Jēkabpils reģionālā slimnīca iegādājusies jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas
INESE ZONE

Īstenojot  projektu «Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA «Jēkabpils reģionālā slimnīca», uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību», slimnīcas vajadzībām iegādātas divas jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas. Kā stāsta projekta koordinatore Aija Vīksna, viena no iekārtām – digitālā diagnostiskās ultrasonogrāfijas iekārta «Epiq5 Philips Healthcare» – ir stacionāra un jau tiek izmantota iz­meklējumos radioloģijas kabinetā.  Tās izmantošana būs aktuāla gan līdz šim veiktajiem izmeklējumiem, gan augsta riska grupas grūtnieču izmeklēšanai, ko līdz šim Jēkabpilī neveica. Jaunās iekārtas aprīkojumā ir zonde, kas nodrošina 3D/4D attēla veidošanu, un pamatā tiks izmantota augsta riska grūtnieču izmeklēšanai, ja ir aizdomas par augļa iedzimtām patoloģijām.  Kā arī būs iespēja veikt kvalitatīvus, mūsdienām atbilstošus kardiovaskulāros un radioloģijas izmeklējumus ar augstu izšķirtspēju, kas ļoti būtiska gan sirds, gan asinsvadu, gan citiem radioloģijas izmeklējumiem. Aparatūra ir aprīkota ar speciālu programmu miokarda deformāciju izvērtēšanai. Iekārtas kopējās izmaksas – 130 680 eiro ar PVN. 
Otra iegādātā iekārta ir portatīva digitālā diagnostiskās ultrasonogrāfijas ie­kārta «CX50 Philips Health-care». Līdz šim stacionārā nebija atbilstošas pārvietojamās ultrasonogrāfijas iekārtas. A. Vīksna stāsta, ka tā tiks izmantota pacientu izmeklēšanai Austrumlat-vijas Perinatālās aprūpes centra jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā priekšlaikus dzimušu un slimu jaundzimušo izmeklēšanai situācijās, kad izmeklējums jāveic nodaļā uz vietas, kā arī tiem pacientiem, kuri saņem neatliekamo palīdzību reanimācijas un uzņemšanas nodaļā.   Iekārtas ko-pējās izmaksas ir 56 870 eiro ar PVN. A. Vīksna skaidro, ka abas iekārtas ir maksimāli apgādātas ar modernu aprīkojumu, lai varētu veikt plašu un kvalitatīvu izmeklējumu klāstu.
Minēto USG iekārtu piegādi veica SIA «Arbor Medical Korporācija».
– Iekārtas, īpaši stacionārā, ir ļoti dārgas, un tas liecina par izmeklēšanas iespēju kvalitāti. Neviena privātprakse nevar atļauties tik dārgu iekārtu, tāpēc mēs aicinām iedzīvotājus izmantot šo iespēju. Mūsu pienākums ir  censties samazināt rindas uz izmeklējumiem, domāt, kā varam dabūt atpakaļ mūsu speciālistus, kas pieņem privāti, veicot izmeklējumus, lai rindas saruktu. Tagad slimnīcā ir septiņi sonogrāfi. Jādomā, kā tos maksimāli efektīvi pielietot. Jāplāno, kas strādās ar līdz šim izmantotajām iekārtām, kas ir gana kva­litatīvas. Šobrīd speciālistiem poliklīnikā nav neviena ultrasonogrāfa, un ir doma tos izmantot tur, – saka slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.  
Ultrasonogrāfijas speciāliste ķirurģe Modrīte Sirmoviča stāsta, ka ultrasonogrāfijā ar ultraskaņu vizualizē ķermeņa iekšējās struktūras. Ar jauno aparatūru varēs veikt visus līdzšinējos izmeklējumus: vēdera dobuma orgānu (izņemot kuņģa un zarnu), krūtis, zemādas veidojumus, muskuļus, locītavas, vairogdziedzeri, sirdi un asinsvadus (ehokardiogrāfija, dupleks sonogrāfija). Dažiem izmeklējumiem, piemēram, vēdera dobuma un urīnceļu, ir nepieciešama speciāla sagatavošanās. Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā, jāievēro citi nosacījumi, par ko informē pacientu.  M. Sir­moviča skaidro, ka jaunā aparatūra ļaujot daudz labāk vizualizēt orgānu struktūru, jo attēls sonogrāfa ekrānā ir daudz skaidrāks. Papildu iespēja, kāda nebija vecajai aparatūrai, ir orgānu un veidojumu blīvuma noteikšana, kas ir jauna, dārga programma. 
 Ultrasonogrāfijas izmeklējumus Jēkabpils reģionālās slimnīcas stacionāra un ambulatorajiem pacientiem veic 15 sertificēti speciālisti.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru