K. ĢIRĢENS: Šķelda ar piejaukumiem neatbilst līguma prasībām. A. KARPENKO: Krīzes situācijas dēļ pirka biomasu
INESE ZONE

Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens publicēšanai piedāvā savu viedokli par analīzēm nosūtītās šķeldas kvalitāti, atsaucoties uz to, ka «Jēkabpils siltuma» noslēgtais līgums neparedz biomasas piejaukumus šķeldai.
     
   «Lai objektīvi izvērtētu šķeldas kvalitāti, ir nepieciešams iepazīties ar «Jēkabpils siltuma» piegādes līguma noteikumiem, ko, diemžēl, Mārtiņš Svilis nav veicis. Faktiski tiek noklusēti būtiski laboratorijas konstatētie dati, nesalīdzinot tos ar līguma noteiktajiem šķeldas kvalitātes specifiskiem kvalitātes kritērijiem, no kā secināms, ka tiek maldināti iedzīvotāji. 
   Šķeldas piegādes līgumā minēts: nav pieļaujami mehāniskie piejaukumi (ēveļskaidas, zari un citi koksnes pārstrādes atlikumi, smiltis). Paraugā Nr. 2. un Nr. 5 konstatēti zari un tumši piemaisījumi (smiltis, zeme). Tvaika ielas katlumājas šķeldas katli tiek bojāti, un nepieciešami papildu resursi, lai attīrītu katlus no smiltīm.
   Pieļaujamais mitrums ir līdz 50%. Paraugā Nr. 1. 48%, Nr. 2. 51,3 %, Nr. 3. 53,3%, Nr. 4. 51,8%, Nr. 5. 57,6%. «Jēkabpils siltumam» jāizlieto papildus resursi, lai izžāvētu šķeldu. Šķeldas frakcijas lielumam jābūt no 10 līdz 50 mm. Zari un biomasas paņemtie paraugi neiekļaujas šajos rādītājos. 
Starp labo šķeldu un slikto šķeldu cenas atšķirība ir 14 eiro un 13,50 eiro par berkubu jeb 3,58% atšķirība. Siltumatdeve biomasai ir par 16% zemāka un pelnu saturs ir 21,58% no kopējās masas jeb 25 reizes lielāks kā labajai šķeldai.
Pēc sniegtās informācijas ir secināms, ka domes sēdē uzrādītā šķelda neatbilst piegādes nosacījumiem un šādai cenai. Šobrīd pilsētas iedzīvotāji neizjūt savos rēķinos šīs nekvalitatīvās šķeldas straujo cenas palielinājumu no 9 eiro uz 14 eiro, jo ir noteikts tarifs. Šie procesi atsauksies uz vēlāku laiku, kad tiks sniegts pieprasījums Jēkabpils pilsētas pašvaldībā pēc finanšu palīdzības, kā tas bija 2017. gadā, no pilsētas budžeta – iedzīvotāju samaksātajiem nodokļiem – iepludinot 100 000 eiro parāda no­maksai. Tāpat mazāki finanšu resursi paliek projektu realizācijai un pastāv liela varbūtība, ka tarifs būs jāpaaugstina. 
  Tomēr vairāk mani pārsteidz pilsētas vadības un deputātu nostāja. Mēs visi esam ievēlēti, lai darbotos pilsētas iedzīvotāju interesēs, un šāda veida publiska komunikācija nenotiktu, ja mums būtu kopējs mērķis – aizstāvēt un cīnīties par Jēkabpils iedzīvotāju interesēm.
Mārtiņam Svilim ieteiktu iepazīties ar piegādes līgumu un izmantot iespēju pēc līguma punkta pieprasīt piegādātājam segt testēšanas rezultātu izmaksas, jo šķeldas kvalitātes neatbilst līguma kvalitātes prasībām.
 
Kaspars Ģirģens,  Jēkabpils domes deputāts
 
   Par šķeldas jeb biomasas kvalitātes atbilstību līgumam BD vaicāja SIA «Jēkabpils siltums» valdes priekšsēdētājam Aleksandram Karpenko. 
Viņš skaidro, ka līgumā tiek runāts par šķeldu, jo uzņēmums izmanto nomaļu vai malkas šķeldu bez piejaukumiem ar aptuveni 50% mitrumu, un līgumā minēti tai atbilstošie rādītāji. Taču šoziem laika apstākļu dēļ izveidojusies krīzes situācija, kad šķeldas tirgū nebija un uzņēmums apzināti iegādājās biomasu – mežizstrādes darbu pārpalikumus, kas ir zari, mizas, ar smilts vai citiem biomasa piejaukumiem, kas neatbilst līgumā noteiktajām prasībām šķeldai, taču ir kurināmais ar samērā labu enerģētisko vērtību. 
   – Tas ir visai augstvērtīgs kurināmais, bet nav īsti piemērots mūsu katliem,  īpaši, ja ir smilts piejaukumi, kas ar laiku rada katlu darbības problēmas. Mēs pētījām situāciju tirgū, un tobrīd lētāk  biomasu nebija iespējams iegādāties. Varēja pirkt tikai par eiro dārgāku, kas bija bez piemaisījumiem, nemaz nerunājot par šķeldu, kuras nebija. Lielāks kurināmā daudzums jāpatērē, ja tas ir mitrs. Mums ir ierīce, ar ko kontrolējam  atvestā kurināmā mitrumu. Gan jāpiebilst, ka mūsu šķeldas laukumā, kas ir bez jumta, kurināmais sniegā un īpaši lietū samirkst, un tad mitrums var būt lielāks nekā tikko atvestam. Biomasas un šķeldas paraugi, kas tika ņemti analīzēm, bija stāvējuši lietū. Diemžēl tādi bija laika apstākļi.  Tagad šķelda ir parādījusies. Biomasu ta­gad varētu nopirkt zem 13 eiro par m3, bet mēs pērkam malkas šķeldu par 13,50 vai 13,75 eiro par m3, jo tā ir piemērotāka mūsu katliem, – skaidro A. Kar­penko. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (20)

 1. :(
  :(
  pirms 9 mēnešiem

  Skumji,ka jaunais Svilis iet Šreka pavadā.

  Atbildēt
 2. Kaspars
  Kaspars
  pirms 9 mēnešiem

  Rezultati ir fb konta, nekas nav noklusets. Ta ir 1 cilveka interpretacija.

 3. Xxl
  Xxl
  pirms 9 mēnešiem

  Skumji, ka visi deputāti un dome nestrādā pilsētas labā. Kā visur LV- tikai shēmas, savi cilvēkI un sava kabata.

  Atbildēt
 4. Gk
  Gk
  pirms 9 mēnešiem

  Pateicoties tadiem kemiem, kas apmelo, ta mes sakam domat. Ne viss baltais ir tik balts.

 5. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Karpenko- bla bla bla. Nebūtu pieķerts, būtu kurinājis vēl līdz šai dienai ar to slapjo draņķi par augstāko cenu, nauda kabatās tecētu kā pa reni. Karpenku vajadzētu noņemt no amata, te bez variantiem. Tā rīkoties nedrīkst. Jāmeklē ir kvalitatīva šķelda. Galu galā ir piegādātāji, lai gādā šķeldu pēc līgumā noteiktajām kvalitātes prasībām, nevis vi..obivatsa, un uz tautas kakla palikdami stāvus bagāti. Un deputātiem, izņemot Kasparu, uzspļaut uz visām neizdarībām, ko pieļauj pašu ieliktie ielikteņi. Bardaks, nevis pašvaldība! Vot stulbie cilvēki, ko ir savēlējuši. Bet tie savēlētie savukārt ievēlējuši tos trīs tur virsotnē, kuri vispār nekam nav derīgi. Paskatieties, kā strādā Līvānu Vaivods, un kāda komanda ir viņam! Karpenko pat nojumi nevar kurināmajam uztaisīt par šiem gadiem, ibio! Kuram mājās malka stāv ārā zem lietus un sniega??? Kuram??? Par dārgu naudu iepērk kaut kādus smilšainus praulus! Kur tas vispār ir redzēts! Cenu nevarēja nomest? Lūguma nosacījumi neļāva? Bet līgumā nebija aprakstīts, ka piegādātāji varēs vest satrunējušus zarus ar zemi. Kā vispār tādu varēja pieņemt un ar tādu, kuram nav siltumatdeves, kurināt? Un cilvēkiem tik dārgi ir jāmaksā. Neticu neviena grama tiem kontroles rezultātiem! 50% mitruma! Tur visi 100% ir zem klajas debess. Jauna slota ir vajadzīga šai iestādei!

  Atbildēt
 6. Gaze
  Gaze
  pirms 9 mēnešiem

  Ar gazi vajadzeja kurinat, vai ne? Absurds

 7. he he
  he he
  pirms 9 mēnešiem

  Nav nekādas krīzes. Vienkārši labi nopelnījha uz sūdiem.

  Atbildēt
 8. Drošības kods
  Drošības kods
  pirms 9 mēnešiem

  Malacis Kaspar! Tā turi, sadod Nitišaram pa pakaļu!

  Atbildēt
 9. Haha
  Haha
  pirms 9 mēnešiem

  Kaspars tik runa un mekle kur kasities, bet risinajumus nepiedava... tik muti virina un uz publiku strada

 10. Svileens
  Svileens
  pirms 9 mēnešiem

  Dzirdēju, ka uz apbraucamā ceļa pret 3.vidusskolu esot nolemts šķeldas vedēju satiksmes drošības paaugstināšanai uzstādīt ceļa zīmes "apstāties aizliegts" abos virzienos. Nu bet pelmeni jau tas neuztrauc, jo viņš nemaz nestrādā mātes uzņēmumā, tikai pa ceļam pasūtījumus izvadā. Drīz paredzēts kontrolpasūtījums no VID. Tas gan būs jautri!

  Atbildēt
 11. he he
  he he
  pirms 9 mēnešiem

  Ka neapmīzies no laimes. Tur viss ir kārtībā, neuztraucies!

 12. Kaspars
  Kaspars
  pirms 9 mēnešiem

  Tikai gada laika Kaspars nav samaksajis nodoklos 3500 eur ja stardajot nelegali. Pie videjas algas 600.

 13. KK
  KK
  pirms 9 mēnešiem

  Es netaisos maksāt par apkuri vēl vairāk, lai Kasparbiksim patiktu šķeldas izskats.

  Atbildēt
 14. Berzins
  Berzins
  pirms 9 mēnešiem

  Kaspars tik maļ savu maļamo, kur ir kaut viens priekšlikums vai risinajums kā tajā situacijā būtu bijis jārīkojas. Musina iedzīvotājus, neko citu nemāk kā tikai bļaut ka viss slikti. Neko jau sis jauneklis vel nav paveicis ne sava dzive ne pilsetas. Liela MUTE.

  Atbildēt
 15. faktiski
  faktiski
  pirms 9 mēnešiem

  Vot tev toč ir liela mute! Ko ragainis izdarīja pa 4 gadiem kā deputāts. Nemaz dzirdams nebija. Un darba kabineta durvis rustpils novadā arī bija ciet, ka gāju. Ko Kaspars var izdarīt viens, ja tauta guļ? Visi tikai bļauj , ka viss slikti, bet palīgā nenāks. Karpenku atlaist!

 16. Juris
  Juris
  pirms 9 mēnešiem

  Kā ko Kaspars ir izdarījis??? Tavuprāt tas ka sabiedrība uzzin patiesību nav nekas??? Tas vien ka viņš saceļ traci un liek pārējiem deputātiem pasvīst jau ir ļoti apsveicami Bet tādiem kā tev jau noteikti vajag lai viņš viens pats visu Jēkabpili savāktu un tad jau tu moš pateiksi ka šis kko ir izdarijis Man slikti metās no tādiem kā tu

 17. Logiski
  Logiski
  pirms 9 mēnešiem

  Logiski, bet kur ir risinajums. Tukša muldēšana.

  Atbildēt
 18. Skelda
  Skelda
  pirms 9 mēnešiem

  Paskaties tagad kādu skaistu šķeldu ved :) acīm prieks i pašam prieks kurināt a citādi nesaprotami ko metu katlā iekšā.

 19. Fakts
  Fakts
  pirms 9 mēnešiem

  Nitišs ir gnīda, kas sadzer kopā ar ragaino jau kopš autotreka laikiem, kad pēdējais bija prasts tiesnesis budkā. Tagad pārvalda pilsētu, tāpēc jau viss grimst mēslos.

  Atbildēt
 20. piemetināšu
  piemetināšu
  pirms 9 mēnešiem

  te jau mēslu bedre bija bez ragainā. nauda gāja , ka čaukstēja vien uz visām pusēm. koriši ir koriši. ragainais stāvēs un kritīs pa korišāniem nežēlojot savu karjeru un reputāciju. bezkauņa paliek bezkauņa

Pievienot komentāru