Kā bērnu gultas veļa var uzlabot mazuļu miegu?
Apmaksāts raksts

Kvalitatīvs un pilnvērtīgs miegs ir īpaši svarīgs gan pašiem mazākajiem, gan tiem kas jau paaugušies. Vairākums vecāku piekrītoši pamātu ar galvu, ka parūpēties par efektīvu bērnu atpūtu nav no vienkāršākajiem uzdevumiem. Mazuļu miegs ir neierasti svarīgs - laižot laiku sapņu karaļvalstī tie aug un attīstās. Tāpēc par kvalitatīva miega misiju jāparūpējas laikus – izvēlieties piemērotu gultas veļu, lai mazais mājās gulētu mierīgi. Kam būtu jāpievērš uzmanība?
 
Maigums
Bērnu gultas veļa visbiežāk ir izgatavota no kokvilnas, jo tieši šī materiāla izstrādājumi ir maigi un nekairina jutīgo un plāno mazuļu ādu. Maigais audums nomierina, ļauj atpūsties un palīdz aizmigt. Kokvilnai ir arī citas noderīgas īpašības - tā ir gaisa caurlaidīga, tāpēc nakts laikā āda elpos. Gaisa caurlaidība nodrošina optimālu ķermeņa temperatūru, bērns nesvīst, savukārt miegs retāk tiek pārtraukts ar pamošanos. 100% kokvilnas gultas veļa lieliski uzsūc mitrumu, neelektrizējas un neizraisa alerģijas. Kokvilnas kalpošanas laiks - pārsteidzoši ilgs, jo to var droši mazgāt veļas mašīnā un neraizēties, ka tā zaudēs savu izskatu vai īpašības. Pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm gultas veļa saglabās maigumu un savu izskatu. Protams, izvēlieties atbilstošu temperatūru un nejauciet balto gultas veļu ar krāsainiem audumiem!
 
Drošība
Galvenais ir izvēlēties tādus materiālus, kuri ir droši jūsu mazuļa veselībai. Ja jūsu bērnam ir alerģijas, izvēlieties dabisku audumu gultas veļas komplektus. Diezgan bieži, mēģinot ietaupīt, izvēlamies lētāko variantu, savukārt tā sastāvā būs mazāk kvalitatīvi vai sintētiski materiāli. Tāpēc īpašu uzmanību pievērsiet informācijai par gultas veļas sastāvu un izvēlieties tikai tādu veļu, kuras sastāvā ir 100% dabiski materiāli. Varat būt droši par dabisko materiālu antialerģiskajām īpašībām, jo šāda gultas veļa nealerģizēs un tajā nekrāsies putekļu ērcītes. Lai nodrošinātu veļas drošību, mazgājiet to augstākā temperatūrā un izmantojiet dezinficējošos mazgāšanas līdzekļus, kas iznīcinās sakrājušās baktērijas. 
 
Estētika
Bērnu gultas veļas komplekti var būt neitrālu rakstu vai tieši otrādāk – kā no pasaku valsts, kurā slēpjas iecienītākie personāži, iespaidīgi savvaļas dzīvnieki, krāsaini raksti vai ģeometriskas figūras. Pašiem mazākajiem ieteicams izvēlēties maigāku krāsu gultas veļu. Lieliski derēs balta, dzeltenīga, gaiši zila, violeta un citas pasteļkrāsas. Šādi klāta gulta ļaus nomierināties pirms miega un nekairinās iztēli. Paaugoties, bērnu gultas veļa var rotāties ar animācijas varoņiem, dinozauriem  vai ar uz sapņu karaļvalsti aicinošiem tauriņiem. Tādējādi mēs izveidojam bērnam patīkamu atmosfēru, kā arī aicinām uz reizēm nevēlamo diendusu. Daži vecāki izvēlas izglītojoša rakstura gultas veļu – ar cipariem vai burtiem. Gultas veļai ir jāsaskan arī ar bērnistabas interjeru. Ja istaba ir krāsaina, rakstaina un pilna dzīvesprieka, iederēsies vienkāršāka gultas veļa. Iespējams izvēlēties arī vienkrāsainu vai neitrāli gaišu – lai saderētu ar istabas kolorītu. Ja bērnistabā dominē zaļie toņi, izvēloties par dažiem toņiem tumšāku, zila toņa gultas veļu, izveidosiet lielisku interjera akcentu.
 
Par gultas veļas komplektu parūpējieties laikus, lai jaunajiem ģimenes locekļiem būtu silta, mājīga, droša un mīksta gultiņa, sagatavota pirmajiem sapnīšiem un atpūtai. Mierīgs bērna miegs ļaus priecāties par notikumiem un pirmo iespaidu pilnām dienām. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru