«Jēkabpils rezidence» solās organizēt plašu uzņēmēju pārstāvniecību
INESE ZONE

BD lūdza pašvaldību informēt par reģionālās biznesa un tūrisma attīstības biedrības «Jēkabpils rezidence» darbību. Tā nodibināta janvārī, un ar domes lēmumu biedrībai bezmaksas lietošanā piešķirtas telpas Pormaļa ielā 11, bijušajā bankas ēkā. Vaicājām, kad un kādā formā tiks uzsākta reāla darbība, kādas ir ieceres? Kā īstenosies biedrības darbība kopā ar Tūrisma informācijas centru (TIC)? Domes vadība runāja par ciešu sadarbību un iespēju arī TIC pārcelt uz A. Pormaļa ielu 11.
 
Strādās mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam
     – Biedrība ir nodibināta jau janvārī, bet telpas A. Por­maļa ielā vēl nav pielāgotas mūsu vajadzībām, un tur šobrīd notiek neliels kosmētiskais remonts. Arī aprīkojums jāsarūpē, jo ēka nav bijusi apdzīvota, kopš banka to pameta. «Jēkabpils rezidences» atklāšanas pasākumu plānojam 24. martā. Pašlaik darbs notiek pie sadarbības partneru apzināšanas. Tie varētu būt Zem­gales plānošanas reģions un Zemgales uzņēmējdarbības centrs. Notiek komunikācija ar šīm iestādēm, un ir apzināti viņu piedāvājumi, ko mūsu biedrība varētu izmantot. Tā būtu dalība izstādēs gan Latvijas mērogā, gan starptautiskās, vai arī tirdziņi Rīgā, Kalnciema kvartālā vai Centrāltirgū. Par to visu plašāk informēsim medijus tad, kad paši saņemsim šo informāciju. Pašlaik ir informācija, ka izstādes ir paredzētas Ples­kavā vai Sanktpēter­burgā, bet tuvāki datumi nav zināmi. 17. aprīlī Jēkabpilī ir plānots biznesa kluba pasākums. Tāds jau ir noticis Pļaviņās, kur piedalījās uz­ņēmēji, kas ir saistīti ar Aizkraukles un Pļaviņu novadu. Tur tika risināti uzņēmējiem aktuāli jautājumi par plānoto nodokļu reformu, un noteikti arī par tiem runāsim Jēkabpilī, un uzņēmēji varēs paust savu redzējumu. Diskusijā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes pārstāvji, kas darbojas tieši ar nodokļu jautājumiem, arī valdības darba grupā. No 24. Līdz 25. aprīlim notiks uzņēmēju dienas Zemgalē, kur paredzēts liels un plašs stends Jēkabpilij. Uzņēmēji tiek aicināti pieteikties, vairāki jau ir izrādījuši interesi un jautā mums par iespējām, – sacīja «Jēkabpils rezidences» valdes locekle Mārīte Pole. Jēkabpils do­mes priekšsēdētājs Aivars Kraps piebilst, ka stendā piedāvās piedalīties arī ap-kārtējo novadu uzņēmējiem. 
M. Pole sacīja, ka «Jēkabpils rezidence» būs visa reģiona uzņēmēju biedrība, un tai plaši jāpārstāv uzņēmēji. Biedrības mērķis esot arī atbalstīt jaunos uzņēmējus, tāpēc maija sākumā izsludināšot ideju konkursu. Budžets šim nolūkam – projektu atbalstam – esot 12 000 eiro, bet maksimālā summa vienam projektam – līdz 3 000 eiro. Pro­tams, esot jāizveido konkursa vērtēšanas komisija.
 
P.S. Saistībā ar ārkārtas situāciju un "Covid-19"  daļa tekstā minēto plānoto pāsākumu nenotiks vai tiks pārcelti. Mateiāls ir sagatavots pirms ārkārtas situācijas ieviešanas. 
 
 
Pilns teksts – 20. marta "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 20. marta numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. ????
    ????
    pirms 4 mēnešiem

    Vai tad uz Jēkabpilī neattiecas valdibas rīkojumus par visu pasākumu aizliegšanu līdz 14.aprīlim???? Šie taisās rikot 24.martā??? Vai madam ar galvu draudzējas:))) Un par Pleskavu un Pēterburgu ir riktīgi "vasjuki",robeža slēgta:)))!

    Atbildēt

Pievienot komentāru