par šo sakām lielu paldies Jēkabpils domei.
    Lai nodrošinātu pašvaldības policijas darbu septiņas dienas nedēļā, 24 stundas dienā, tika palielināts policistu skaits par vēl 4 darbiniekiem – jaunākajiem kārtībniekiem (dežurantiem), kas varēja kontrolēt dažādu publisko vietu uzraudzību un izsaukumu pieņemšanu.
     Ja pašvaldības policijas pirmsākumos darba laiks bija no plkst. 08:30 līdz 17:00, tad šobrīd ir nodrošināts, ka sūdzības var tikt iesniegtas policijā jebkurā laikā (operatīvā tālruņa numurs ir 652 83 888), bet jārēkinās, ka kārtībnieki (2 darbinieki) strādā un uz izsaukumiem var izbraukt pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no plkst. 08:30 līdz 02:00 naktī, piektdienās, sestdienās visu diennanakti no plkst. 08:30 līdz 08:30, bet svētdienās no plkst. 10:00 līdz 22:00. Šobrīd Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijā strādā 15 darbinieki.
      Lai iepazīstinātu bērnus/jauniešus ar policijas darbu, lai izskaidrotu viņiem interesējošus jautājumus, pašvaldības policija dodas uz izglītības iestādēm stāstot par drošību, par atkarībām, par pienākumiem u.tml. Ir svarīgi, ja jaunā paaudze zina, ko mēs darām, kā rīkoties un kur meklēt palīdzību.
Jau trešo gadu pēc kārtas “Drošības nedēļas” ietvaros Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija dodas uz izglītības iestādēm  pilsētā, lai tiktos ar 1. klašu skolniekiem. Tikšanās laikā ar bērniem tiek pārrunāti jautājumi, kas viņiem jāievēro atrodoties uz ielas: kā pārliecināties un pareizi šķērsot gājēju pāreju, pie kādas gaismas luksofora signāla drīkst šķērsot ielu, atgādinot, ka pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, vajadzētu ģērbt atstarojošās vestes jeb apģērbu ar redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem u.c. Pēc drošības jautājumu izrunāšanas, bērni saņem dāvanu – katram 1. klases skolniekam tiek iedota Jēkabpils pilsētas pašvaldības sarūpētā atstarojošā veste ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības logo.
    Veicot aptauja,s ir noskaidrots, ka kopumā iedzīvotāji mūsu pilsētā jūtas droši, viņi saprot un novērtē policijas darbu. Pašvaldības policija ir gandarīta, ka darbs tiek novērtēts ne tikai no iedzīvotāju, bet arī no sadarbības partneru puses.  Īpaši patīkami ir tas, ka jau otro gadu Valsts darba inspekcija atzīmē un uzslavē  pašvaldības policiju, izsniedzot pateicības rakstu par veiksmīgu sadarbību un atsaucību. No Valsts probācijas dienesta 2017. gadā ir saņemta pateicība par atsaucību, radošu pieeju darbam, kā arī nozīmīgu ieguldījumu dienesta attīstībā. Arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde 2016. un 2017. gadā ir atzīmējusi Jēkabpils pašvaldības policijas darbiniekus par ieguldījumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un veiksmīgu sadarbību. Jēkabpils pašvaldības policijas kolektīvam ir patiess prieks dzirdēt šos atzinības vārdus.
    Varu apgalvot, ka, lai kļūtu par profesionāli, ir jāaug un jāmācās visa mūža garumā. Nedrīkst apstāties pie sasniegtā  - nepieciešams pilnveidoties, apmeklēt seminārus/mācības, kas palīdz kļūt par labāku vadītāju, kolēģi, policistu. Esmu pārliecināta, ka mūsu komanda apzinās sava darba svarīgumu, mēs mācāmies no kļūdām, augam kopā, lai izveidotos par profesionāļiem.
    Īpašu paldies vēlamies pateikt Jēkabpils iedzīvotājiem par atsaucību un iesaistīšanos, lai palīdzētu policijai atklāt pārkāpējus. Arī turpmāk strādāsim tā, lai iedzīvotāji mums varētu uzticēties.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 gada

  Ar ko lielaties, pašvaldības policistu kungi! Ņe figa jūs neesat darījuši. Vienīgais ko jūs spējas, ir dāvināt vestes 1. klases skolēniem. Pašvaldības policistus uz ielas esmu redzējis vienu reizi, un tad abi knapi vilka kājas un sūkāja ekskimo saldējumu, kā tādi pamatskolas puikas.

  Atbildēt
 2. patruļa
  patruļa
  pirms 1 gada

  Vai kādreiz kāds ir redzējis pašvaldības poličus ejot kājām patruļā? Piemēram, kājām pievakarē iziet cauri Kenaparkam?

  Atbildēt
 3. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 gada

  Poliči arī ir cilvēki. Viņiem arī ir bail no tumsas un lieliem aiziaugušiem parkiem.

 4. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  :DDDDD

 5. jēe!
  jēe!
  pirms 1 gada

  vasara arī pie radžu pludmales poliči pabrauc ar savu autiņu, palūr uz meitenēm, bet sēzamvietas no mašīnas nepaceļ lai paietos kājām kur tālāk neiekoptajā krastā kompānijas dedzina ugunskuru, dzer piedrazo un visu bardaku atstāj un tā visu vasaru. Par kenaparku taisnība, vasaras vakaros skaļi pusaudžu bari ap estrādi uzdzīvo dzer, neomulīgi un bailīgi iet no darba mājās, neviens policis tur viņiem nav piegājis klāt, tāpēc jūtas droši

 6. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Nu kur patruļa parasti grozās? Kad vecpilsētas laukumā ir kādi mājražotāju tirgi, pasākumi. Priekš kam valkāties vēl pa Kenaparku? Lai tur notiek, kas notikdams! Bomārus pie lielveikaliem vajadzētu patrenkāt vai arī palīdzēt tiem ar visu dienestu palīdzību integrēties sabiedrībā. Vakar pat ceļu policija tumsā stāvēja netālu no irmoviča mājas un vaktēja pārkāpējus, kuri virzās A6 virzienā. Un te tikai pa medijiem kladzina- mēs vairs neslapstamies pa krūmiem, celiņiem, mēs braukājam, veicam izglītošanas darbu ar šoferiem. Jā, tā tam būtu jābūt, kā Eiropā, a pie mums var ar izslēgtiem uguņiem tupēt ceļa malā un vaktēt. Idiotisms pēdējais! A pa to laiku, kamēr šie sēž uz abočinkas, viņi ir vairāk nepieciešami citur. Cik reizes nav zvanīts un stāstīts, tur un tur pusaudži piedzērušies jahtē ar automašīnām, vajadzētu paņemt ciet, a dežūrdaļā pasaka, atvainojiet, mums ir tikai divas ekipāžas, neko nevaram darīt. Nu tad turpiniet slapstīties pa ceļmalām!

  Atbildēt

Pievienot komentāru