Jēkabpils reģionālajā slimnīcā izsludināta karantīna
INESE ZONE

Saistībā ar pasaules veselības organizācijas izsludināto pandēmiju koronavīrusa jeb «Covid-19» dēļ, kā arī, lai novērstu apdraudējumu trešo personu veselībai un dzīvībai,  no 12. marta Jēkabpils reģionālajā slimnīcā izsludināta karantīna. Tas nozīmē, ka ir stingri aizliegta stacionēto slimnieku apmeklēšana. 
     SIA «Jēkabpils reģionālā slimnīca» valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova skaidro, ka tas būs iespējams tikai izņēmuma gadījumos, un tad tuviniekiem ir jāsazinās ar nodaļas vadību, lai ar personālu apspriestu, vai tas tiešām ir nepieciešams. Lai šo procesu padarītu ērtāku un tuvinieki, ja tas vajadzīgs, varētu kontaktēties ar personālu, esot doma pie nodaļu durvīm ierīkot kādu signālierīci.  M. Meļņikova stāsta, ka akūta vajadzība to darīt nevarētu būt, jo slimnīcā guļošie pacienti ir nodrošināti ar medikamentiem, ēdienu un arī higiēnas precēm.
    Attiecībā uz plānveida pacientiem izsludinātā karantīna paredz, ka viņiem jāsniedz rakstisks apliecinājums par to, ka pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši izbraukuši no Latvijas teritorijas un kontaktējušies ar personām, kas ieradušies no «Covid-19» skartajām teritorijām, kā arī inficētajām personām. M. Meļņikova skaidro, ka tā zināmā mērā ir paļaušanās uz cilvēku godaprātu, bet pacientiem arī jāsaprot, ka nepatiesu ziņu sniegšana, apliecinot tās ar savu parakstu, ir pārkāpums, tāpēc arī slimnīca pieprasa rakstiskos apliecinājumus. Savukārt personas, kas nav bijušas ārpus Latvijas un kam nav bijuši kontakti ar personām, kas ieradušās «Covid -19» skartajām zonām vai inficējušās ar vīrusu, bez ierobežojumiem var doties uz plānveida procedūrām.
      Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka īpaši piesardzības pasākumi šobrīd ir attiecināti kopumā uz 20 valstīm. Veselības ministrija stingri aicina uz šīm valstīm nedoties, jo pastāv liels inficēšanās risks. Jāņem vērā arī tas, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm bērnam 14 dienas būs jāpavada mājās karantīnā.
       Paplašinot skarto valstu sarakstu, analīzes uz «Covid-19» personai tiks veiktas, ja viņa būs atgriezusies no iepriekš minētajām valstīm un 14 dienu laikā, kopš izbraukšanas no šīm valstīm, būs parādījušies gripai līdzīgi simptomi. Šādā gadījumā personai jāzvana 113.
Savukārt, ja ir radušies kādi jautājumi saistībā ar «Covid-19», iedzīvotāji aicināti zvanīt Slimību profilakses un kontroles speciālistiem pa telefonau 67387661 (darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).
     Arī ģimenes ārsti, izrakstot darbnespējas lapas, ņems vērā paplašināto sarakstu ar valstīm, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 3 mēnešiem

  Traks liets notiek...

  Atbildēt
 2. Ināra
  Ināra
  pirms 3 mēnešiem

  Interesanti gan...ja pastāv LIELS inficēšanās risks-kāpēc nav iekādi ierobežojumi apmeklēt procedūras slimnīcā vai poliklīnikā?Kā piemēram analīzes,ekg,datortomogrāfiju vai rtg?Kā tiek pārbaudīts personāls,vai paši nav slimi,vai neapdraud pacientus nodaļās?

  Atbildēt
 3. RR
  RR
  pirms 3 mēnešiem

  Telefona nr. 67387661 - neeksistē !

  Atbildēt

Pievienot komentāru