Jēkabpils pilsētas pašvaldība iegādāsies vēsturisko bankas ēku Andreja Pormaļa ielā
Jēkabpils pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa

8. marta Jēkabpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu Andreja Pormaļa ielā 11, Jēkabpilī, un ņemt aizņēmumu Valsts kasē 230 000,00 euro apmērā.
  Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis akcentē: “Jāuzsver, ka šī ēka ir viens no unikālākajiem šāda tipa pilsētbūvniecības pieminekļiem ne tikai reģionā, bet arī valstī. Iegādājoties īpašumu, ēkā paredzēts izvietot Jēkabpils pilsētas bibliotēku ar mērķi uzlabot kultūras iestādes infrastruktūru un paaugstināt pakalpojumu kvalitāti. Perspektīvā ēku iespējams izmantot arī tūrisma attīstībai, popularizējot kultūrvēsturisko Jēkabpils mantojumu un saglabājot vēsturisko bankas ēku.”
  Atbilstoši Jēkabpils pilsētas teritorijas plānojumam, ēkai piešķirts kultūras pieminekļa statuss, kā arī zemes vienība atrodas pilsētbūvniecības pieminekļa “Jēkabpils pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā, tādēļ ēka tiks saglabāta un popularizēta kā kultūras piemineklis. Aizņēmums Valsts kasē 230 000,00 euro apmērā tiks ņemts ar atmaksas termiņu 20 gadi.
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Pilsētā ar tām ēkām ir kā ir no skaistuma viedokļa. Skaista jau ir šī ēka, bet ieskauta starp būdām. Viss lepnums pazūd. Tas pats , kas ar vīru un sievu. Ja vīrs smuks, sieva blakus nesmuka, abi liekas nesmuki.

  Atbildēt
 2. atmiņa
  atmiņa
  pirms 9 mēnešiem

  To ēku uzcēla K.Ulmaņa laikā, bet tālāko, piegulošās teritorijas apbūvu, nepaspēja realizēt zināmo notikumu dēl un tā tas palika. Iespējams, ka pilsētas arhīvos kaut kur tas projekts vēl ir atrodams. Nezinu.

Pievienot komentāru