Jēkabpils slimnīcas mediķi pauž neapmierinātību ar noslodžu politiku
INESE ZONE

Četri Jēkabpils reģionālās slimnīcas ginekologi adresējuši valdei iesniegumu, kurā atsakās no atsevišķiem pienākumiem, tā paužot savu neapmierinātību ar esošo situāciju.  2. terapijas nodaļas kolektīvs arī izteicis neapmierinātību ar slimnīcas valdes lēmumiem saistībā ar nodaļas izvietošanu 1. terapijas nodaļas telpās un citiem valdes lēmumiem. Neesot skaidrības, vai, atceļot ārkārtas stāvokli un atsākot medicīnisko pakalpojumu sniegšanu pilnā apmērā, 2. terapija atsāks darbu kā iepriekš. Mediķi nav mierā ar noslodžu noteikšanu un atalgojuma politiku.  
    Jēkabpils reģionālās slimnīcas arodbiedrības vadītāja Margarita Saveļjeva BD sacīja, ka  situāciju šobrīd nevar komentēt, jo tā vēl nav izdiskutēta ar slimnīcas vadību. Jā, esot 2. terapijas darbinieku neapmierinātība un esot  viņu iesniegums valdei, un problēmas tikšot apspriestas, tiekoties ar valdi un piedaloties arodbiedrībai. Arī M. Saveļjeva gaidot vadības skaidrojumu par šiem jautājumiem. 
     -Par situāciju ar ginekologiem man nav citas informācijas, kā vien tas, ka ir iesniegti atlūgumi. Viņi paši risina šo jautājumu ar slimnīcas valdi.  Šobrīd slimnīcas kolektīvam atsevišķās situācijās nav skaidrības par to, kādi ir mērķi, kāpēc kaut kas tiek darīts. Ja  2. terapijas nodaļu slēdz, tad ir jābūt rīkojumam un, pats galvenais, viss jāskaidro darbiniekiem. Covid ārkārtas situācija taču ir atcelta. Ir neapmierināti arī citi darbinieki, arī vidējais personāls.  Mēģināšu skaidrot un risināt šos jautājumus kopā ar kolektīvu un sarunās ar valdi, bet, pirms tas nav noticis, sīkāk neko nevaru komentēt, –  sacīja Margarita Saveļjeva.
Arī ginekoloģijas nodaļas vadītājs Andris Blimhens nebija runīgs un sacīja, ka komentārus nesniegs. Viņš runāšot ar kolēģiem: ja viņi piekritīs, tad varbūt  ginekologi nākamās nedēļas sākumā nākšot klajā ar savu viedokli par situāciju.
    Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova arī informēja, ka šobrīd neko sīkāk nevar pateikt. Par pakalpojumu pieejamību ginekoloģijā iedzīvotājiem neesot jāuztraucas, tie tikšot nodrošināti. Savukārt ar plašākiem komentāriem valde varot nākt klajā nākamnedēļ. 
Tāpat plašākus komentārus sniegt nebija gatavs arī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. 
     -Par šiem jautājumiem esmu informēts, bet esmu runājis tikai ar valdi un zinu tikai viņu viedokli. Tagad tikšos arī ar otru pusi – ar mediķiem un tad zināšu arī viņu skatījumu, jo medaļai vienmēr ir divas puses. Runa ir par noslodzēm, par darba organizāciju. Tuvākajās dienās pēc sarunām ar visām pusēm ir jāsēžas pie galda un jārod risinājums. Cik zinu, tad ginekologi nav iesnieguši atlūgumu par aiziešanu no darba,  bet tikai atsakās no atsevišķiem pienākumiem, – sacīja Aivars Kraps.
     Iepriekš slimnīcas vadība BD ir skaidrojusi, ka galvenais zaudējumu iemesls slimnīcā ir tas, ka izdevumi ir lielāki nekā ienākumi, un lielākā izdevumu pozīcija joprojām ir atalgojums – 75% no izdevumiem. Arī pērn darbinieki esot strādājuši ievērojami daudz virsstundu. Tāpēc esot veikts iekšējais finanšu audits attiecībā uz iekšējām izdevumu pozīcijām, kur liela uzmanība veltīta atalgojuma politikai, arī attiecībā uz virsstundu samazināšanu.  Tāpat esot sākts darbs pie nodaļu kapacitātes izvērtēšanas, izejot no pacientu skaita nodaļā. Rēķinot, piemēram, māsu un māsu palīgu noslodzi, lai tā katrā nodaļā būtu puslīdz atbilstoša vadlīnijām un savstarpēji līdzīga visās nodaļās, taču ņemot vērā nodaļu specifiku. 
    Informējot par 2. terapijas un citu nodaļu darbu, M. Meļņikova iepriekš vērsa uzmanību uz to, ka visām slimnīcām bija dots Veselības ministrijas uzdevums plānot pārstrukturēšanu tādam gadījumam, ja Covid-19 pacientu skaits ievērojami pieaug un viņu hospitalizēšana vairs nav iespējama pēc sākotnējā plāna trīs lielajās universitātes slimnīcās un sešās reģionālajās slimnīcās. Tāpēc ar aprīli atbrīvotas  atsevišķi esošās 2. terapijas telpas un no 1. aprīļa 1. un 2. terapija tāpēc ir apvienotas, un ir samazināts pacientu gultu skaits.  Tas  neesot ietekmējis pacientu iespējas saņemt terapeitisko palīdzību. Savukārt 2. terapijas darbinieki izvēlējušies iespēju ārkārtas situācijas laikā  izmantot atvaļinājumu. M.Meļņikova  tad uzsvēra, ka nav runa par piespiedu atvaļinājumu, jo viss apspriests ar darbiniekiem, kāds būtu optimālākais variants šajā situācijā gan darba devējiem, gan ņēmējiem, gan no pakalpojumu sniegšanas viedokļa. Tas pats tika minēts arī par bērnu nodaļu, kur izvērtēta pacientu plūsma un secināts, ka šos pacientus var stacionēt infekcijas nodaļas telpās, gultās, kas ir norobežotas no infekciju pacientiem. Tādā veidā arī bērnu nodaļas māsu palīgi un palīgpersonāls varējuši atvaļinājumu izmantot, bet tas noticis uz savstarpējas vienošanās pamata. 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

  1. Kadsparsteigums
    Kadsparsteigums
    pirms 3 gadiem

    Par virsstundu darbu taču runāja jau pirms vairāk kā gada, acīm redzot neviens šim apstāklim uzmanību nepievērsa un sekas šoreiz ne tikai kā kārtējie zaudējumi, bet nu jau arī personāls iet prom.. diletanti valda.

    Atbildēt
  2. daktere
    daktere
    pirms 3 gadiem

    Šeit beidzot lien arā īlens no maisa... Šai valdei vispār nav izpratnes par personāla politiku šāda izmēra iestādēs. Ja ārsti, kas slimnīcā ir nostrādājuši 10, 20, 30-gadus ir gatavi uzteikt "dzīves" darbu, noteikti vainīga nav nauda, straujš algu kāpums ir pieredzēts domajams pēdējā desmitgadē, līdz tam taču pelnot mazākas algas neviens nevēlējās pamest slimnīcu. Turklāt valdes piebilde, ka ir uzrunāti citi ārsti, kas ir gatavi strādat, ir ārpus katras kritikas. Esmu pārliecināta, ka viss plūdīs un mainīsies, līdz tie, kas šobrīd jūtas neaizstājami - valde, darbu pametīs, savukārt tie, kas pa tiešām ārstniecības iestādē (ārsti) nav aizstājami turpinās strādāt. Atliek cerēt, ka "ambīciju izvirduma" rezultāta necietīs pilsētas iedzīvotāji

    Atbildēt
  3. Agnis
    Agnis
    pirms 3 gadiem

    dīvāni, ka pārējie ārsti nesolidarizējas, vai tiešām problēmas tikai ginekoloģijā. Kas notiks ar perinatālo aprūpi, kas mums bija un ir augstā līmenī, ja gienkologi sāks arī dzemdību nodaļā streikot..

    Atbildēt
  4. Viesis
    Viesis
    pirms 3 gadiem

    Mediķiem liek strādāt, nevis tikai algu saņemt. Tāpēc jau arī bunts uz kuģa.

    Atbildēt
  5. Arvis
    Arvis
    pirms 3 gadiem

    Tādus secinajumus var izdarīt cilveks, kuram dzīvē galīgi neiet vai arī nekad nav nonācis situācijā, kad nepieciešama ārsta palīdzība. Andri! Ja šo lasiet, paldies par abiem maniem puikām! Tas bija milzīgs miers, zināt, ka abos šajos lielajos mūsu ģimenes notikumos piedalījāties JŪS!

  6. apolons
    apolons
    pirms 3 gadiem

    Kovida laika haļava beidzas, bet atpakaļ pie darba negribas. Ko darīt?

    Atbildēt
  7. Viesis
    Viesis
    pirms 3 gadiem

    Kā teica kaimiņu Fredis - nav neaizstājamu cilvēku. To dakteri izdomā paši, lai varētu prasīt baigo naudu savās privtpraksēs.

    Atbildēt
  8. zinātājs
    zinātājs
    pirms 3 gadiem

    Kaimiņu Fredim vajadzētu rūpīgāk iepazīties ar situāciju medicīnas nozarē un valstī kopumā.

  9. he
    he
    pirms 3 gadiem

    Dakteris ir spējīgs aizstāt praktiski jebkuru, bet jebkurš neaizstās dakteri. Dakteris pat var paņemt ķelli un ātri apgūs mūrēt, bet mūrnieks daktera amatu tā neapgūs.DDD

Pievienot komentāru