“Jēkabpils/SMScredit.lv”  Valmierā zaudē pēdējās sekundēs
Juris Šteinbergs

Šodien astoto maču  Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā aizvadīja un astoto zaudējumu cieta  “Jēkabpils/SMScredit.lv”.  Jēkabpils  komanda viesos ar 82:84 piekāpās “Valmiera Glass VIA”.
    Pirms sezonas abas komandas tika pieskaitītas pastarīšiem. Jēkabpils vienība  pesimistu cerības ir attaisnojusi, savukārt vidzemnieki  pēc divām uzvarām sezonas ievadā  pat bija līgas līderos, bet sekojošie četri zaudējumi tika piedzīvoti sīvā cīņā.  Taisnības labad jāsaka, ka arī  jēkabpilieši pēdējos
mačos līdz ar M. Sokolova, E. Štelmahera un bosnieša M. Haračiča  iesaistīšanos neizskatās vairs tik bezcerīgi, kā  sezonas sākumā.
     Maču  ar diviem trīspunktniekiem veiksmīgi  iesāka mājinieki , bet jau drīz vien jēkabpilieši bija vadībā ar 11:8. Tomēr pirmajās desmit minūtēs labāki bija valmierieši, – šo spēles nogriezni viņi uzvarēja ar 24:14. Otrajā ceturkšņa sākumā pusotrā minūtē jēkabpilieši rezultātu spēja izlīdzināt, un tālāk jau cīņa risinājās punkts punktā. Viesi brīdi bija pat vadībā ar +7 (38:31), taču pirmās  20 minūtes  ar 43:42  uzvarēja mājinieki. Pēdējās pirmā puslaika minūtēs potīti traumēja   jēkabpiliešu rezultatīvākais vīrs V. Kohs. Par laimi savainojums neizrādījās nopietns, un otrajā puslaikā snaiperis atkal bija laukumā. Trešās ceturtdaļas vidū pēc R. Būmeistara danka “lūši” atguva vadību (48:47) un spēja tpo noturēt līdz cetukšņa beigām. Pirms noslēdzošā spēles nogriežņa rezultāts bija 61:58 “Jēkabpils/SMS credit.lv” labā. Tā ievadā V. Koha “trīnītis” deva viesiem 6 punktu pārsvaru, savukārt spēles galotne pienāca vadībā ar 82:77 esot “Valmiera Glass VIA”. Šajā situācijā J. Aleksejeva 2 +1 punktu gājiens atgrieza ceŗības viesiem. Sekoja pārkāpums pret V. Kohu, kurš realizēja abus soda metienus, un 7 sekundes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts 82:82. Pēdējās sekundēs mājinieks E. Elksnis no sarežģītas situācijas guva divus punktus, bet pēdējās sekundes M. Sokolova izmisuma  metiens no centra līnijas tika nobloķēts. Tādējādi jēkabpilieši piedzīvoja astoto zaudējumu ar 82:84 (14:24; 28:19; 19:15; 21:26).
    Jēkabpils komandā V. Kohs guva 26 punktus (9 ab), J. Aleksejevs – 20 (14 ab), E. Štelmahers – 9 (6 rp), M. Haračičs – 9.
    Valmieras komandā spēlēja arī divi bijušie "īstie"  jēkabpilieši. Reinis Ermansons laukumā pabija 18 minūtes un atzīmējās ar 2 punktiem un 3 atlēkušajām bumbām, savukārt Toma Kohanovs 5 minūtēs iemeta vienu no diviem tālmetieniem.
    Nākamo maču “Jēkabpils/SMScredit.lv” aizvadīs   Jēkabpils sporta namā svētdien, 11. novembrī , plkst. 16.00, kad  tiksies ar  „Tartu Ulikool”.