Jēkabpils slimnīcai būs vēl viens valdes loceklis
Inese Zone

Apjomīgie mērķi, ko Jēkabpils slimnīcas un domes vadība izvirzījusi tās vidējā termiņa un ilgtermiņa darbībai gan finanšu rādītāju, gan ārstniecības darba ziņā, kā arī  plānotie slimnīcas pārbūves darbi prasa lielu valdes darba ieguldījumu. Šo jautājumu bija plānots risināt, ieviešot galvenā ārsta amatu, kas nodarbotos ar ārstniecības jautājumiem, taču šo vakanci neizdevās aizpildīt. 
    Jautājumus par slimnīcas darba organizāciju regulāri aktualizē Jēkabpils domes opozīcijas deputāti gan sociālajos tīklos, gan domes sēdēs.  Izņēmums nebija arī pēdējā domes sēde, kur atkal tika jautāts gan par prēmijām valdes locekļiem (BD jau publiskoja domes vadības viedokli par šo jautājumu), gan to, kā plāno atbalstīt valdes darbu, ko diviem cilvēkiem grūti paveikt. Jautājumus pārsvarā uzdeva deputāti Līga Kļaviņa un Raivis Ragainis. 
     Atbildot par valdes pārslogošanu, A. Kraps sacīja, ka ir plānots izsludināt konkursu uz valdes locekļa amatu. To darīšot līdz septembra vidum. Trešā valdes locekļa pienākumi būšot saistīti ar ārstniecības darba organizāciju. 
     Garāka diskusija izvērtēs par prēmēšanu. R Ragainis pirms tam savu viedokli par valdes darbu  bija paudis savā «Facebook» kontā. Domes sēdē viņš un L. Kļaviņa minēja, ka, lai arī iepriekšējais gads noslēgts ar daudz  mazākiem zaudējumiem, nekā pirms tam, tagad tie atkal augot, kaut tendence uz labo pusi bijusi jau vecās valdes laikā. R. Ragainis secināja, ka prēmēt varot par kaut kādiem sasniegumiem, piemēram, kādu slimnīcas darba stratēģijas punkta izpildi. Kādi tad esot kritēriji?  L. Kļaviņa arī minēja, ka dzirdēts par jauniem visu pašvaldības kapitālsabiedrību atalgojuma kritērijiem. Kādi tie esot? 
    Izpilddirektors Guntars Gogulis skaidroja, ka ieviesta no Ventspils aizgūta kārtība, kurā atalgojums, arī prēmēšana, atkarīga no sasniedzamo kritēriju izpildes. Šajā gadījumā kritērijs Jēkabpils pašvaldības kapitālsabiedrībām esot strādāt ar peļņu vai vismaz samazināt zaudējumus līdz nullei. Slimnīcas gadījumā bijuši labi rādītāji salīdzinājumā ar iepriekšējā gada zaudējumiem. Savukārt prēmiju apjomu un prēmēšanas kārtību nosakot normatīvie akti.     
    Opozīcijas deputāti minēja, ka viņiem zvanot iedzīvotāji un prasot, kāpēc valdei piešķirtas prēmijas? Uz to domes priekšsēdētājs Aivars Kraps atteica, ka arī viņam zvanot un prasot, kāpēc tagadējie opozicionāri savulaik palielinājuši iepriekšējai valdei algas? 
     Jāpiebilst, ka par šādu viedokļu apmaiņu savā «Facebook» kontā ļoti precīzi ir izteicies R. Ragainis. Viņš gan to vairāk attiecina uz tagadējās valdes attieksmi pret iepriekšējo, bet tas pilnībā attiecināms uz domnieku publiskajām diskusijām par slimnīcu: «Mani ļoti interesē pozitīvs slimnīcas darbs ar augstiem un labiem rādītājiem, un tāpēc arī mēs šobrīd pastiprināti pievēršam uzmanību notiekošajam.  Šī visa deķīša vilkšana  katram savu pusi (kuram tad bija lielāks parāds un kuram ne) un publiskā plēšanās pavisam noteikti nenāk par labu ne slimnīcas reputācijai, ne rezultātu uzlabošanai, ne saimnieciskajai darbībai.» 
 
   Pozitīva slimnīcas darbība noteikti interesē visus Jēkabpils un reģiona iedzīvotājus, un plašsaziņas līdzekļi jau vairākkārt ir lūguši sniegt informāciju par aktuāliem jautājumiem vai rīkot par tiem preses konferenci ar slimnīcas valdes piedalīšanos. Domes vadība ir informējusi, ka 7. septembrī slimnīcā notiks preses konference, kurā tad plašsaziņas līdzekļi varēs uzklausīt valdes informāciju par slimnīcas darbu un uzdot jautājumus. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. atkal
  atkal
  pirms 3 mēnešiem

  vai tad Putniņš, esot ārsts pēc izglītības, nespēj nodarbotiess ar ārstniecības jautājumiem iestādē??? Tad, ko šis kungs dara valdē. Tad kāda jēga bija rīkot konkursu uz valdi otreiz. Teica, ka jaunie locekļu būšot mediķi, pārzināšot medicīnas procesus...Viņš taču neko nav izveidojis vai vadījis, kāpēc tāds cilvēks jātur valdē? Lētāk būtu piesaistīt kādu kvalificētu projektu vadītāju, kurš ar kompetenci novadītu šo infrastruktūras projektu slimnīcā. Kārtējais nesaimnieciskums.

  Atbildēt
 2. dakters
  dakters
  pirms 2 mēnešiem

  Divi valdes locekļi, turklāt abi ar med. izglītību, netiek galā ar ārstniecības darbu slimnīcā, bet tikšot galā ar miljonu iepirkumiem būvniecībā. Paradoksiem pilna mūsu slimnīca, tāpat kā pilsēta.

  Atbildēt

Pievienot komentāru