Jēkabpils Tieslietu nams — vērienīgākais būvniecības projekts tieslietu nozarē
Sagatavoja J. Apīnis

VAS «Tiesu namu aģentūra» (TNA) informē, ka ir uz­sākusi trīs nozīmīgu būvniecības projektu īstenošanu tieslietu nozarē Jēkabpilī, Ventspilī un Tukumā. Jēkabpils projekts paredz jauna un moderna Tieslietu nama projektēšanu un būvniecību, kas kalpos arī kā vairāku iestāžu klientu apkalpošanas centrs, savukārt Ventspilī un Tukumā tiks renovētas esošās tiesu ēkas un izveidotas jaunas piebūves.
 
    TNA valdes locekle San­ta Sausiņa stāsta: — TNA uzsākusi trīs nozīmīgu un lielu restaurācijas un būvniecības projektu īstenošanu tieslietu nozares vajadzībām. Tie iezīmē mūsdienīgu pieeju tieslietu ikdienas darba organizēšanai un iedzīvotāju apkalpošanai, jo konkrētajās tiesās nepieciešamas papildu telpas, kā arī esošo telpu pārbūve, lai darba apstākļi atbilstu mūsdienīgas pārvaldes un darba organizācijas prasībām darbiniekiem un iedzīvotājiem ērtā vidē. Projekti tiks pilnībā finansēti no TNA saimnieciskās darbības finanšu līdzekļiem.
   Jaunajā Tieslietu namā Jēkabpilī tiek plānots izvietot visas tieslietu nozares iestādes vienā ēkā — Jē­kabpils rajona tiesu, Jē­kabpils rajona tiesas Zemes­grāmatu nodaļu un Jēkabpils rajona prokuratūru. Paredzēts, ka tur atradīsies arī vairākas Tieslietu ministrijas padotībā esošo iestāžu — Uzņēmumu reģistra, Valsts zemes dienesta, Valsts probācijas dienesta un Valsts valodas centra — struktūrvienības. 
    TNA pārstāvis Gints Liepaskalns norāda, ka «Jēkabpils jaunais Tieslietu nams ir līdz šim vērienīgākais un komplicētākais būvniecības projekts Latvijas tieslietu vēsturē. Tas būs ne tikai tiesu nams, bet arī mūsdienīgs un moderns administratīvais centrs, kas padarīs visu institūciju pakalpojumus iedzīvotājiem ērtākus, kā arī ievērojami atvieglos valsts un pašvaldību iestāžu darbu.»
    Kopējā Tieslietu nama klientu apkalpošanā šajā ēkā plānots iekļaut arī citas Jēkabpils iedzīvotājiem svarīgas valsts un pašvaldības institūcijas un to pārstāvniecības, piemēram, Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Nodarbinātības valsts aģentūru, Lauku atbalsta dienestu.
Kā jau BD rakstīja, Tieslietu namu plānots bū­vēt teritorijā starp Neretas, Bebru un Auseklīša ielu. Būvniecību paredzēts sākt šogad pavasarī un pabeigt 2018. gadā.  Jaunā Tieslietu nama plānotā platība ir 4000 kvadrātmetru. Ēkas projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību Jēkabpilī veiks SIA «Arčers», tā būvniecības kopējās izmaksas ir 6 270 027 eiro bez PVN.

Saistītie raksti:

Tiesu namu Jēkabpilī būvēs «Arčers»
Ministrs 2018. gadā sola jurģus jaunajā tiesu namā

 

 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Ana
  Ana
  pirms 1 gada

  Likās, ka vārdu savienojumu Jēkabpils rajons sen jau nekur nelieto, bet izrādās, viena iestāde lieto gan. Stagnē?

  Atbildēt
 2. rajons
  rajons
  pirms 1 gada

  loģiskāk un latviskāk būtu Jəkabpils apriņķa tiesa. Jpils un novadi kas tai riņķī apkārt - apriņķis.

 3. Cietums
  Cietums
  pirms 1 gada

  Ja būs jauna tiesa, tad jau baigi strādās un sēdinās iekšā ķurķī visus. Loģiski, ka drīz vajadzēs arī jaunu cietumu. Baigais grūdiens Jēkabpils attīstībā....

  Atbildēt

Pievienot komentāru