Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolotāji satraukti par renovācijas apstāšanos un šā brīža sliktajiem darba apstākļiem
ILZE BIČEVSKA

Otrdien, 26. aprīlī, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolotāju arodbiedrības organizācija rīkoja paplašinātu sapulci, kurā pedagogu kolektīva pārstāvji vēlējās uzdot sasāpējušus jautājumus ģimnāzijas vadības un Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvjiem par to, kas tālāk notiks ar iesākto vērienīgo ģimnāzijas rekonstrukciju, kas patlaban pilnībā apturēta. Turklāt pašvaldība ir vienpusēji lauzusi līgumu ar būvuzņēmēju – SIA «Zeng». 
     No pašvaldības puses uz šo tikšanos bija atnācis domes priekšsēdētāja vietnieks Alfons Žuks, Jēkab­pils novada Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis, domes projektu vadītāja Egija Sniedzīte un pašvaldības deputāte Līga Kļavi­ņa. Savukārt opozīcijas de­pu­tāts Aivars Kraps šajā sanāksmē piedalījās gan kā pašvaldības, gan kā skolēnu vecāku pārstāvis. Sanāksmi  vadīja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis. 
 
Pašvaldība neko konkrētu nesola. Situācija neskaidra
    Direktors, sākot sapulci, norādīja, ka sākotnēji tā bijusi plānota tikai kā arodbiedrības sapulce, bet izvērtusies plašāka minētās problēmas dēļ. Vēl V. Vizulis norādīja, ka skolai un paš­valdībai ir vienots skatījums uz ģimnāzijas renovācijas gaitu un attīstību, kā arī uz optimālu darba apstākļu radīšanu skolā. 
– Un vēl ko es vēlos uzsvērt: arī es kā ģimnāzijas direktors laikā, kad uz renovācijas darbiem tika izsludināts iepirkuma konkurss, biju sašutis, ka šim konkursam piesakās firma, kas to­brīd bija iesaistīta tiesvedībā par kaut kādu līgumsaistību nepildīšanu. Bet notika tā, ka «Zeng» pretēji pašvaldības uzskatam sekmīgi ap­strīdēja konkursa rezultātus, ieķērās lielajā potenciāli paredzamajā naudā, par katru cenu tiecās dabūt šo pasūtījumu un arī dabūja. Katrā sanāksmē, kur satikās iesaistītās puses un tika runāts par būvniecības gaitu, sākotnēji viss izskatījās rožaini. Jā, nācās gana daudz ģimnāzijas ēkas telpu izjaukt vienlaikus, kas arī vēl bija saprotami, tāpat atklājās fakts, ka bojājumi ir lielāki, nekā sākotnēji bija domāts. Un arī tas vēl bija saprotami. Protams, te jau bija vajadzīga ekspertīze. Tad laika gaitā renovācijas tempi samazinājās, kļūstot arvien lēnākiem. Un šogad martā SIA «Zeng» darbus pārtrauca pavisam. Aicinu klātesošos būt uzmanīgiem izteikumos attiecībā uz šo firmu, jo tas var novest pie jaunas tiesvedības, – ieskicējot līdzšinējo situāciju, būt korektiem aicināja ģimnāzijas direktors, tādā veidā izsaucot pirmos iebildumus no zālē sēdošo puses.
    Tad vārds tika dots A. Žu­kam, kurš apstiprināja, ka līgums ar «Zeng» ir lauzts. – Kāpēc tas ir lauzts? Vai firma nepildīja saistības un pārtrauca darbus? Ne­iedziļināsimies. Bet, ja firma nevēlas objektā strādāt, tad nekā. Kas notiks tālāk? Tas lai paliek pašvaldības ziņā. Pašvaldība zina, ko tā darīs, un gan jau uzņēmējiem arī ir savi plāni. Vai mēs to tagad apspriestu vai neapspriestu, tālākais lielā mērā atkarīgs arī no uzņēmējiem. Bet, visticamāk, 1. septembrī ģimnāzijas telpās mācības atsākt nevarēs. Ar direktoru runājām, ka patlaban jādara viss, lai nākamā mācību gada sākumā jums šajās telpās būtu maksimāli komfortabla strādāšana. Proti, gan lai būtu labāki darba apstākļi telpās, kā arī būtu dabaszinātņu apguvei vajadzīgo laboratoriju iekārtojums. Tāpat izglītības pārvaldei jāpagarina nomāto telpu līgumi, kuru termiņš beigsies vasaras vidū. Grūti solīt ko vairāk un konkrētāk. Kā jau sacīju – patlaban daudz kas atkarīgs no paša uzņēmēja. Dome zina, kas tai darāms, bet to pagaidām neizpaudīsim, – situāciju skaidroja A. Žuks.
      Uz kādas skolotājas jautājumu, kā domes priekšsēdētāja vietnieks desmit ballu skalā vērtē pašreizējos pedagogu un audzēkņu darba apstākļus, A. Žuks atbildēja, ka var tos novērtēt kaut uz trim ballēm, bet tas neko nemaina esošajā situācijā. – Vai jums ir citi varianti? Ja ir – sakiet. Bija piedāvājums veidot skolā divu maiņu sistēmu, bet tas tika noraidīts. Skolotāji joprojām var iesniegt priekšlikumus šajā jautājumā, – atgādināja pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks. 
 
Visu rakstu lasiet BD 29. aprīļa numurā.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. He he
  He he
  pirms 7 mēnešiem

  Sasmējos par žuka runu

  Atbildēt
 2. Paturpinu
  Paturpinu
  pirms 7 mēnešiem

  Nu tāds murgojums!

  Atbildēt
 3. Mamma
  Mamma
  pirms 7 mēnešiem

  Pedagogiem izturību! Cienām jūs unjūsu draba kvalitāti. Jūs mums un mūsu bērniem esat vajadzīgi. Būsim uzticīgi mūsu ģimnāzijai, kuras labais vārds un augstā latiņa ir visa novada lepnums un gods.

  Atbildēt
 4. Niklāvs
  Niklāvs
  pirms 6 mēnešiem

  Paiet nieka 1 gads kopš celtnieki tur it kā strādāja un JVĢ tantes un onkas beigu galā pamostas no miega un sāk ņaudēt par 'darba apstākļiem' ... Nu nekādi nespēja pārņemt labo piemēru no 3.vidusskolas direktora Valda Ozoliņa, kurš bija klāt caurām dienām līdz renovācijas darbi tika pabeigti. Daži no ģimnāzijas jau uz turieni vai uz 2.vidusskolu pārgāja mācities...

  Atbildēt

Pievienot komentāru