JVLMA simfoniskais orķestris kopā ar Jēkabpils, Līvānu un Pļaviņu mūzikas skolu audzēkņiem aicina doties ceļojumā uz Franciju
Annija Bičule, JVLMA sabiedrisko attiecību speciāliste

5. martā plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mū­zikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris aicina uz simfoniskās mūzikas koncertu «Plecu pie pleca. Ce­ļojums uz Franciju» Jēkab­pils tautas namā. 
     Līdzās Mūzikas akadēmijas studentiem muzicēs arī Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas un Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņi. Franču komponistu darbus diriģēs JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras studenti, jaunie, talantīgie diriģenti Artūrs Oskars Mitrevics, Raimonds Gulbis, Konstan­tīns Petrenko, Den­ner Tiene Kenupp Bastos (Brazīlija) un Adams Ada­movičs. Soliste – Arina Bar-dova (vijole). 
     Koncerta «Ceļojums uz Franciju» programmā izraudzītas romantisma jūtu caurstrāvotas un impresi­onisma mirkļa iemūžinātas franču simfoniskās mūzikas pērles. Morisa Ravela «Pa­vana mirušās infantes piemiņai» ir komponista agrīnās daiļrades paraugs, kas tapis studiju gados Parīzes konservatorijā. Gab­riela Forē «Peleass un Melizande» sākotnēji komponēta kā mūzika M. Mā­terlinka lugai, vēlāk radot arī koncertversiju – simfonisko svītu četrās daļās. Realitātes un sapņu miju, impresionisma kvintesenci mūzikā atklājis Klods Debisī simfoniskajā miniatūrā «Fauna diendusa». Kon­certā izskanēs arī Kamila Sensānsa poēma «Nāves deja», kas slēpj Dies Irae (Dusmu diena) tēmu un viduslaiku alegoriju – dzīvo un mirušo gājiena atainojumu. Triumfējošas mīlestības stīgas aizskars vijolniece Arina Bardova, kopā ar JVLMA simfonisko orķestri atskaņojot Ernesta Šosona suģestējošo Poēmu vijolei ar orķestri, savukārt Ferenca Lista veltījums grāfienei Karolīnai Vitgenšteinai – simfoniskā poēma «Prelū­dijas» – rosinās uz pārdomām par jauneklīgas mīlestības vietu dzīves skarbajā realitātē un cilvēka sevis izzināšanas procesā. 
     JVLMA projekts «Plecu pie pleca» tiek īstenots jau trešo gadu. Šajos koncertos Mūzikas akadēmijas studenti dodas izbraukumos uz reģioniem, kur līdz ar sagatavoto koncertprogrammu atskaņo arī skaņdarbus kopā ar visjaunākajiem mūziķiem – apkārtnē esošo mūzikas skolu audzēkņiem.
    Biļetes nopērkamas Jē­kabpils tautas nama kasē. Biļetes cena – 2 eiro.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru