“Juniori” sāk ar uzvaru pār čempioniem,
Juris Šteinbergs

Šodien Jēkabpils Sporta namā debijas maču  Nacionālās līgas 1. divīzijā aizvadīja līgas jaunpienācēji – "Jēkabpils Lūšu” farmklubs “Jēkabpils Juniori/JSS”. Jēkabpiliešu pirmie pretinieki  bija pagājušās sezonas līgas čempioni VK “Ventspils”.
   “Juniorus”  šajā mačā nevarēja pastiprināt komandas sastāvā sezonai  pieteiktie Jānis Medenis un Reinis Prīdāns, jo viņiem  šodien  jāaizvada cīņas “Lūšu” pamatsastāvā. Bet arī bez viņiem, jaunie jēkabpilieši nospēlēja teicami, izcīnot uzvaru ar 3:0.
   Pirmo setu mūsējie gan iesāka neveiksmīgi, nonākot zaudētājos ar 1:5. Drīz gan rezultāts tika izlīdzināts, jēkabpilieši izvirzījās vadībā un sīvā galotnē uzvarēja ar 25:23.
   Otrā seta sākumā komandas punktus guva pārmaiņus, bet sekoja mājinieku izrāviens. Pie rezultāta 19:11  iznāca gan neliela saminstināšanās, un pārsvars saruka līdz 22:18, tomēr  pēdējos trīs punktus setā guva mājinieki -  25:18.
   Trešajā setā, kad rezultāts kļuva 18:14, likās, ka uzvara ir  rokā. Tā arī bija, tomēr tik viegli tā nenāca -  ventspilnieki rezultātu izlīdzināja (20:20), taču galotnē atkal mūsējie bija lieliski – 25:21  setā un 3:0 visā spēlē.
   “Jēkabpils junioru/JSS” rindās Kristers Dardzāns guva 14 punktus, Matīss Petjukevičs – 11, Kristers Sils – 8, Gustavs Freimanis – 5, Oskars Elksnītis – 5, Edgars Kalnozols – 1. Vēl laukumā pabija libero Ritvars Elksnītis.
   Arī nākamo maču jēkabpilieši aizvadīs mājās – 20. oktobrī  pret VK “Ozolnieki”.

Nacionālās līgas 1. divīzijā šogad ir 8 vienības, un regulārajā čempionātā tās aizvadīs divus apļus. Bez jau minētajām komandām  līgā spēlē Rīgas Volejbola skola, Aizpute, Vecumnieki SK RTU un VK Aizkraukle.

Savukārt "Jēkabpils lūši" šovakar Rīgā tikās ar "RTU/Robežsardzi". Mūsējo sastāvā nebija Zigurda Adamoviča un, protams, arī Pāvela Jemeļjanova.  Novājinātā sastāvā mūsējie izrādīja cienījamu pretestību šogad krietni pastiprinātajiem rīdziniekiem. Pirmajā setā tika piedzīvots zaudējums ar 21:25, taču pēdējie divi seti bija daudz sīvāki. Gan otrajā,  gan trešajā jēkabpiliešiem izdevās atspēlēt 6 punktu deficītu, bet otrajā setā pat izvirzīties 2 punktu vadībā, tomēr  abos nācās piekāpties galotnē ar 27:29 un 24:26. Mača statistika pagaidām nav pieejama.
     Savukārt svētdien mūsējie Jelgavā  sacentās ar «Jel­gavu/ Biolaru» un  uzvarēja ar 3:1 (19; 20; -31; 15). Trešo setu «lūši» pamanījās zaudēt, esot vadībā ar 16:8. Šajā mačā 20 punktus guva Jānis Medenis, Ēriks Vo­roņko - 13.
    Nākamo spēli "Lūši"  aizvadīs rīt Jelgavā pret "Jelgavu/Biolar", kas šodien 5 setos piekāpās "Daugavpils Universitātei".