Jēkabpils Sociālajā dienestā trīs nodaļu vietā izveidos vienu
INESE ZONE

BD jau ir informējusi par Jēkabpils domes plānotajām izmaiņām pašvaldības Sociālā dienesta darbā ar akcentu uz darbu ar ģimenēm un bērniem un atsevišķu pakalpojumu, piemēram, ģimenes asistenta, iepirkšanu no citiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem. Jēkabpils domes vadība ir minējusi, ka pašvaldībai jāmeklē iekšēji finanšu resursi, veicot struktūrvienību reorganizāciju. Izskanēja informācija, ka, apvienojot trīs sociālā dienesta nodaļas vienā un reorganizējot struktūru, tiks ietaupīti 39 000 eiro. 
     Sociālā dienesta vadītāja Larisa Laizāne stāsta, ka izmaiņas tapušas kopīgās sarunās ar domes vadību, analizējot visu dienesta institūciju uzturēšanas iz­maksas un klientu skaita izmaiņas. Šobrīd esot samazinātas sešas slodzes. 
     – Viena slodze – virtuves darbinieks – bija samazināta jau iepriekš. Tur cilvēks nav zaudējis darbu, bet strādā citā darbā nakts patversmē pensijā aizgājuša darbinieka amata vietā. Tad ir mainītas trīs pusslodzes nakts patversmē un vēl viena pusslodze – cilvēki paliek strādāt, bet veic pusslodzes darbu. Vēl ģimenes atbalsta centrā ir samazinātas divas slodzes – sociālais audzinātājs un bērnu aprūpētājs. Šis lē­mums ir tapis, jo pēdējā laikā ģimenes atbalsta centrā ir samazinājies klientu skaits. Tāpēc esošie spēki tiek virzīti darbam ar ģimenēm: rīkot centrā vasaras nometnes. Ja tās bija vienreiz gadā, tad tagad būs trīs reizes, un  intensīvi tiek gatavoti plāni par atbalsta grupu darbu, lai darbinieki tiktu pilnībā noslogoti. Vēl viena slodze ir samazināta mājas aprūpes birojā. Tur darbinieks bija vakanta vieta, un cilvēks veselības stāvokļa dēļ ir aizgājis no darba. Tātad, ja ir runa par darbiniekiem, tad šobrīd tikai viens cilvēks ir brīdināts par to, ka tiks izbeigtas darba attiecības. Paralēli šīm izmaiņām, ņemot vērā, ka ir akcents uz darbu ar ģimenēm un bērniem un samazinājusies slodze pabalstu jomā, cilvēks, kas strādāja ar pabalstiem, tagad strādās ar ģimenēm. Izglītība ir atbilstoša. Šobrīd darbinieks apgūst obligātās mācības bērnu tiesību aizsardzības jomā, kas ir nopietns 40 stundu kurss ar eksamināciju. Uzsvaru liksim arī uz darbu ar personām ar atkarības problēmām. Tagad vienu cilvēku esam nosūtījuši uz mācībām un viena aprūpētāja štata vieta tiek pārveidota tieši par darbinieku darbam ar šo mērķa grupu. Tās ir galvenās izmaiņas. Akcents nav uz palīdzību, bet sociālo darbu ar cilvēkiem.  Divi mūsu darbinieki ir apguvuši mācības par sistēmisko pieeju psihosociālajā darbā. Kārlis Viša – supervizoru apmācības vadītājs piedāvā nopietnas mācības ar prakses laiku un eksāmenu, un tiešām jau ir labi rezultāti ar ģimenēm un darbinieki ir apmierināti ar sasniegto. Darbs notiek at­sevišķā telpā  – tikai klients un darbinieks, un reizēm sarunas ļoti ievelkas. Tas ir tas reālais sociālais darbs, uz ko mums ir jāiet, – stāsta Larisa Laizāne.  
     Sociālajā dienestā ir plānots apvienot trīs esošās nodaļas –  pabalstu, atbalsta  ģimenēm ar bērniem un sociālo pakalpojumu nodaļu un izveidot vienu – sociālā atbalsta nodaļu. L. Laizāne stāsta, ka jau ir izsludināts iekšējais konkurss uz šīs nodaļas vadītāja un vietnieka amatu. Līdz 1. februārim būs zināmi konkursa rezultāti, un ar februāri nodaļa uzsāks darbu. Savukārt ģimenes asistentu un citu pakalpojumu iepirkšanai sociālais dienests  jau tuvākajā laikā veikšot tirgus izpēti un slēgs līgumus. Ģimenes asistentiem darbs jāsāk ar 1. februāri.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 10 mēnešiem

  Kraps ir kādreiz indiks. Žmiedz Ragaiņ cilveks.

  Atbildēt
 2. Viesis
  Viesis
  pirms 10 mēnešiem

  Pareizi. Tur vadītāju vairšk kš padoto. Un visas darba laikā slāj pa bodēm.

  Atbildēt

Pievienot komentāru