Jēkabpils Valsts ģimnāzijā var apgūt ķīniešu valodu
INESE ZONE

 Kā informē Jēkabpils Valsts ģimnāzijas (JVĢ) direktors Valerjans Vizulis, šajā mācību gadā ģimnāzijā darbu uzsākusi skolotāja no Ķīnas Hu Tian,  kas vidusskolēniem  māca ķīniešu valodu. 
    Hu Tian Latvijā ieradusies kā starptautiskas ķīniešu valodas skolotāju programmas  dalībniece. Programmu īsteno Ķīnas Konfūcija institūtu galvenā pārvalde sadarbībā ar Latvijas Universitāti, kas pārstāv Konfūcija institūtu mūsu valstī. Iecere mācīt JVĢ audzēkņiem ķīniešu valodu radusies 2017. gadā, kad Jēkabpilī viesojās Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks, kurš ierosināja uzsākt šādu sadarbību. Ierosinājumu atbalstīja Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa, piedāvājot JVĢ to īstenot. 
    -Ķīniešu valoda ir populāra visā pasaulē. Tas, ka skolotājai ķīniešu valoda ir dzimtā, mācību procesu padara efektīvāku. Turklāt skolēniem tā ir iespēja nepastarpināti apgūt arī autentisku citas kultūras pieredzi. Skolotāja ir absolvējusi  Huanganas Universitāti Ķīnā, iegūstot bakalaura grādu un ķīniešu valodas skolotājas kvalifikāciju. Viņa brīvi runā angļu valodā un  gadu ir strādājusi par ķīniešu valodas skolotāju Taizemē. Hu Tian ir ļoti inteliģents cilvēks. Viņa fotografē, daudz lasa, sporto, plāno apgūt latviešu valodas pamatus.  Viņas pirmie iespaidi par Latviju un Jēkabpili ir ļoti pozitīvi kā par zaļu, koptu, skaistu zemi ar ļoti tīru gaisu. Un, protams, pēc Ķīnas daudzmiljonu pilsētu kņadas te viņu  saista miers un klusums, – stāsta V. Vizulis.   
    Ķīniešu valodu apgūst 10. klases humanitārās programmas audzēkņi. Tā kā interese par ķīniešu valodas apguvi bijusi arī vecāko klašu skolēniem,  izveidota vēl viena grupa no 12. klašu audzēkņiem.      
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. bļin!
  bļin!
  pirms 2 gadiem

  Ak, šausmas!

  Atbildēt
 2. Jefs
  Jefs
  pirms 2 gadiem

  Kāpēc šausmas?? Ķīna ir ar tūkstošgadīgu,senu, bagātu vēsturi un kultūru, zināt tās valodu ir labi. Nav daži gadu desmiti tās vēsturē jāceļ priekšplānā, Ķīnā jau rakstība bija pazīstama, kad Eiropā vēl skraidīja zvērādās ģērbušies cilvēki.:))

 3. Mao
  Mao
  pirms 2 gadiem

  Elligi grūta valoda. Par gadu nez vai mo daudz var iemacīties

  Atbildēt
 4. liana
  liana
  pirms 2 gadiem

  kadi skaistuli

  Atbildēt

Pievienot komentāru