Jēkabpils reģionālā slimnīca savu statusu saglabāšot
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps 5. februārī piedalījās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pār­stāvju – republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – kopsapulcē Rīgā, lai diskutētu par reģionālo slimnīcu tālāko attīstību, tiekoties ar Veselības ministrijas pārstāvjiem.
    Līdz šim ir izskanējusi informācija par iespējamu statusa maiņu  dažādu līmeņu slimnīcām, kā arī iespēju, ka pašvaldību slimnīcas (tāda ir arī Jēkabpils reģionālā slimnīca) varētu pārņemt valsts.
    Aivars Kraps informē, ka bija tikšanās ar Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško. 
     – Runājot, kādi ir ministrijas plāni, secinājums īsumā ir tāds, ka Jēkabpils slimnīcai tiek saglabāts reģionālās slimnīcas statuss un viss paliek, kā tas ir. Taču viņu plānos ir stiprināt trīs slimnīcas – Daugavpils, Lie­pājas un Valmieras.  Tātad ideja ir nevis kaut ko ņemt nost tādām slimnīcām kā mūsējā, bet likt klāt minētajām – funkcijas, pienākumus –, respektīvi, vairāk stiprināt šīs trīs slimnīcas. Secināts, ka tas būtu ekonomiski pa­reizi. Visas tālākas darbības tiks apspriestas ministrijas rīkotā tikšanās procesā ar slimnīcu vadību un pašvaldību vadītājiem. Valsts sekretāre apliecināja, ka šie procesi, nepārprotami, būs tikai pēc tam, kad viss būs  izrunāts ar visām ieinteresētajām personām. Radās ie­spaids, ka slimnīcu vadības un pašvaldību viedoklī noteikti ieklausīsies. Mēs pārrunājam arī jautājumus, kas saistīti ar neatliekamās palīdzības darbu. Bažu par mūsu slimnīcas nākotni vai statusa maiņu nav, – saka Aivars Kraps.
Atbildot uz jautājumu, vai runāts arī par pašvaldību slimnīcu pārņemšanu, A. Kraps atbildēja apstiprinoši. Taču valsts sekretāres viedoklis bijis, ka nav jēgas to darīt, jo – ko tad valsts pārņem, ja mainās tikai nosaukumi?  Vismaz no viņas puses viedoklis bijis vairāk pret šādu ieceri, nevis par to.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru