“Jēkabpils/SMScredit.lv” sezonu noslēdz ar sakāvi

Svētdien Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā pēdējo spēli  aizvadīja “Jēkabpils/SMScredit.lv”. Mājās viņi cieta sakāvi pret  “Latvijas Universitāti”.
      Pēdējā mačā Jēkabpils komandas sastāvā vairs nebija Edgara Štelmahera, kas pievienojies LBL2 vienībai “Ķekava”.  Jau ziņots, ka iepriekš komandu pameta Jurijs Aleksejevs un Verners Kohs.  Tādējādi pēdējā spēlē labo pārmaiņu pilsētas godu aizstāvēja A. Kraukļa VEF skolas puiši un divi amerikāņu leģionāri. Toties pretinieku komandā bija kādreizējais  “lūsis”  Artis Arnītis. Vispār šosezon Jēkabpils fani tikai ar grūtībām spēja izsekot komanda sastāva izmaiņām – laukumā izgāja Mikus Sokolovs, te viņa vairs nebija; parādījās Meho Haradžičs, te viņš atkal pazuda; labi sezonas sākumā sevi parādīja  Ronalds Elksnis, taču tad arī viņš ilgu laiku nebija sastāvā, beigās parādījās, bet  pēdējos mačos atkal nepiedalījās; te Matīss Surkulis sastāvā bija, te atkal nē. Bet tā protams  ir komandas vadības  darīšana,  informēt līdzjutējus par sastāva komplektēšanu un izmaiņām vai nē.
     Neskatoties uz  jēkabpiliešu neveiksmīgo sezonu, uz pēdējo spēli bija sanācis gandrīz pilns sporta nams, un arī atbalsts mājiniekiem bija skaļš. Labāk gan iesāka “LU”, izvirzoties vadībā ar 9:0. “Lūši” atbildēja ar presingu un spēja studentus noķert, un pat izvirzīties vadībā. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 20:17 “Jēkabpils/SMScredit.lv” labā.  Otrajā ceturksnī vairāk vadībā bija studenti, taču viņu pārsvars nepārsniedza 5 punktus. Puslaika beigās L. Gilmors realizēja vienu soda metienu un panāca neizšķirtu 34:34.
    Trešajā desmitminūtē “LU”  basketbolisti pamazām sāka audzēt pārsvaru, kas, noslēdzot šo spēles posmu, jau bija sasniedzis vairāk nekā 20 punktus – 69:46. Pēdējā  ceturtdaļā “LU” laukumā vairāk pabija rezervisti, bet jēkabpiliešu, kas maču aizvadīja ar 8 spēlētājiem, spēki bija izsīkuši. Pēdējās piecās minūtēs mačā 5 piezīmju dēļ nevarēja piedalīties L. Gilmors. Sagrāve ar 57:90 galu galā   bija ļoti likumsakarīga. No vēl lielākiem mīnusiem mājiniekus paglāba studentu neveiksmes uz soda metienu līnijas.
     Rezultatīvākais mājiniekiem ar 17 punktiem bija L. Gilmors, A. Džozefam-Paulīnam – 12 punkti, N. Līnim - 9, R. Hermanovskim - 8.  Jēkabpilieši izcīnīja 25 atlēkušās bumbas, kamēr "LU" - 53.
    Līdz ar to “Jēkabpils/SMScredit.lv” noslēdza šo sezonu gan Latvijas-Igaunijas līgā, gan Latvijas čempionātā.  Sezonas 28 spēlēs izcīnītas tikai divas uzvaras un ieņemta pēdējā – 15. – vieta.
    Sezonas sākumā kluba prezidents Leonīds Salcevičs teica, ka mērķis šogad ir iespēlēt jaunos spēlētājus. Liekas, ka tas arī ir izdevies, taču tie iespēlētie nav Jēkabpils puiši, kā sākumā varētu  likties. Līdzjutējiem šī noteikti bija jocīga sezona. Pozitīvais moments ir tas, ka Jēkabpilī redzējām augstas klases komandas un labu basketbolu. Diemžēl, vairāk gan pretinieku izpildījumā.

Komentāri (2)

1. Andrejs
    Andrejs
    pirms 1 gada

Kauns un Jēkabpils vārda traips bija šis projekts, Ļoņam iepiķoja un visi pārējie cieta, jautājums vai vēl LBL2 varētu cīnīties par kādu medaļu.